26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosKanarų salų vyriausybė atskleidė naujo įstatymo, reglamentuojančio atostogų nuomą, turinį

Kanarų salų vyriausybė atskleidė naujo įstatymo, reglamentuojančio atostogų nuomą, turinį

- Advertisement 3-


Vakar Kanarų salų Vyriausybės pateiktame įstatymo projekte dėl būsto naudojimo turizmo reikmėms reguliavimo nustatyta, kad bent 90 % gyvenamųjų pastatų ploto negalės būti naudojama turistų apgyvendinimui, išskyrus atvejus, kai miestų planavimas pateisina mažesnį lygį, tačiau bet kuriuo atveju tai turi būti tinkamai pagrįsta, atlikus kontrolę, susijusią su planavimu ir aplinka, be kitų parametrų.

Vakar (trečiadienį) regiono turizmo ir užimtumo ministrė Jéssica de León ir planavimo, mokymo ir turizmo skatinimo generalinis direktorius Miguel Ángel Rodríguez pristatė preliminarų būsimo reglamento turinį, kuriuo siekiama „įtvirtinti paradigmos pasikeitimą gyventojų naudai” ir kuris bus pateiktas visuomenei per 30 dienų (iki gegužės 2 d.), kad jį būtų galima priimti ir įgyvendinti vėliau šiais metais, jei nebus padaryta pakeitimų.ndProjekto esmė – savivaldybės, nes, jam įsigaliojus, turistinis būsto naudojimas gali būti leidžiamas, „kai tai nuspręs”, kiekvienai teritorijai atskirai, „savivaldybių planavimo skyriai, taikydami įvairias priemones, kurios nebūtinai turi būti įtrauktos į jų bendruosius miestų planus, bet taip pat gali būti parengtos šiuo tikslu priimant potvarkius ar specialiuosius planus”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Bet kokiu atveju tai, kas numatyta vis dar galiojančiuose reglamentuose, baigėsi, ir sprendimas nebepriklausys „nuo nekilnojamojo turto savininkų ar rinkos sąlygų”. tačiau perėjimas bus laipsniškas, nes planuojama nustatyti „subalansuotą” penkerių metų pereinamąjį režimą, per kurį nebegalės būti jokios atostogų nuomos, nebent savivaldybių planavimo skyriai tai leistų, kai tik pagrįstų, kad laikomasi tam tikrų „tvarumo rodiklių”.

Per šiuos penkerius metus, detalizavo Rodrigesas, savininkai, kurie jau prekiauja atostogų nuoma, „gali būti ramūs, nes iš jų niekas nebus atimta”, tačiau jie privalės laikytis naujų šio įstatymo nuostatų, nes jei negalės to padaryti, galiausiai turės išimti savo nekilnojamąjį turtą iš rinkos, nepriklausomai nuo to, ar turi VV plokštelę, ar ne.

Tačiau, siekiant išsaugoti šį pereinamąjį laikotarpį, nustatytos kelios išimtys, pavyzdžiui, savininkui leidžiama dvidešimt metų tęsti atostogų nuomos veiklą su sąlyga, kad jis pateiks į rinką kitą nekilnojamojo turto objektą ilgalaikei nuomai, kurio kaina sudarys 30 proc. vidutinių pajamų toje gyvenamojoje vietovėje, kurioje jis yra, o ši vietovė turi būti ta pati, kurioje parduodamas turistinės paskirties nekilnojamasis turtas.

Būsimasis įstatymas taip pat uždraus suteikti turistinę paskirtį saugomam būstui ir nustatys dešimties metų laikotarpį, per kurį tokią paskirtį galima suteikti gyvenamosios paskirties nekilnojamajam turtui, kuris suprantamas kaip toks, kuriame gyvenama daugiau kaip 183 dienas per metus.

Gyvenamosios paskirties žemės sklypai negalės būti visiškai priskirti turizmo reikmėms, jei savivaldybė, atlikusi vertinimą, tam nepritars. Kalbama apie teisės į būstą ir miesto aplinkos apsaugos bei verslo iniciatyvų lūkesčių pusiausvyrą regione, kuriame yra 1 078 000 nekilnojamojo turto objektų ir kuriame atostogų nuoma su 222 014 vietomis sudaro 37 proc. visos apgyvendinimo pasiūlos (555 000 vietų).

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi