26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienos"Granadilla" siekia 30 betoninių skeletų paversti gyvenamaisiais būstais

„Granadilla” siekia 30 betoninių skeletų paversti gyvenamaisiais būstais

- Advertisement 3-


Granadilla de Abona taryba pareiškė, kad „prioritetu” laiko sudaryti sąlygas statyti naujus būstus ir mažinti nuomos kainas gyventojams savivaldybėje, kurios gyventojų skaičius pastaraisiais metais Tenerifėje išaugo labiausiai, kad būtų sustabdyta „dešimtmečio drama”, kaip vakar per radiją „Onda Tenerife” pareiškė merė Jennifer Miranda.

Tai ne tik pirmoji pietų ir antroji salos taryba (po La Orotavos), kuri vienbalsiai pritarė siūlymui vyriausybei paskelbti gyvenamųjų namų rinkos zoną „nepalankiausiomis sąlygomis”, bet ir žengė dar vieną žingsnį pirmyn ieškodama trumpalaikių ir vidutinės trukmės sprendimų, kaip įveikti būsto krizę, dėl kurios sparčiai auga nuomos ir pirkimo kainos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Taryba nustatė ambicingą šios kadencijos veiksmų planą, kuriame numatytos keturios pagrindinės veiksmų kryptys, kurios gali sukelti diskusijas, pavyzdžiui, maždaug trisdešimties nebaigtų statyti pastatų, kurių dauguma yra San Isidro mieste ir toliau į šalies gilumą, nusavinimas. Dabar Kanarų vyriausybės agentūra turi pateikti šių sklypų projektus ir skirti statybos darbus.

Antrasis veiksmas buvo pradėtas prieš du mėnesius, kai buvo pasirašyta sutartis su viena bendrove dėl dviejų gyvenamųjų namų statybos Los Hinojeros mieste.

„Šiuo veiksmu pasiekėme, kad miesto teritorijoje bus baigti statyti 294 būstai, kurie jau anksčiau buvo pripažinti visuomeniniais būstais ir kurių kainos bus reguliuojamos”, – paaiškino meras Miranda. Ji mano, kad ši priemonė yra „labai teigiama”, nes ji ne tik suteiks rinkai beveik 300 namų, bet ir bus „akivaizdus postūmis” pietų vidaus rajonui, nes esame įpratę, kad dauguma gyventojų apsigyvena pakrantės rajonuose.

Trečiasis plano ramstis – iki metų vidurio bus grąžinta Granadiljos valstybinės įmonės „Sermugran”, kuriai priklauso 70 namų San Isidro rajone, paskola. Tokiu būdu vietos valdžia ketina grįžti prie priimtinų nuomos kainų, be to, suteikti galimybę naudotis dar 10 laisvų butų už prieinamą nuomos kainą – apie 350-400 eurų. Tačiau neabejotinai novatoriškiausias socialinio būsto pasiūlos didinimo strategijos aspektas – nusavinti iki 30 pastatų, kurie liko pusiau pastatyti, daugiausia nukentėjusių nuo 2008 m. krizės, siekiant juos renovuoti ir skirti socialiniam būstui, o tai yra novatoriška priemonė Kanarų salose „ir galbūt nacionaliniu mastu”, priduria meras.

„Remdamiesi įprastine vystytojų ir žemės savininkų įsipareigojimų tvarka, taip pat priverstinio nusavinimo tvarka, ketiname, kai bus baigtas šių betoninių skeletų, priklausančių bankams ar investiciniams fondams, inventorizavimas, pareikalauti, kad savininkai užbaigtų šiuos pastatus, remdamiesi tuo metu išduotomis licencijomis”, – paaiškino ji. Numatoma, kad labiau pažengusiems pastatams užbaigti bus skirta 12 mėnesių, o žemesnio statybos lygio statiniams – daugiau laiko. „Turime nepamiršti, ir tai labai svarbu, kad žemės savininkai, šiuo atveju pastatų savininkai, turi įsipareigojimų. Jie turi ne tik teisę statyti, bet ir pareigą užbaigti statybą. Ir mes suprantame, kad jeigu jie nėra baigti, mes turime kompetenciją vykdyti papildomus darbus ir taip užbaigti pastatus, kad jais galėtų naudotis gyventojai”, – pabrėžė Miranda.

Pasibaigus nustatytiems terminams, remiantis „objektyviais kriterijais”, bus nustatyta, kuriuose pastatuose galima tęsti papildomus darbus, kad maždaug po trejų metų Granadilijos gyventojai galėtų naudotis daugiau reguliuojamų kainų būstų. „Tai bus vidutinės trukmės, etapais vykstantis procesas, apibrėžtas biudžeto sistemoje, todėl mūsų pradėta strategija apima ir kitas tris kryptis”, – užbaigė ji.

undefined


Granadilla siekia 30 betoniniu skeletu paversti gyvenamaisiais bustais 1

undefined

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi