26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaSveikataKanarų salos nuo antradienio grąžina privalomą kaukių naudojimą sveikatos priežiūros centruose

Kanarų salos nuo antradienio grąžina privalomą kaukių naudojimą sveikatos priežiūros centruose

- Advertisement 3-


Nuo rytojaus, antradienio, Kanarų salose vėl bus privaloma naudoti kaukes visuose sveikatos priežiūros centruose. Regiono vyriausybės Sveikatos apsaugos ministerija šį sprendimą paskelbė šią popietę (pirmadienį), siekdama pažaboti gripo ir koronaviruso epidemiją salose. Ši priemonė įgyvendinama laikinai ir bus taikoma periferinėse klinikose, sveikatos priežiūros centruose, medicinos centruose ir valstybinėse bei privačiose ligoninėse visame archipelage.

Sveikatos apsaugos ministerija pareiškime paaiškino, kad šis sprendimas yra atsakas į ūmių kvėpavimo takų infekcijų bangą visoje Ispanijoje, kuriuo siekiama sustabdyti užkrato grandinę. Juo taip pat siekiama apsaugoti sveikatos priežiūros darbuotojus ir ligoninėse bei sveikatos centruose besilankančius asmenis, kad kvėpavimo takų infekcijos neplistų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šį rytą vykusiame regioninių sveikatos priežiūros institucijų ir Ispanijos sveikatos apsaugos ministerijos susitikime Kanarų salos pasisakė už tai, kad būtų „sutarta dėl kvėpavimo takų infekcijų prevencijos strategijos, kad būtų išvengta streso sveikatos priežiūros srityje artėjant gripo sezonui.”

Pagal Kanarų salų visuomenės sveikatos generalinio direktorato SCS parengtą ūminių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) Kanarų salose priežiūros ataskaitą už gruodžio 25-31 d. savaitę, sergamumo ŪVKTI rodiklis yra 1 254,72 atvejo 100 000 gyventojų. Šie duomenys šiek tiek sumažėjo, palyginti su ankstesne savaite, kai buvo užregistruota 1 296,78 atvejo 100 000 gyventojų.

Praėjusią savaitę didžiausias sergamumas buvo 0-4 metų amžiaus gyventojų grupėse – 4 408 atvejai 100 000 gyventojų, vyresnių nei 79 metų amžiaus asmenų grupėje – 1 435 atvejai 100 000 gyventojų ir 5-14 metų amžiaus gyventojų grupėje – 1 600 atvejų 100 000 gyventojų.

Visuomenės sveikatos generalinis direktoratas pabrėžia skiepų nuo gripo ir COVID-19 svarbą, nes tai yra „pagrindinė priemonė, padedanti išvengti sunkių šių infekcijų atvejų užkrato atveju”. Be to, taip išvengiama abiejų infekcijų sambūvio vienam asmeniui, sumažinamas ligos sunkumas ir sveikatos priežiūros sistemai tenkantis stresas.

Ji primygtinai teigia, kad vakcina yra veiksmingiausia priemonė, padedanti išvengti užsikrėtimo gripu ar jo perdavimo, ypač žmonėms, kuriems gresia komplikacijų rizika, ir svarbiausiems bendruomenės darbuotojams, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros darbuotojams ir pagyvenusių ar priklausomų asmenų slaugytojams.

Situacija Kanarų salų skubios pagalbos skyriuose tokia kritiška, kad ligoninių koridoriai talpina lovas su pacientais. Imtasi priemonių, pavyzdžiui, leista slaugytojams išrašyti paracetamolio ir ibuprofeno – tai istorinis sveikatos priežiūros kolektyvo reikalavimas.

Ruymán Pérez, „Intersindical Canarias” atstovas sveikatos klausimais, apibūdina „visiško žlugimo” situaciją visose skubios pagalbos tarnybose, o palengvėjimo akimirkos, jo nuomone, yra „iliuzinės”. Pérezas aiškina, kad šiuo metu skubios pagalbos tarnybose „daugiau nei šimtas pacientų laukia priėmimo”.

Jis taip pat teigia, kad ligoninėse ieškoma lovų pagal nenumatytų atvejų planus, jei padėtis pablogėtų, ir „ieškoma vietų”, nes tikimasi, kad nuo sausio 15 d. padėtis dar labiau pablogės. Profsąjungos atstovo nuomone, šis antplūdis yra dar viena iš daugelio sveikatos priežiūros paslaugų krizių, kurios tęsiasi „daugiau nei 20 metų.”

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija ir regioninės sveikatos priežiūros institucijos nesusitarė dėl privalomo kaukių naudojimo slaugos namuose ir vaistinėse, nors praėjusio ketvirtadienio duomenys atskleidė, kad sergamumas gripu labai išaugo – per savaitę jis padidėjo 75 proc. Carloso III sveikatos instituto duomenimis, sergamumo rodiklis padidėjo nuo 249,4 atvejų 100 000 gyventojų iki 348,3. Kanarų salų vyriausybės Sveikatos apsaugos ministerija siūlo keletą priemonių, kurios padėtų išvengti užkrato ir infekcijos plitimo:

– Naudokite kaukes, kai dalijatės patalpomis su kitais asmenimis.

– Padidinkite patalpų vėdinimą.

– Dažnai atlikite rankų higieną, ypač po nosies pūtimo ar kosulio.

– Čiaudėdami ar kosėdami užsidenkite burną ir nosį ranka ar servetėle.

– Naudokite vienkartines servetėles, po kiekvieno panaudojimo jas išmeskite.

– Venkite artimo kontakto su pažeidžiamais žmonėmis.

– Nesidalykite akiniais, stalo įrankiais, rankšluosčiais ir kitais daiktais, kurie galėjo turėti sąlytį su seilėmis ar sekretais.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi