33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaSveikataKada Ispanijos ligoninėse ir vaistinėse bus atsisakyta veido kaukių?

Kada Ispanijos ligoninėse ir vaistinėse bus atsisakyta veido kaukių?

- Advertisement 3-


Ispanijos ir Kanarų salų gyventojai Covid-19 pandemijos metu gana rimtai žiūrėjo į kaukės dėvėjimą, tačiau nuo 2022 m. balandžio 20 d., t. y. kiek daugiau nei prieš metus, daugumoje uždarų viešų patalpų veidą dengiančių priemonių nebėra privaloma dėvėti, o šių metų vasarį baigėsi ir privalomas dėvėjimas viešajame transporte, optikose ir klausos centruose.

Taigi medicininėse įstaigose, ypač ligoninėse, kituose su sveikata susijusiuose centruose ir vaistinėse, vis dar privaloma dėvėti kaukę. Tai paskutinė Kovid priemonė, kuri Ispanijoje vis dar taikoma praėjus daugiau nei trejiems metams nuo pandemijos pradžios.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tiesa, nors ligoninėse vis dar griežtai reikalaujama dėvėti kaukes, daugelyje Ispanijos vaistinių ši taisyklė tapo šiek tiek laisvesnė. Tačiau kiek dar ilgai tęsis ši „Covid” taisyklė?

Sveikatos apsaugos ministerija:

Vyriausybė nesako, kada bus atsisakyta šios paskutinės priemonės. Laikraščiui „El Mundo” pasiteiravus, kiek ilgai kaukės bus privalomos medicinos centruose, Sveikatos apsaugos ministerija pateikė miglotą neįpareigojantį atsakymą: „Ispanijoje laikomasi pozicijos, kad turėtume stengtis, jog kaukės sveikatos priežiūros centruose ir paslaugų teikimo vietose būtų naudojamos kaip bendra taisyklė, nepriklausomai nuo to, ar yra Covid, ar ne, o nuo jų gali būti daromos išimtys arba vertinamos konkrečios situacijos.”

Pasak oficialaus vyriausybės BOE, kuris vasario mėnesį panaikino kaukes viešajame transporte (taip pat optikoje), jų palikimo medicinos įstaigose pagrindimas buvo toks: Ispanijos imunologų draugija taip mano: „Privalomas kaukių naudojimas išlieka sveikatos priežiūros centruose ir tarnybose, taip pat vaistinėse, nes šiose vietose gali būti didesnė pažeidžiamų žmonių koncentracija ir didesnė sunkių susirgimų rizika, be to, jose yra didesnė perdavimo tikimybė, nes ten gali būti daugiau žmonių, sergančių ne tik COVID-19, bet ir užkrečiamosiomis kvėpavimo takų infekcijomis.”

Ekspertų nuomonė:

Dauguma medicinos ekspertų dabar ragina panaikinti pastarąją priemonę ir grįžti prie iki pandemijos buvusios normos.

Ispanijos imunologų draugija tikrai taip mano. „Mes dėvėjome kaukes, kai virusų cirkuliacija buvo didelė, o dabar, kai ji nutrūko, manau, galima svarstyti kaukes panaikinti”, – sakė draugijos prezidentas Marcosas Lópezas Hoyosas interviu Ispanijos naujienų kanalui „Antena3”.

Hoyosas atkreipė dėmesį į tai, kad dabar visuomenė turi imunitetą skiepams ir vaistus, kurių neturėjo pandemijos pradžioje. Vis dėlto jis taip pat primygtinai pabrėžė, kad turime „žinoti, jog tam tikru momentu galima grįžti atgal, svarbiu atsinaujinimo metu.”

Ispanijos imunologų draugija dabar mano, kad Kovid-19 turėtų būti valdomas kaip ir bet kuris kitas kvėpavimo takų virusas, „nes sveikatos situacija nebėra kritinė”, ir rekomenduoja grįžti prie iki pandemijos buvusios normos, t. y. dėvėti kaukes tik labai konkrečiose situacijose.

„Kiekvienas užsideda kaukę, kai patenka į intensyviosios terapijos skyrių, į neišnešiotų naujagimių skyrių, operacinę ar chirurginę zoną”, – aiškino virusologas Raulis Ortizas de Lejarazu.

„Kaukės vaidino svarbų vaidmenį, kai sergamumas virusu buvo labai didelis, tačiau kai jis labai mažas, kaukės praktiškai neturi jokios reikšmės, nes jos nedėvimos nuolat, o per dieną namuose ar kitur turėsime galimybę užsikrėsti”, – pridūrė jis.

Vis dėlto ekspertai nėra visiškai vieningos nuomonės, o kai kurie siūlo būti atsargiems ir palaukti pasaulinių institucijų nurodymų prieš visiškai panaikinant medicininių kaukių privalomumą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nuolatinės Europos grupės narys, epidemiologas Amós García sakė, kad „derėtų būti atsargiems ir palaukti, kol PSO priims sprendimą šiuo klausimu”.

Óscar Zurriaga, Ispanijos epidemiologų draugijos (SEE) prezidentas, gynė kaukės priemonių išsaugojimą, motyvuodamas tuo, kad reikia apsaugoti pažeidžiamus pacientus: „Tai reiškia, kad pažeidžiamiems žmonėms ši priemonė gali būti palanki, ypač atsižvelgiant į tai, kad tai yra sritis, kurioje lankosi įvairaus pažeidžiamumo žmonės ir kurioje klesti įvairūs ligų sukėlėjai.”

Ispanija buvo paskutinė ES šalis, panaikinusi reikalavimą užsidėti kaukes patalpose, o kai kuriose Europos šalyse, visai neseniai Portugalijoje, kaukių atsisakyta ir sveikatos priežiūros centruose.

Pagal naujausius Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis, Ispanijoje intensyviosios terapijos skyrių lovų, užimtų Covid-19 sergančių pacientų, procentinė dalis yra mažesnė nei 2 % (1,31 %), o bendrųjų ligoninių lovų – 1,73 %. Vyresnių nei 60 metų žmonių bendras sergamumas per pastarąsias 14 dienų buvo 70,45 atvejo 100 000 gyventojų.

- Advertisement 4-

Naujausi