33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaSveikataSVEIKATOS ĮSPĖJIMAS - Kanarų salose nustatyti aštuoni niežų protrūkiai

SVEIKATOS ĮSPĖJIMAS – Kanarų salose nustatyti aštuoni niežų protrūkiai

- Advertisement 3-


Kanarų salų sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad sausio mėnesį Kanarų salyne užregistruoti aštuoni žvynelinės protrūkiai: 3 Tenerifėje, 3 Gran Kanarijoje ir 2 Lansarotėje. Kanarų salų Sveikatos tarnyba teigia, kad nelaiko to rimtu reiškiniu, tačiau įspėja, kad „tai atėjo į viešumą”.

Eduardo García Ramos, Visuomenės sveikatos tarnybos Epidemiologijos tarnybos technikas, šiuos protrūkius sieja su globalizacija ir lengvu keliavimu. Jis taip pat pranešė, kad pagrindiniai židiniai yra socialinės ir sveikatos priežiūros įstaigose ir mokyklose, kaip pabrėžiama „Canarias 7” pranešime.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Ši problema aptikta nuo COVID-19 pandemijos, o didžiausi skaičiai užfiksuoti 2023 m., kai protrūkis palietė aštuonis žmones. Todėl praėjusiais metais buvo atnaujintas veiksmų švietimo centruose protokolas.

Visuomenės sveikatai reikės išanalizuoti pastarųjų savaičių atvejų skaičių, nes Kanarų salų pirminės sveikatos priežiūros gydytojai teigia, kad per savaitę gydo „iki trijų žmonių, sergančių žvyneline”.

Žvynelinė yra odos liga, kurią sukelia Sarcoptes scabiei erkė – mikroskopinis parazitas, užkrečiantis išorinį žmogaus odos sluoksnį. Ši liga dažniausiai plinta per tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, tačiau ją galima perduoti ir dalijantis drabužiais, patalyne ar kitais asmeniniais daiktais, todėl ji labai užkrečiama.

Simptomai: stiprus ir nemalonus niežulys, ypač naktį, ir odos bėrimas, kuris gali pasireikšti mažais raudonais iškilimais, pūslelėmis ar smulkiomis linijomis ant odos. Dažniausiai pažeidžiamos odos raukšlės, pavyzdžiui, riešų, alkūnių, pažastų, lytinių organų ir tarpupirščių vietos.

Dr. García Ramosas pabrėžia, kad ši liga nesusijusi su žemesnėmis klasėmis ar higienos stoka. Jis lygina ją su utėlėmis ir teigia: „Kasmet mokyklose pasitaiko tokių atvejų, ir mes neturime nieko stigmatizuoti, nes tai gali nutikti bet kam.” Gydytojas pataria sergantiems asmenims kuo skubiau imtis priemonių jai pašalinti.

Scabies galima gydyti paskirtais vaistais, pavyzdžiui, kremais ar losjonais, kurių sudėtyje yra tokių veikliųjų medžiagų kaip permetrinas ar lindanas, naikinančių erkes ir jų kiaušinėlius.

Taip pat labai svarbu skalbti patalynę, drabužius ir kitus asmeninius daiktus karštame vandenyje (60 laipsnių temperatūros), kad būtų sunaikintos likusios erkės. Jei tai neįmanoma, rekomenduojama palikti juos tamsiame maišelyje nuo trijų iki septynių dienų, nes erkės išgyvena tik ant odos.

Nustačius žvynelinės atvejį, pacientą įprasta izoliuoti, kol bus taikomas gydymas, o kitą dieną jis gali grįžti prie įprasto gyvenimo.

- Advertisement 4-

Naujausi