24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaKanarų SalosNemokamai viešuoju transportu Kanarų salose bus galima naudotis dar vienerius metus

Nemokamai viešuoju transportu Kanarų salose bus galima naudotis dar vienerius metus

- Advertisement 3-


Ispanijos vyriausybė paskelbė, kad Kanarų salose dar vieneriems metams pratęsiamas nemokamo viešojo transporto naudojimas, taip džiugindama gyventojus ir skatindama tvarų judumą. Sprendimas buvo patvirtintas trečiadienį vykusiame Ministrų tarybos posėdyje, taip parodant įsipareigojimą remti salų gerovę.

Praėjusiais metais buvo įgyvendinta novatoriška iniciatyva, pagal kurią Kanarų salų keleiviams buvo suteikta 100 proc. nuolaida reguliaraus susisiekimo autobusais paslaugoms. Ši priemonė, kuriai iš pradžių buvo nustatyta 50 proc. nuolaida, bendradarbiaujant Kanarų salų koalicijai ir Ispanijos socialistų darbininkų partijai (PSOE), buvo išplėsta iki visiškos nuolaidos, remiant Pedro Sančeso investitūrą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Pablo Rodriguezas, Kanarų salų vyriausybės transporto ministras, išreiškė administracijos pasiryžimą spręsti regioninius skirtumus. „Jie aktyviai svarsto galimybę panaikinti minimalaus mėnesio kelionių skaičiaus reikalavimą, kuris anksčiau buvo 15, pripažindami, kad kelionių dinamika įvairiose salose skiriasi, ir pabrėždami lankstumo poreikį.”

Podríguezas pabrėžė šio sprendimo svarbą, teigdamas: „Ši laukiama naujiena yra didelių pastangų rezultatas ir atsakas į reikalavimą Kanarų saloms taikyti vienodas viešojo transporto nuolaidas, panašias į tas, kurios taikomos priemiestinėms ir vidutinio nuotolio kelionėms žemyninėje dalyje.”

Pozityvus nemokamo vežimo poveikis buvo apčiuopiamas – naujų naudotojų skaičius išaugo net 46 %. Rodríguezas pabrėžė, kad ši sėkminga iniciatyva ne tik palengvina finansinę naštą asmenims, bet ir skatina tvarų judumą.

Tuo pačiu metu Ministrų taryba dar vieneriems metams pratęsė nuolaidų taikymą dažnai besinaudojantiems „Cercanías” traukiniais, „Rodalies”, „Media Distancia” ir žemyninės dalies valstybinių autobusų linijomis. Nors Kanarų salose nėra geležinkelių (išskyrus dvi miesto tramvajaus linijas Tenerifėje) ir valstybinių autobusų linijų, praėjusiais metais buvo įvestos kompensacinės priemonės, pagal kurias miesto ir tarpmiestinių autobusų linijos bei tramvajus Santa Krus de Tenerifėje ir La Lagūnoje tapo nemokami dažniems keleiviams.

Šis nemokamo viešojo transporto pratęsimas pabrėžia vyriausybės įsipareigojimą skatinti prieinamumą, aplinkosauginį sąmoningumą ir gerinti bendrą Kanarų salų gyventojų gyvenimo kokybę.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos