26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosSumažinus pajamų mokestį, Kanarų salų darbuotojai gaus papildomus 3500 eurų per metus

Sumažinus pajamų mokestį, Kanarų salų darbuotojai gaus papildomus 3500 eurų per metus

- Advertisement 3-


2023 m. pradėjusi eiti pareigas, Kanarų salų vyriausybė užsibrėžė sumažinti pajamų mokestį (IRPF) visiems Kanarų salų piliečiams ir gyventojams, kurie teikia mokesčių deklaracijas (Declaración de la Renta), visų pirma darbuotojams ir savarankiškai dirbantiems asmenims. Siekiama suteikti mokestinę lengvatą, kuri atspindėtų gyvenimą Ispanijos „išoriniame regione”, panašią į tą, kuria naudojasi Seutos ir Meliljos gyventojai, ir jų geografinį atokumą.

Pagal ankstesnių mokesčių kampanijų duomenis ir palyginus su Seutos ir Meliljos darbuotojų padėtimi, jei mokestinė lengvata būtų pasiekta, vidutinis Kanarų salų darbuotojų atlyginimas padidėtų 200-300 eurų per mėnesį vienai šeimai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pavyzdžiui, vienišam asmeniui, neturinčiam vaikų ir uždirbančiam vidutiniškai 30 000 eurų bruto atlyginimą per metus, kas atitinka maždaug 1 700 eurų per mėnesį 14 išmokų, siūloma išmoka reikštų papildomus 300 eurų per mėnesį. Panašiai ir porai, turinčiai vieną vaiką ir gaunančiai 30 000 eurų bendras pajamas, o tai, remiantis Istac duomenimis, sudaro 35 % namų ūkių salose, išmokos padidėjimas būtų panašus – nuo 250 iki 300 eurų per mėnesį.

Kanarų salų ekonominio ir fiskalinio režimo (REF) komisaras José Ramón Barrera kartu su salų mokesčių konsultantais, kuriems atstovauja Ispanijos mokesčių konsultantų asociacijos (AEDAF) generalinis sekretorius Orlando Luján, yra įsitikinę, kad Kanarų salos turi teisę į konkrečias IRPF priemones, remdamosi Kanarų salų „specialiu statusu”, kurį 1487 m. suteikė katalikų monarchai, siekdami pripažinti gyvenimo salose ir žemyne skirtumus.

REF komisaras svarsto tris formuluotes, kaip prisitaikyti prie Kanarų salų ir užtikrinti, kad jų piliečiai turėtų teisę į pajamų skirtumą, palyginti su žemyno piliečiais.

Pirmasis, kuris dabar atrodo mažiau tikėtinas, yra padidinti IRPF asmenines ir šeimos išmokas. Šiuo metu šios išmokos yra vienodos visiems Ispanijos piliečiams. Tačiau, kaip aiškina Lujánas, jos turėtų būti padidintos salose, kad būtų atsižvelgta į „papildomas išlaidas”, kurias patiria kanariečiai. „Papildomos išlaidos yra gerai dokumentuotas ir realus faktas, todėl jos turėtų būti kompensuojamos. Gyventi čia nėra tas pats, kas gyventi ten”, – tvirtina jis.”

Šiuose pragyvenimo minimumo dydžiuose atsižvelgiama į kiekvieno mokesčių mokėtojo aplinkybes: vaikų skaičių, ar jie turi neįgaliųjų, ar jų priežiūroje yra išlaikomų nepilnamečių ar pagyvenusių asmenų ir pan. Šiuo metu į šias aplinkybes neatsižvelgiama į pragyvenimo Kanarų salose išlaidas.

Šis IRPF koregavimas būtų atliekamas apmokestinamojoje bazėje, t. y. prieš taikant mokesčio tarifą. Pritaikius mokesčio tarifą, kitos dvi svarstomos formulės apima priemokų ir atskaitymų skyrimą.

Viena iš jų apima IRPF mokestinės prievolės priemokos skyrimą, panašiai kaip tai daroma Seutoje ir Melilijoje ir kaip buvo padaryta La Palmoje po ugnikalnio išsiveržimo.

Trečioji ir paskutinė formulė apima konkretų Kanarų salose gautų pajamų apmokestinimo bazės sumažinimą. Pavyzdžiui, jei asmuo uždirba 30 000 eurų, tam tikra suma, pavyzdžiui, 10 000 eurų, galėtų būti neapmokestinama IRPF mokesčiu. IRPF komisaras toliau diskutuoja su Madridu, kuris rodo norą, gauti Iždo departamento pritarimą Kanarų salų pajamų diferencijavimui.

Orlando Lujánas mano, kad, be šių trijų formulių, turėtų būti numatyta galimybė bet kuriam salose dirbančiam asmeniui pasinaudoti RIC (Kanarų salų investicijų rezervu) tokiomis pačiomis sąlygomis ir investavimo reikalavimais, kaip ir savarankiškai dirbantiems asmenims bei įmonėms.

Tai leistų kiekvienam Kanarų salų gyventojui sumažinti savo mokesčių naštą mainais į įsipareigojimą investuoti, tiesiogiai pradedant savo verslą, dalyvaujant bendrovių veikloje ar net naudojantis kolektyvinio investavimo mechanizmais.

Pajamų skirtumas, kurį regioninė vyriausybė siekia pasiekti IRPF kanariečiams, palyginti su žemyno piliečiais (dėl to jų kišenėse bus daugiau pinigų), bus progresyvus ir taikomas atsižvelgiant į skirtingus pajamų lygius. Tai šią savaitę nurodė REF komisaras José Barrera, kuris mano, kad būtina taikyti skirtingus diferencialus, atsižvelgiant į kiekvieno mokesčių mokėtojo pajamas ir uždarbį.

Kaip jis pažymėjo, svarstoma galimybė taikyti modelį, panašų į bendrą mokestį už vaistus, tačiau su daugiau pakopų, nes sveikatos priežiūros priemonė apima „didelius pajamų šuolius”. Farmacijos bendra įmoka suteikia tam tikro lygio paramą pajamoms iki 18 000 eurų, vėliau – nuo 18 000 iki 100 000 eurų, o vėliau – pajamoms, viršijančioms 100 000 eurų. „Šuolis yra per didelis. Antrajame lygyje reikia pridėti keletą papildomų pakopų, kitaip bus iškraipymų”, – sakė jis.”

Barrera pabrėžia šio skirtumo svarbą Kanarų salų ekonomikai. „Jei šie pinigai liks kanariečių kišenėse ir nenukeliaus į Madridą per IRPF (pajamų mokestį), jie padidins išlaidas ir paskatins verslą, be to, bus gauta daugiau netiesioginių pajamų per tokius mokesčius, kaip IGIC ir pelno mokestis.”

FAR komisaras ir patarėjai mokesčių klausimais yra įsitikinę, kad surinks piliečių ir visų salyno politinių frakcijų paramą, kad pasisakytų už kai kurių iš šių priemonių įgyvendinimą, nes tai būtų labai naudinga visai salų ekonomikai ir visiems jų gyventojams.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi