26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienos2023 m. antrąjį pusmetį užsieniečių sudarytų nekilnojamojo turto sandorių sumažėjo 21 proc.

2023 m. antrąjį pusmetį užsieniečių sudarytų nekilnojamojo turto sandorių sumažėjo 21 proc.

- Advertisement 3-


2023 m. antrąjį pusmetį Kanarų salų nekilnojamojo turto rinkoje pastebimas žymus nuosmukis, ypač sandorių su užsienio pirkėjais, kuris atspindi platesnes visoje Ispanijoje stebimas tendencijas.

Salose nekilnojamojo turto sandorių su užsienio pirkėjais sumažėjo 21 %, iš viso sudaryta 4 280 sandorių. Šis nuosmukis atitinka platesnes tendencijas, stebimas visoje šalyje, kur sandorių su užsienio pirkėjais sumažėjo 10 % – iki 63 183.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tačiau užsienio sandoriai vis dar sudarė didelę dalį visų nekilnojamojo turto pardavimo ir pirkimo sandorių Ispanijoje – 20,9 %, t. y. šiek tiek daugiau nei 20,6 % 2022 m.

Generalinės notarų tarybos duomenys pabrėžia, kad šis laikotarpis buvo antrasis iš eilės pusmetis, kai sandorių skaičius per metus mažėjo, po 7,2 % sumažėjimo praėjusių metų pirmąjį pusmetį, taip sutrikdydamas augimo tendenciją, stebėtą 2021 m. ir 2022 m.

Užsienio gyventojai buvo atsakingi už 57.3 % šių sandorių, t. y. 7 % mažiau nei ankstesniais metais, o likusius 42,7 % sudarė nerezidentai, kurių sandorių sumažėjo labiau – 13,6 %.

2023 m. antrąjį pusmetį užsieniečių įsigyto nekilnojamojo turto vidutinė kvadratinio metro kaina buvo 2 175 EUR, t. y. kukliai padidėjo 4,1 %, palyginti su ankstesniais metais.

Regioniniai skirtumai buvo akivaizdūs: dvylikoje Ispanijos regionų nekilnojamojo turto pardavimai užsieniečiams mažėjo, o kituose penkiuose – didėjo. Pirmauja Astūrija (11,5 % augimas), po jos seka Kantabrija, La Rioja, Mursija ir Kastilija la Manča. Ir atvirkščiai, labiausiai sumažėjo Kanarų, Balearų, Andalūzijos, Katalonijos ir Navaros salų nekilnojamojo turto pirkimai.

Vėl pirmauja britai, po jų seka marokiečiai ir vokiečiai. Tačiau labiausiai sumažėjo norvegų ir švedų pirkinių kainos, o Airijoje, Ukrainoje ir Rusijoje jos išaugo.

Iš įvairių tautybių pirkėjų labiausiai išaugo lenkų, rusų ir kinų sandorių kainos, o labiausiai sumažėjo Kolumbijos ir Airijos pirkėjų. Švedai, amerikiečiai, vokiečiai ir šveicarai pirkėjai mokėjo didžiausias vidutines kvadratinio metro kainas.

Apskritai užsienio nekilnojamojo turto sandorių Kanarų salose sumažėjimas 2023 m. antroje pusėje atspindi platesnį Ispanijos nekilnojamojo turto rinkos koregavimą, kuriam įtakos turėjo įvairūs ekonominiai ir pasauliniai veiksniai.

- Advertisement 4-

Naujausi