26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosTurizmo ministerija sutinka apmokestinti žmonių patekimą į saugomas teritorijas, pavyzdžiui, Teidės

Turizmo ministerija sutinka apmokestinti žmonių patekimą į saugomas teritorijas, pavyzdžiui, Teidės

- Advertisement 3-


Turizmo ministerija pareiškė, kad pritaria tam, jog Kanarų salose būtų imamas mokestis už lankymąsi saugomose teritorijose, kaip tai daroma Timanfajos parke Lansarotėje, ir kad būtų pradėta diskusija dėl ekologinio mokesčio įvedimo, nors abejoja jo veiksmingumu.

Interviu EFE ministrė Jessica De Leon teigė, kad ji sutinka, jog už lankymąsi saugomose gamtinėse teritorijose būtų imamas mokestis iš visų, įskaitant gyventojus, nors primena, kad tai yra salų tarybų (Cabildos) atsakomybė.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kaip pavyzdį ji pateikė Lansarotę, kuri šiais metais planuoja surinkti apie 40 mln. eurų iš mokesčių, ir sakė, kad tai „prisideda prie aplinkos tvarkymo ir apsaugos”.

Dėl diskusijų apie ekologinio mokesčio įvedimą Kanarų salose ji skiria „mokestį už paslaugų teikimą”, pavyzdžiui, mokestį už lankymąsi saugomose teritorijose, ir fiksuotą mokestį, kuris būtų vadinamas ekologiniu mokesčiu. Ji teigė turinti abejonių, ypač atsižvelgiant į „pernelyg dideles pajamas ir išteklių valdymo problemas Kanarų salose”.

De Leon mano, kad ekologinio mokesčio įvedimas neišspręstų Kanarų salose esančių problemų, pavyzdžiui, būsto ar eismo spūsčių, tačiau yra įsitikinusi, kad verslo bendruomenė ir pagrindinės turizmo organizacijos yra pasirengusios dalyvauti šioje diskusijoje, o vyriausybė – jai pirmininkauti.

Ji pripažįsta, kad kanariečiai pagrįstai reiškia didelį nepasitenkinimą dėl sparčiai augančių nuomos kainų, maisto produktų kainų ir dėl sausros sumažėjusio vandens kiekio. Tačiau ji kritikuoja tam tikras grupes, kurios kaltina turizmo sektorių ir taikosi į jį.

Ministrė nepastebi nusivylimo, kurį sukėlė tokie turizmo projektai kaip „Cuna del Alma”, „La Tejita Hotel” ar „Oliva Beach Hotel”, kurių visi yra su pažeidimais ir kurie yra unikaliose ar saugomose teritorijose. Tiesą sakant, prieš dvejus metus protestai kilo būtent dėl Cuna del Alma projekto.

Turizmo ministerija sutinka apmokestinti zmoniu patekima i saugomas teritorijas pavyzdziui Teides
Vienas iš tikslų – sumažinti į šias vietas įvažiuojančių automobilių skaičių, apmokestinant ir skatinant autobusus

Balandžio 20 d. penkiose salose vyksiantys protestai, kaip primygtinai teigia jų organizatoriai, nėra nukreipti prieš turizmą ar tariamos „turizmofobijos” rezultatas. Priešingai, jie reikalauja pakeisti ekonominį ir vystymosi modelį, sustabdyti nesustabdomą turizmo plėtrą Kanarų salose ir įgyvendinti vietos gyventojus apsaugančias priemones, pavyzdžiui, apriboti nekilnojamojo turto įsigijimą iš užsienio, sustiprinti gamtos teritorijų apsaugą, įvesti turistų mokestį ir moratoriumą šiame sektoriuje.

Tai patvirtina faktas, kad oficialūs duomenys rodo, jog 2023 m. rekordiniai skaičiai bus viršyti 2024 m.

Turizmo ministrė pareiškė, kad ji simpatizuoja ir tvirtai sutinka su „daugeliu dalykų”, kuriais grindžiami balandžio 20 d. numatyti protestai, pasisakantys už naują turizmo modelį, pavyzdžiui, aplinkos apsaugą.

Ji pripažįsta, kad turizmo pramonė „turi galimybių tobulėti, susiduria su iššūkiais ir yra pasirengusi juos spręsti”, tačiau įspėja, kad negalima orientuotis į turistus, kurie atvyksta atostogauti ir nesuvokia šios realybės. „Taip elgdamiesi mes tik pasitarnaujame tiesioginiams konkurentams. Būkite atsargūs su tokiais įvaizdžiais, jie niekam nenaudingi, ypač darbininkų klasei”, – sakė ji.

- Advertisement 4-

Naujausi