26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaSveikataĮ Tenerifės pakrantę sugrįžta mikrodumbliai

Į Tenerifės pakrantę sugrįžta mikrodumbliai

- Advertisement 3-


Ramios jūros, rūkas ir nerimą kelianti pakilusi vandens temperatūra vėl skatina cianobakterijų žydėjimą Tenerifės pakrantėje. Dėl šių „tobulų” sąlygų rezultatai jau matomi įvairiose salos vietose.

Savaitgalį vadinamieji mikrodumbliai vėl pasirodė Tenerifės pakrantėje, ypač ne itin palankioje tokiems reiškiniams vietovėje – El Sauzal savivaldybės pakrantėje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kaip iš dalies matyti pridedamose nuotraukose, didžiulis cianobakterijų žydėjimas buvo aiškiai matomas iš La Garañona apžvalgos aikštelės šioje šiaurinės salos pakrantės dalyje.

Retais atvejais taip aiškiai stebime aplinkybes, palengvinančias tokį intensyvų šių dumblių žydėjimą, nes vandenynas buvo ramybės prieglobstis, o juos maitinantis rūkas (taip pat nekontroliuojami išmetimai) buvo juntamas plika akimi.

Trečiasis pagrindinis šio gamtos reiškinio atsiradimo veiksnys yra gerai žinomas. Kaip pabrėžė Kanarų salų okeanografijos centro direktorius Pedro Vélez Belchí, nuo praėjusių metų kovo mėn. vandenyno, supančio Kanarų salas, vandens temperatūra gerokai pakilo.

Esant tokiems šiltesniems orams, ypač pietvakariuose, tikimasi, kad šie mikrodumbliai vėl pasirodys Kosta Adechės pakrantėje ir aplinkinėse vietovėse.

- Advertisement 4-

Naujausi