24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosKlimato kaita turi įtakos migdolų žydėjimui Kanarų salose

Klimato kaita turi įtakos migdolų žydėjimui Kanarų salose

- Advertisement 3-


Sausis nebėra migdolų žydėjimo mėnuo, nes klimato kaita trikdo natūralų Kanarų salų ekosistemų ritmą. Mokslininkai, bitininkai ir ūkininkai atidžiai stebi gamtoje vykstančius pokyčius dėl akivaizdaus klimato kaitos poveikio, ypač paveikiančio rūšis ir jų buveines

Kanarų salose, kurių ekosistemos puikiai prisitaikiusios prie izoliuotumo ir subtropinio klimato, vyksta pokyčiai, kuriuos lemia kylanti temperatūra ir didėjanti sausra. Ypač Gran Kanarijos salos žaliosios teritorijos stumiamos į vidų, nes sala susiduria su besikeičiančiu kraštovaizdžiu.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kyla klausimas: ar sala atsisveikins su kvapą gniaužiančiais migdolų medžių žiedais, kurie sausio mėnesį, žiūrint iš viršaus, tarsi kilimas pražysta rausvais ir baltais žiedais?

Migdolų medžiai, Kanarų salose vadinami „almendreros”, kad galėtų daugintis, reikalauja tam tikro skaičiaus „atšalimo valandų” – nuo 0 iki 7 °C. Po šių atšalimo valandų baigiasi jų žiemos miegas ir prasideda įspūdingas žiedų šou. Migdolų medis tam tikra prasme skelbia pavasario atėjimą ir yra švenčiamas festivaliuose visų salų savivaldybėse.

Antonio Quesada, biologijos absolventas ir Gran Kanarijos bitininkų asociacijos (APIGRANCA) narys, pabrėžia natūralius gamtos ritmus. Jis pripažįsta klimato kaitos poveikį, tačiau perspėja, kad nereikėtų kelti pavojaus ir teigia, kad vėluojantis migdolų medžių žydėjimas turėtų kelti nerimą, o ne paniką. Quesada pažymi, kad retkarčiais vėluojantis augalų žydėjimas gali būti natūralių ciklų dalis ir nebūtinai rodyti ilgalaikes tendencijas.

Quesada aiškina galimą vėluojančio žydėjimo poveikį augalams, teigdamas, kad karštis žydėjimo metu gali užkirsti kelią vaisių formavimuisi ir sutrikdyti apdulkintojų elgesį. Bitininkai nerimauja, kad dėl mažo kritulių kiekio numatomas žiedų trūkumas, kuris turės įtakos vabzdžių mitybai.

Javieras Perera, Tejedos žemės ūkio tarybos narys, išreiškia susirūpinimą dėl precedento neturinčios šilumos regione, teigdamas: „Žvelgiate į migdolų medžius, o juose nėra žiedpumpurių.” Perera prisimena ankstesnius metus, kai migdolai žydėjo anksti arba negausiai, tačiau mano, kad šių metų vėlavimas kelia nerimą, ir baiminasi, kad tai gali tapti pasikartojančia problema ir aiškiu pagreitėjusių klimato kaitos procesų rodikliu.

Klimato kaita turi itakos migdolu zydejimui Kanaru salose

Nors ekspertai išlieka budrūs, jie pabrėžia, kad prieš skelbiant pavojaus signalą svarbu stebėti platesnius laiko dėsningumus, nes gamtoje gali pasireikšti cikliniai svyravimai. Vėluojantis migdolų medžių žydėjimas yra įspėjamasis signalas, skatinantis susimąstyti, kaip skubiai reikia spręsti klimato kaitos problemas, kad būtų užtikrinta ekosistemų ir tradicinių švenčių gerovė.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos