26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaGran KanarijaGran Kanarija: Sulaikyta nusikalstama grupuotė, pardavinėjusi padirbtus vairuotojo pažymėjimus

Gran Kanarija: Sulaikyta nusikalstama grupuotė, pardavinėjusi padirbtus vairuotojo pažymėjimus

- Advertisement 3-

„Guardia Civil“ Alikantėje išaiškino daugiau kaip 50 000 eurų sukčiavimą, susijusį su padirbtais vairuotojo pažymėjimo pardavimais, kurių metu nukentėjo mažiausiai 40 asmenų. Penki iš grupuotės narių gyveno Gran Kanarijos Telde regione.

Grupuotės prašomos sumos mainais už vairuotojo pažymėjimą, apdorotą per interneto platformas, svyravo nuo 800 iki 3 000 eurų. Policija praneša apie du sulaikytuosius ir įtaria dar keturis bendrininkus, apkaltintus sukčiavimo vykdymu.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vykdant operaciją „Puilecillo“, visoje Ispanijos teritorijoje surasta 40 aukų, kurios sukčiams sumokėjo per 50 000 eurų. Kadangi tyrimas vis dar tęsiamas, nukentėjusiųjų skaičius gali kilti.

Sulaikyti, du 22-iejų ir 47-erių metų Ispanijos tautybės vyrai, dar keturi – 27-erių, 35-erių, 53-ijų ir 57-nių metų vyrai yra tardomi. Grupuotės nariai kurie žadėjo mainais už pinigus parduoti galiojančius vairuotojo pažymėjimus.

Tyrimas prasidėjo dar 2019-ųjų liepos mėnesį, po asmens, nukentėjusiojo nuo grupuotės veiksmų, pateikto skundo. Jame pranešama, kad po skelbimo internetiniame puslapyje jam buvo parduotas negaliojantis vairuotojo pažymėjimas. Žadėta, kad vairuotojo pažymėjimas bus patvirtintas ir teisėtas, nereikės laikyti vairavimo egzamino, arba net jei egzaminas įvyktų, jo rezultatas neturėtų reikšmės.

Norint gauti pažymėjimą, sukčiams reikėjo išsiųsti DNI kopiją, dvi nuotraukas, tuščią popieriaus lapą su savo parašu ir ,svarbiausia, pinigų sumą, kuri galėjo siekti iki 2 300 eurų.

Bendravimas tarp nusikaltėlio, teigiančio, kad gyvena Teisėje, ir nukentėjusiųjų vyko per žinomą pranešimų programėlę. Po to, kai žadėtu laiku aukos nesulaukdavo vairuotojo pažymėjimo, į skambučius pradėdavo atsakinėti „viršininkas“, kuris ramindavo aukas teigdamas, kad procesas vis dar tęsiasi, tačiau kilo tam tikrų sunkumų, muitinėje, todėl auka privalo sumokėti dar daugiau pinigų.

Siekiant apsunkinti tyrimą ir būti nepastebėtiems policijos, piniginiai pervedimai visada buvo daromi į dvi banko sąskaitas, nenurodant tapatybės. Vos tik nukentėjusieji suprasdavo esantys apgauti, jie nebeturėjo galimybės susigrąžinti pinigus.

Po daugybės banko sąskaitų ir dokumentų analizių tyrėjams pavyko nustatyti, kad už sukčių slypi pavojinga ir sukta nusikalstama struktūra, sudaryta iš šešių žmonių. Penki iš jų – Telde (Gran Kanarija) regiono gyventojai, vienas gyvena Línea de la Concepcion (Kadisas).

Aptikta daugiau nei 600 panašaus turinio skelbimų, kuriuose jie reklamavo savo paslaugas. Sulaikytieji naudojo per 200 skirtingų elektroninio pašto adresų, taip siekdami palikti kuo mažiau pėdsakų ir suklaidinti policiją.

Šiai operacijai vadovavo Santa Polos (Alikantės) Guardia Civil teisėjų policijos grupė, bendradarbiaujant su Las Palmaso (Gran Kanarija) teisminės policijos organiniu padaliniu bei San Roque la Linea teritorine grupe, vadovaujama Algeciraso (Kadisas).

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos