24.9 C
Tenerife
Sekmadienis, 29 gegužės, 2022
Reklama
PradžiaKanarų SalosAukščiausiojo teismo sprendimas atveria kelią Covid-19 sertifikato naudojimui

Aukščiausiojo teismo sprendimas atveria kelią Covid-19 sertifikato naudojimui

- Advertisement 3-

Valdančioji taryba šią savaitę nagrinėjo „naują priemonių paketą“, kuriuo buvo siekiama sustabdyti pandemijos plitimą salose. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į artėjančias žiemos šventes ir padidėjusį turistų srautą iš Europos šalių, kuriose sergamumo lygis yra itin aukštas, bei į tai, kad Galicia Aukščiausiasis Teismas tam tikromis sąlygomis patvirtino Covid-19 sertifikato naudojimą.

Kitos Ispanijos dalys, įskaitant Baskų kraštą, ketina dar kartą prašyti teisminio patvirtinimo dėl Covid-19 sertifikato. Tokiu būdu bus siekiama reguliuoti lankytojų srautus visose maitinimo įstaigose bei naktinių pasilinksminimų vietose. Primename, kad liepos mėnesį šį siūlymą TSJC atmetė.

„Mes, kartu su Galicia buvome pirmieji Ispanijos regionai, kurie reikalavome Covid-19 sertifikatų įvedimo, tačiau TSJC šią galimybę atmetė. Dabar Aukščiausiasis Teismas yra priėmęs sprendimą, kuriame pateikiamos gairės, kaip įgyvendinti šią priemonę. Mes analizuojame, kaip tai padaryti“, – ketvirtadienį vykusio susitikimo metu su Ispanijos sveikatos apsaugos ministre Carolina Darias Las Palmas ligoninėje „Doctor Negrín“ kalbėjo Kanarų salų sveikatos apsaugos ministras Blas Trujillo.

„Mes ir toliau laikomės nuomonės, kad norint apsaugoti savo gyventojus, privalome imtis šios priemonės“, – pridūrė ministras.

B. Trujillo pabrėžė, Covid-19 sertifikatas turėtų galioti tose vietose, kuriose yra didesnis užkrato pavojus. Tokias priemones naudoja įvairios ES šalys. „Pavyzdžiui Vokietijoje be Covid-19 sertifikato neįmanoma patekti net į grožio saloną“, – pabrėžė Sveikatos apsaugos ministras.

Ketvirtadienį Kanarų salų vyriausybė nagrinėjo ir dar vieną priemonę. Bus siekiama, reikalauti sertifikato (arba neigiamo testo rezultato) norint apsigyventi salų viešbučiuose. Be to, ji kartu su Kanarų savivaldybių federacija nustatys, kokius renginius bus galima organizuoti Kalėdiniu laikotarpiu. B. Trujillo pabrėžė, kad viskas priklauso nuo pandemijos raidos. „Nuolat analizuojame situaciją, stebime, ką galime padaryti jai dar nepablogėjus“, – sakė jis.

Savo ruožtu Carolina Darias patikino, kad tokios priemonės kaip Covid-19 sertifikato įgyvendinimas priklausys nuo kiekvieno atskiro regiono.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai