33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaNaujienos"Pavasarį į priekį, rudenį atgal" - nepamirškite šį vakarą pasukti laikrodžių rodyklių!

„Pavasarį į priekį, rudenį atgal” – nepamirškite šį vakarą pasukti laikrodžių rodyklių!

- Advertisement 3-


Kasmet laikrodžių rodyklės keičiasi du kartus – kovo ir spalio mėnesiais, o šiemet laikrodžių rodyklės bus persukamos į priekį rytoj vakare. Tai reiškia, kad šeštadienio naktį 1.00 val. nakties / sekmadienio rytą laikrodžių rodyklės persukamos viena valanda į priekį – iki 2.00 val. nakties, todėl vakarėlių lankytojai praranda vieną valandą mieste, o mes visi prarandame vieną valandą miegodami.

Vėlų kovo sekmadienį laikrodžių rodyklės visada persukamos į priekį, kad būtų išnaudotos papildomos šviesios dienos valandos pavasarį ir, tikimasi, būtų taupoma energija, nes šviesų nereikia įjungti taip anksti, nes vėliau sutemsta. Daugelis žmonių prisimena, į kurią pusę keičiasi laikrodžių rodyklės, sakydami: „Pavasarį pirmyn, rudenį atgal”.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Laikrodžių rodyklės pasislenka viena valanda į priekį, o tai reiškia, kad prarandame vieną valandą miego. 1:00 val. nakties laikas taps 2:00 val. ir vėliau ryte bus tamsiau, tačiau vakare turėsime papildomą valandą dienos šviesos.

Septynis vasaros laiko mėnesius Ispanija veikia UTC +2 laiko juostoje (Kanarų salos – UTC +1 laiko juostoje).

Dėl laiko pasikeitimo gali sutrikti medžiagų apykaita ir atsirasti nuovargis. Mūsų kūnai jaučia šį pokytį, pavyzdžiui, mūsų darbo grafikas išlieka toks pat, todėl nukenčia mūsų biologinis laikrodis, dėl to sutrinka mūsų miego režimas, todėl galiausiai pabundame valanda anksčiau nei įprastai ir sutrinka miego režimas. Dėl to nepakankamai pailsime, todėl žmonės jaučia nuovargį, mieguistumą ir net irzlumą.

Tai panašus poveikis kaip reaktyvinis vėlavimas keliaujant į šalį, kurioje yra kita laiko juosta. Labiausiai nuo laiko pasikeitimo nukenčia vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės, nes jie jautriau reaguoja į hormonų pokyčius.

Kaip ir likusi Europos Sąjungos dalis, Kanarų salos 2024 m. spalio 27 d., sekmadienį, anksti ryte vėl pradės naudoti standartinį laiką. Šią dieną laikrodžių rodyklės bus atsuktos viena valanda atgal, todėl bus galima miegoti papildomą valandą ir grįžti prie tamsesnių vakarų.

Paprastas atsakymas – taip, tačiau yra viena Ispanijos savivaldybė, kuri atsisako tai daryti. Tobarra miestelis Albacete mieste nusprendė atsilikti viena valanda nuo likusios Ispanijos dalies ir atsisako keisti laikrodžių rodykles… nors ir tik kelioms valandoms!

Dėl Didžiosios savaitės (Velykų) šventės šimtai žmonių savivaldybėje nuo Didžiojo trečiadienio 16.00 val. iki Velykų sekmadienio 12.00 val. 104 valandas be perstojo groja būgnais.

Kadangi laikrodžių rodyklių keitimas oficialiai reikštų, kad jie grojo tik 103 valandas, Tobarros gyventojai nusprendė atidėti laiko keitimą iki pirmadienio 2.00 val. ryto, kai jie persuks į priekį ir susilygins su likusia šalies dalimi.

Tobarros miesto taryba paaiškino: „Tobarros miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad laikrodžių rodyklių rodyklės bus pakeistos iki pirmadienio 2.00 val. ryto: „Jei laikrodžių rodykles pakeistume sekmadienio rytą, tai reikštų, kad būtų pakeistas vienas didžiausių mūsų bendruomenės kultūrinio identiteto ženklų.”

Pavasaris i prieki ruduo atgal nepamirskite si vakara pakeisti laikrodziu rodykliu 1

- Advertisement 4-

Naujausi