33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosSavaitgalį Kanarų salas pasiekė keturi laivai su 238 migrantais

Savaitgalį Kanarų salas pasiekė keturi laivai su 238 migrantais

- Advertisement 3-


Migrantų antplūdis į Kanarų salas tebesitęsia: per savaitgalį keturiais atskirais laivais iš viso atplaukė 238 žmonės. Trys iš jų buvo išgelbėti prie Lansarotės krantų, o vienai laikinai valčiai, vadinamai „cayuco”, pavyko savarankiškai pasiekti Los Cristianos prieplauką Tenerifėje.

Iš Senegalo atplaukusi „cayuco” su 95 žmonėmis, tarp kurių, kaip praneša Efe, buvo 14 moterų ir 20 nepilnamečių, šeštadienį atplaukė į Tenerifę.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Lapkričio 10 d. išplaukęs laivas jūroje praleido devynias dienas, o paskutines 24 valandas migrantai praleido gelbėdami vandenį iš skęstančios valties, ir netrukus po to, kai jie išsilaipino Los Cristianos uoste, „cayuco” nuskendo.

Gelbėtojų komandoms įvertinus, iki 17 žmonių dėl pablogėjusios sveikatos būklės buvo nugabenti į netoliese esančias ligonines tolimesniam gydymui

Kitus tris laivus perėmė jūrų gelbėjimo tarnybos Lansarotėje. Pirmasis buvo pripučiama valtis, kurioje buvo 55 žmonės, pastebėta maždaug už 15 jūrmylių į pietus nuo Arrecifės.

Gelbėjimo tarnyboms šeštadienį apie 14.30 val. paskambino patys laivo keleiviai. Netrukus po to Guardia Civils SIVE patvirtino buvimo vietą ir pastebėjo, kad valtis stovi.

Antrąjį laivą, kuriame buvo 49 Magrebo kilmės asmenys, Guardia Civil surado sekmadienio rytą 2.15 val. Jūrų kontrolė informavo rajone esančius laivus išlikti budriems ir pranešė Rabato gelbėjimo centrui, kuris perėmė paiešką savo regione, kaip praneša Efe.

Po daugybės nesėkmingų bandymų susisiekti su laivu telefonu apie 7.15 val. ryto pavyko užmegzti ryšį ir nustatyti jo buvimo vietą. Artimiausias laivas „Castillo de Pambre” buvo nukreiptas į tą rajoną, kad jį saugotų.

Prieš 8.00 val. ryto „Castillo de Pambre” pranešė pastebėjęs laivą ir palaikė vizualinį ryšį, o „Salvamar Al Nair” plaukė jo link. Iki 10:00 val. ryto „Salvamar Al Nair” įgula sėkmingai išgelbėjo laive buvusius 49 žmones, visi Magrebo kilmės (45 vyrai, trys moterys ir vaikas).

Jūrų gelbėjimo laivas, kuriame visi buvo saugiai, išplaukė Arreichės uosto link ir apie 11:20 val. pasiekė jį, kur juos pasitiko SUC medicinos personalas ir Raudonasis Kryžius.

Paskutinį laivą, kuriame buvo 39 žmonės, „Salvamar Al Nair” perėmė sekmadienio popietę. Visi laivo keleiviai, įskaitant 32 vyrus ir septynias moteris, buvo išgelbėti akivaizdžiai geros sveikatos. Pirmą kartą valtį 17.35 val. pastebėjo jachta „Starry Night” į šiaurės rytus nuo Arrecifės Lansarotėje.

- Advertisement 4-

Naujausi