26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaSveikataKanarų salų vyriausybė nori uždrausti rūkyti visuose baruose ir restoranų terasose

Kanarų salų vyriausybė nori uždrausti rūkyti visuose baruose ir restoranų terasose

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybė ketina oficialiai pasiūlyti svarbius rūkymo taisyklių pakeitimus, įskaitant draudimą rūkyti barų ir restoranų terasose, autobusų stotelėse ir lauko sporto aikštelėse. Be to, siekiama sugriežtinti prekybos garinimo gaminiais apribojimus. Šie pasiūlymai bus pristatyti artėjančiame Tarpteritorinės sveikatos tarybos posėdyje, kuriame regioninės valdžios institucijos su nacionaline Sveikatos apsaugos ministerija aptars naują Visapusišką kovos su rūkymu planą

Sveikatos apsaugos ministerijos šaltinių teigimu, nors Kanarų salų vyriausybė iš esmės pritaria planui, ji pateikė keletą pasiūlymų. Vienas iš svarbiausių susirūpinimą keliančių klausimų – būtinybė aiškiai planuoti finansus, kad būtų užtikrintas siūlomų priemonių gyvybingumas. Kanarų salų sveikatos ministerija pabrėžia, kad svarbu išsamiai nurodyti, kaip bus paskirstyti ištekliai regionams, nes jiems teks pagrindinė atsakomybė už plano įgyvendinimą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kanarų salų sveikatos ministerija pasisako už tai, kad nerūkymo erdvės būtų tiksliai apibrėžtos, siekiant apsaugoti nuo pasyvaus rūkymo ir veiksmingai perduoti nerūkymo idėją. Siūlomos nerūkymo zonos apima lauko barų ir restoranų terasas, lauko sporto aikšteles, autobusų stotelių stogines ir zonas aplink įėjimus į nerūkymo zonas, pavyzdžiui, mokyklas ir sveikatos priežiūros įstaigas. Jie siūlo uždrausti pardavinėti vienkartines vapes dėl susirūpinimo aplinkosauga, susijusio su jų biologiškai nesuyrančiomis sudedamosiomis dalimis.

Teisėkūros požiūriu Kanarų salos rekomenduoja nacionalinį reguliavimą, kad būtų užtikrintas vienodas kovos su rūkymu priemonių taikymas visoje šalyje. Be to, jos pasisako už tai, kad būtų ribojamas elektroninių prietaisų, net ir neturinčių nikotino, pardavimas ir reklama, kad jaunimas nebūtų skatinamas vartoti tabaką.

Kartu su kitais pasiūlymais atkreiptas dėmesys į galimybę įvesti bendrines cigarečių pakuotes ir pašalinti prekių ženklų logotipus. Nors Kanarų salų vyriausybė prašo pateikti naujausius duomenis apie jos įgyvendinimą tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė ir Australija, regiono pramonės atstovai išreiškė susirūpinimą dėl galimo darbo vietų praradimo.

Apskritai siūlomomis priemonėmis siekiama sustiprinti tabako kontrolės pastangas ir sumažinti su rūkymu ir garinimu susijusią riziką visuomenės sveikatai. Būsimos diskusijos Tarpteritorinėje sveikatos taryboje suteiks galimybę toliau diskutuoti ir galbūt patikslinti šiuos pasiūlymus.

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi