25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaSveikataKanarų salose sparčiai auga nutukimo rodikliai ir užima antrą vietą Ispanijoje

Kanarų salose sparčiai auga nutukimo rodikliai ir užima antrą vietą Ispanijoje

- Advertisement 3-


Naujausio tyrimo duomenimis, Kanarų salose vaikų nutukimo lygis kelia nerimą, todėl šis regionas yra antras pagal šį rodiklį Ispanijoje, o ypač didelį susirūpinimą kelia jaunesniojo amžiaus gyventojai.

Nacionalinio epidemiologijos centro ir Ispanijos maisto saugos ir mitybos agentūros atlikto tyrimo duomenimis, Ekstremadūros (24 proc.), Kanarų salų (22 proc.), Kanarų salų (22 proc.), Kanarų salų (24 proc.) ir Kanarų salų (22 proc.) regionai yra labiausiai nutukę.6 %), Galisijoje (22,5 %) ir Andalūzijoje (21,7 %) nutukimas yra labiausiai paplitęs, o Madrido (14,6 %), Kastilijos ir Leono (15,7 %) ir Navaros (15,8 %) regionuose – mažiausiai.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Duomenys atskleidžia, kad Kanarų salose nutukęs kas penktas jaunesnis nei 16 metų amžiaus vaikas, todėl susirūpinimą kelia jaunosios kartos sveikata. Dėl to šis salynas yra penktas regionas, kuriame yra daugiausia nutukusių vaikų.

Tyrimas rodo, kad provincijos, kuriose yra didesnė gyventojų, kenčiančių nuo nutukimo, dalis, daugiausia yra pietinėje šalies dalyje.

Lyties skirtumai ir regioniniai skirtumai

Skirstant duomenis pagal lytį, nutukimo paplitimas svyruoja nuo 24,9 % vyrų Ekstremadūroje iki 15,4 % Seutoje ir nuo 23,2 % vyrų Ekstremadūroje iki 13,1 % moterų Madride.

Kanarų salose nutukimo paplitimas yra 22,5 % vyrų ir 22,6 % moterų. Panašiai kaip ir vaikų populiacijoje, suaugusiųjų viršsvoris ir nutukimas dažniau pasitaiko tarp asmenų ir gyventojų grupių, turinčių žemesnį išsilavinimą arba gyvenančių mažesnėse savivaldybėse su mažesnėmis pajamomis.

Kanarų salos pirmauja pagal nutukimo paplitimą

Tyrime pabrėžiama, kad autonominės bendruomenės, kuriose nutukimo paplitimas didžiausias, yra pietiniuose ir pietrytiniuose šalies regionuose, įskaitant Kanarų salas.

Tarp regionų, kuriuose vaikų nutukimo lygis yra didžiausias, yra Melilja (19,3 %), Seuta (18,4 %), Andalūzija (14,1 %), Valensijos bendruomenė (14,1 %), Kanarų salos (13,8 %) ir Kastilija-La Manča (11,7 %).

Pastebėtina, kad daugumoje regionų nutukusių berniukų yra beveik dvigubai daugiau nei mergaičių. Konkrečiai Kanarų salose nutukusių nepilnamečių yra 17,9 % berniukų ir 9,9 % mergaičių. Tyrime pabrėžiama, kad būtina skubiai imtis tikslingų intervencijų ir visuomenės sveikatos kampanijų šiai vis didėjančiai sveikatos problemai regione spręsti.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos