26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaNaujienosDidėjantis susirūpinimas dėl šešių bado streiką Tenerifėje paskelbusių aktyvistų

Didėjantis susirūpinimas dėl šešių bado streiką Tenerifėje paskelbusių aktyvistų

- Advertisement 3-


Šeši aktyvistai nuo praėjusio ketvirtadienio paskelbė bado streiką ir stovyklauja prie La Concepción bažnyčios La Lagunoje, Tenerifėje. Jie reikalauja paskelbti turistų moratoriumą Kanarų saloms ir nedelsiant sustabdyti viešbučio „Hotel de la Tejita” ir miesto „Cuna del Alma” statybas salos pietuose.

„Bado streiko dalyvių gyvybiniai rodikliai viršija normalias ribas, todėl jų sveikata gali būti rimtai sutrikdyta. Nuo šios dienos jie patiria hipotenziją ir hipoglikemiją, t. y. jų kraujospūdis ir cukraus kiekis kraujyje yra labai žemi, be to, jie labai prarado svorio”, – spaudos konferencijoje sakė viena iš juos prižiūrinčių slaugytojų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

„Duomenys kelia didelį nerimą, tolesnis streiko tęsimas gali sukelti nepataisomus neurologinius pažeidimus ir net mirtį. Iki šiol jau šešias dienas vyko bado streikas ekstremaliomis oro sąlygomis, kurias dar labiau paaštrino karštis, prisidėjęs prie jų sveikatos pablogėjimo sudėtingomis gyvenimo sąlygomis”, – perspėjo slaugytoja.”

La Lagunos taryba nereagavo į prašymą, kad aikštėje, kurioje jie įsikūrė, būtų greitosios pagalbos automobilis ar skubi sveikatos priežiūros pagalba. Tai laikoma „rizika jų gyvybei”, nes kuo ilgiau tęsis tokia padėtis, tuo didesnė tikimybė, kad atsiras ilgalaikių sveikatos sutrikimų ir galbūt negrįžtamų.

Kanarų salų kolektyvas „Canarias Se Agota” kreipėsi į Kanarų salų vyriausybės pirmininką Fernando Clavijo, reikalaudamas nutraukti įstatymu paremtus „neteisėtus megaprojektus, darančius poveikį mūsų salai, ir įvesti turistų moratoriumą”, ir pareiškė:

„Pone Clavijo, jūs turite galią pakeisti visą šią situaciją. Negalite toliau ignoruoti dabartinio grobuoniško ir spekuliatyvaus modelio, kurį taip aršiai ginate ir kuris mus atvedė iki šio taško, pasekmių. Prieš kelis mėnesius sakėte, kad nedvejodamas ginsite neteisėtus turistinius megaprojektus, net sudarinėdamas sutartis dėl viešbučių, kuriuos liepta nugriauti. Didėjant visuomenės nepasitenkinimui, iš pradžių ėmėte apeliuoti į sveiką protą, o vėliau į ramybę, kad užmaskuotumėte savo nervingumą. Po kelių dienų užsiminėte apie būtinybę peržiūrėti turizmo modelį ir neatmetėte galimybės įvesti turizmo mokestį. Netgi pareiškėte, kad Kanarų salos turi rimtą turto paskirstymo problemą. Turėjome išgirsti, kaip pareiškėte, kad 20 dieną protestuosite kaip eilinis pilietis. Užteks tyčiotis iš Kanarų salų gyventojų, užteks veidmainiškų kalbų, liaukitės tyčiotis iš žmonių intelekto.” Asociacija įspėja, kad „laikas bėga ne tik mums ir badaujančių žmonių sveikatai, bet ir Kanarų salų ateičiai, kuri kabo ant plauko”. Todėl, „jei ponas Clavijo ir toliau nieko nedarys ir nevykdys savo pareigos, prašome Kanarų gyventojų palaikyti mūsų kovą ir ryžtingai reikalauti iš jo atsakomybės.”

Bado streikas buvo paskelbtas protestuojant prieš dviejų minėtų kompleksų statybą, nes aktyvistams jau buvo pavykę sustabdyti jų statybą dėl aplinkosauginių priežasčių, tačiau dabar vyriausybė vėl leido ją tęsti.

Jis NEBUVO paskelbtas, kaip gėdingai klaidingai pranešė „GB News”, prisidengiant: Ar Kanarų gyventojai taip nemėgsta mūsų, britų, kad yra pasirengę badauti prieš du naujus turistų traukos objektus?”

Asociacijos, organizavusios protestus prieš turizmą, pakartojo, kad tai NĖRA susiję su britų turistais, o su dabartiniu „masinio” turizmo modeliu, kuris naikina salą, jos išteklius ir čia gyvenančių žmonių gyvenimo lygį: „Pigų alų geriantys ir mėsainius valgantys britai!” Ironiška, kad žmonės pyksta ant kanariečių, kurie juos priima, o ne ant britų spaudos Jungtinėje Karalystėje, kuri juos maitina neteisinga informacija.


Puertito de Adeje prieš (viršuje) ir po (apačioje) Cuna del Alma projekto statybų

undefined

Didejantis susirupinimas del sesiu bado streika Tenerifeje paskelbusiu aktyvistu
undefined

Didejantis susirupinimas del sesiu bado streika Tenerifeje paskelbusiu aktyvistu 1

- Advertisement 4-

Naujausi