33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosPo beveik 30 metų Kanarų salos pagaliau imsis turizmo savivaldybėms skirtų įstatymų

Po beveik 30 metų Kanarų salos pagaliau imsis turizmo savivaldybėms skirtų įstatymų

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybė išnagrinės turizmo savivaldybių sąvoką šioje teisėkūros kadencijoje ir apibrėš jų skyrimo kriterijus, kaip vakar (antradienį) paskelbė turizmo ministrė Jessica de León, apibūdindama šią užduotį kaip „vieną iš svarbiausių teisėkūros reformos uždavinių”.

Vakar kalbėdama parlamente ji priminė, kad turizmo savivaldybių skyrimo kriterijai niekada nebuvo nustatyti. Dar 1995 m. Kanarų salų Turizmo potvarkio įstatyme vyriausybė buvo paraginta per šešis mėnesius parengti turistinių savivaldybių statuto projektą, tačiau tai taip ir nebuvo padaryta.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vėliau, 2007 m., vyriausybė parengė įstatymo projektą, kuriame turistinė savivaldybė apibrėžiama kaip „savivaldybė, kurioje turistų apgyvendinimo vietų skaičius yra lygus arba didesnis nei 40 proc. jos gyventojų”. Nors ši iniciatyva buvo užregistruota regiono parlamente, ji taip ir nebuvo išnagrinėta.

Taigi ministras pabrėžė: „Užduotis buvo sprendžiama beveik trisdešimt metų, o turistinės savivaldybės sąvoka iki šiol buvo siejama su Vietinių mokesčių įstatymu, kuriame ji siejama su bendru antrųjų namų skaičiumi ir minimaliu gyventojų skaičiumi.”

De Leonas mano, kad būtina peržiūrėti šią sąvoką, kuri neturėtų apsiriboti turistų apgyvendinimo vietų ar antrųjų namų skaičiumi, bet atsižvelgti ir į kitus rodiklius, pavyzdžiui, lankytojų antplūdį.” Todėl Turizmo ministerija šią sąvoką nagrinės dar šią kadenciją, vykdydama reformą, kurios tikslas – atnaujinti turizmo veiklą reglamentuojančią sistemą, pasenusią dėl 8-28 metų senumo įstatymų.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi