26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasASCAV remia turizmo mokestį, kad būtų sumažinta turizmo problema

ASCAV remia turizmo mokestį, kad būtų sumažinta turizmo problema

- Advertisement 3-


Kanarų salų atostogų nuomos asociacija (ASCAV) pasisakė už ekologinio mokesčio įvedimą Kanarų salose. Šis mokestis būtų taikomas „visoms Kanarų salose esančioms turistų apgyvendinimo įstaigoms”, o gautos pajamos būtų „skiriamos tik Kanarų salų šeimų socialinio būsto skatinimui”, kaip vakar paaiškino organizacijos pirmininkė Doris Borrego.

Tokia pozicija išsakyta vykstant diskusijoms ir ginčams dėl regioninio dekreto, kuriuo reglamentuojamas poilsio patalpų nuoma (VV), ir prieš balandžio 20 d. protestą prieš dabartinį masinio turizmo modelį

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pasak D. Borrego, ASCAV sprendimas priimtas po jos narių apklausos, kuria siekta „pateikti atsakymus Kanarų salų šeimoms, kenčiančioms dėl augančių būsto kainų salose”. Borrego teigė, kad „81 proc. apklaustų narių pritarė tam, kad ekologinis mokestis būtų taikomas visoms salų turizmo įstaigoms (įskaitant viešbučius), o ne tik toms, kurios susijusios su poilsio namais”. Pasiūlymas dėl ekologinio mokesčio „užtikrina pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia”, nors „jei pajamos bus skirtos Kanarų salų gyventojų viešiesiems būstams skatinti ir būsto prieinamumui palengvinti”.

„Poilsio namų salose savininkai taip pat gyvena čia, o ne Marse. Visi, kurie trikdo rinką ir už nuomą gauna pernelyg dideles sumas, turėtų mokėti mokestį”, – pritaria ji. Be to, J. Borrego pabrėžia, kad ASCAV „siekia užtikrinti, kad turizmas būtų tiesiogiai ir apčiuopiamai naudingas visai Kanarų salų visuomenei.”

Atsižvelgiant į pirminius asociacijos skaičiavimus, „Kanarų salos galėtų surinkti iki 48 mln. eurų per metus iš ekologinio mokesčio, kurio dydis būtų 50 centų už kiekvieną turistą per dieną, praleistą turistinėje įstaigoje archipelage”, – sakė J. Borrego.

Apklausoje taip pat teirautasi apie ekologinio mokesčio projekto metodiką ir kainą, kurią turėtų mokėti įstaigos. Įstaiga pabrėžia, kad „Kanarų salos yra vienintelis Ispanijos regionas, kuriame už poilsio būstus mokamas IGIC (Kanarų salų PVM atitikmuo)”, dėl kurio susitarta su Kanarų salų vyriausybe ir kuris kasmet į valstybės iždą įneša apie 140 mln. eurų.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi