25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaKanarų Salos2023 m. ketvirtąjį ketvirtį Kanarų salos yra Ispanijos augimo lyderė

2023 m. ketvirtąjį ketvirtį Kanarų salos yra Ispanijos augimo lyderė

- Advertisement 3-


Fiskalinės atsakomybės institucijos (AIReF) naujausi ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) duomenys rodo, kad 2023 m. ketvirtąjį ketvirtį Kanarų salos augo labiausiai iš visų Ispanijos regionų. Augdamos 1,1 %, Kanarų salos aplenkė nacionalinį BVP augimą, kuris siekė 0,6 %.

Kartu su Kanarų salomis įspūdingai augo ir Balearų salos (+0,9 %) bei Katalonija ir Aragonas (po +0,7 %). Šie keturi Ispanijos regionai aplenkė nacionalinį BVP augimo tempą, kurį Nacionalinis statistikos institutas (INE) paskelbė 2024 m. sausio 30 d.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tokie regionai kaip Estremadūra, Madridas, Kastilija-La Manča, Kastilija ir Leonas, La Riocha, Valensija ir Mursija atitiko nacionalinį vidurkį – +0,6 %. Tuo tarpu Andalūzijoje, Navaroje, Kantabrijoje, Galisijoje, Astūrijoje ir Baskų krašte užfiksuotas šiek tiek mažesnis – 0,5 % augimas.

Per metus Kanarų salos išlaikė lyderės pozicijas ir 2023 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiais metais, BVP augo labiausiai – 3,8 %. Nuo jų nedaug atsiliko Balearų salos, kurių augimo tempas siekė 3,2 %, ir abi viršijo bendrą Ispanijos augimo tempą – 2 %. Priešingai, Baskų krašto augimas buvo silpniausias – 1,3 %, o Astūrijos kunigaikštystės – 1,4 %.

AIReF pabrėžia, kad jos metodika remiasi patikrintais duomenimis ir nacionalinio suvestinio rodiklio įverčiais, kuriuos skelbia Ketvirtinės nacionalinės sąskaitos (CNTR). Agentūra pripažįsta iššūkius, kuriuos kelia „didelis neapibrėžtumas” teritoriniame kontekste, atsižvelgiant į tai, kad naujausia Ispanijos regioninės apskaitos informacija yra 2021 m., paskelbta 2022 m. gruodžio 19 d. Tuo tarpu naujausia nacionalinė informacija buvo paskelbta 2023 m. spalio 27 d. Nacionalinis statistikos institutas (INE) įspėjo apie padidėjusį neapibrėžtumą, nes ketvirtinių nacionalinių sąskaitų įverčiai yra labiau koreguojami, todėl, pasak AIReF, dar labiau pabrėžiama būtinybė atsargiai interpretuoti duomenis. Nepaisant to, teigiami Kanarų salų augimo duomenys neabejotinai yra gera žinia salyno gyventojams.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO