26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosNauji namai Kanarų salose negali būti naudojami atostogų nuomai, kol jiems nesukaks...

Nauji namai Kanarų salose negali būti naudojami atostogų nuomai, kol jiems nesukaks 10 metų.

- Advertisement 3-


Trečiadienį Kanarų salų vyriausybė pristatė ilgai laukto Tvaraus būsto naudojimo turizmo reikmėms planavimo įstatymo, vadinamo „atostogų nuomos įstatymu”, projektą. Kaip jau buvo pranešta anksčiau, dabar iki gegužės 2 d. jis bus viešai eksponuojamas, kad žmonės galėtų patys su juo susipažinti ir, jei nori, pateikti savo rekomendacijas ir nuomonę regioninės valdžios skaidrumo portale.

Po turizmo ir užimtumo ministrės Jessicos de León ir Turizmo planavimo, mokymo ir skatinimo generalinio direktoriaus Miguelio Ángelo Rodriguezo pristatymo paaiškėjo naujų turinio ir teisės aktų detalių.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vienas iš svarbiausių punktų yra tas, kad poilsio namai turės būti ne mažesni kaip 39 kvadratinių metrų ploto, o pastatas, kuriame jie stovi, turės būti ne senesnis kaip dešimties metų. Pastarasis reikalavimas užkerta kelią galimybei statybos bendrovėms ar stambiems savininkams statyti nekilnojamojo turto objektus, pavyzdžiui, dideles vilas, turint vienintelį tikslą – naudoti juos tik turizmo reikmėms, kurie vadinami „netikrais viešbučiais”.

Taip pat De Leónas pabrėžė, kad vietos tarybos turės teisę nustatyti apribojimus šiame sektoriuje. „Savivaldybės, kurios parengė arba rengia savo miestų planus, galės nustatyti priemones”, – sakė ji, pabrėždama, kad „atostogų būstai gali būti tik tada, kai tai numatyta planavimo dokumentuose.”

Taigi, nepaisant to, kad tai yra būtinas reikalavimas, gyvenamosios paskirties žemės sklypo turėjimas negarantuoja, kad būstas gali būti parduodamas pagal atostogų nuomos režimą, kaip buvo iki šiol, tačiau tai taip pat priklausys nuo kiekvienos savivaldybės nustatytų reikalavimų.

„Tai reiškia, kad pasikeis dabartinis reglamentavimas, kuris nenustato nei kokybinių, nei kiekybinių ribų ir pagal kurį bet kuris iš beveik 1,8 milijono Kanarų salose esančių namų gali būti naudojamas šiam tikslui, pateikus atsakingą deklaraciją”, – pridūrė ji.

Naujame įstatymo projekte taip pat bendrai ir lanksčiai nustatyta, kad 90 proc. užstatomo gyvenamojo ploto turi būti skirta nuolatiniam adresui, išskyrus La Palmą, La Gomerą ir El Hierro, kur bus taikoma 80 proc. Be to, pagal ministerijos nustatytą planą savivaldybėms turi būti suteiktos priemonės, leidžiančios joms pritaikyti savo miestų planavimo taisykles ir nustatyti, kur jos nori turėti šiuos būstus.

Šiam tikslui pasiekti Kanarų salų vyriausybė vietos taryboms suteiks galimybę naudotis „Atostogų būsto prietaisų skydeliu” – skaitmenine priemone, leidžiančia realiuoju laiku ir geografiniu būdu susipažinti su šio apgyvendinimo būsto raida.

Turizmo departamento vadovas sakė, kad, be to, „kartu su Registrų kolegija nagrinėjama ir rengiama valdymo užduotis dėl prieigos prie turizmo registro elektroniniu būdu, siekiant koordinuoti informacijos teikimą, tikrinimą ir veiklos kontrolę.”

Miguel Ángel Rodríguez pabrėžė, kad „kai miestų tarybos nėra specializavusios naudojimo būdų, negali būti ir atostogų būsto”. Tai reiškia, kad jei savivaldybės administracija miesto žemės nėra specialiai priskyrusi gyvenamajai paskirčiai, atostogų būstai negali būti leidžiami.

Jis pridūrė, kad reikės įrodyti, jog savivaldybė turi pakankamai žemės, skirtos nuolatiniam gyvenimui, ir kad jos neveikia naujausiame valstybės būsto įstatyme numatytos įtemptos gyvenamųjų namų rinkos taisyklės. Taip pat bus būtina įrodyti, kad šis leidimas yra suderinamas su gyvenamąja paskirtimi ir jie turės atitikti minimalius tvarumo, kokybės ir konkurencingumo reikalavimus.

Rodríguezas pabrėžė, kad „jei vietos administracija penkerius metus nesiims jokių veiksmų, kai kurios taisyklės, kylančios iš autonominės vyriausybės įstatymo projekto, bus taikomos subsidiariai, kaip tai vyksta tokiuose miestuose kaip Madridas”. Atostogoms ir (arba) turizmui skirti namai turi atitikti minimalius tvarumo, kokybės ir konkurencingumo reikalavimus.

Vykdant šią veiklą bus privaloma pateikti atsakingą deklaraciją, prie kurios turi būti pridėta įslaptintos veiklos techninė ataskaita, taip pat urbanistinio planavimo pažymėjimas, ir namai, kuriems taikomas bet koks visuomenės apsaugos režimas (VPO).

- Advertisement 4-

Naujausi