25.9 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 29 vasario, 2024
Reklama
PradžiaSveikataTenerifėje aptikus tigrinį uodą, sveikatos priežiūros institucijos ėmėsi skubių veiksmų

Tenerifėje aptikus tigrinį uodą, sveikatos priežiūros institucijos ėmėsi skubių veiksmų

- Advertisement 3-


Tenerifės sveikatos apsaugos pareigūnai suintensyvino kovą su tigrinių uodų paplitimu saloje: įrengta 817 gaudyklių ir patikrinta beveik 100 namų.Sveikatos apsaugos ministrė Esther Monzón antradienį per parlamento posėdį pateikė naujausią informaciją, atsakydama į paklausimus apie visuomenės sveikatos priežiūros institucijos protokolus, kuriuos ji pradėjo taikyti dėl saloje aptiktų tigrinių uodų.

Monzón paaiškino, kad Visuomenės sveikatos departamentas aktyviai įgyvendina protokolus, kai saloje buvo aptikta šių uodų egzempliorių. Koordinuojama entomologinės priežiūros sistema, veikianti nuo 2013 m., skirta šiems uodų pernešėjams nustatyti.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Reaguojant į pirmąjį rugsėjo mėn. aptiktą uodą, imtasi įvairių priemonių, įskaitant cheminę kontrolę, 136 gaudyklių įrengimą namuose ir už jų ribų bei netoli tos vietos, kur buvo aptiktas uodas. Be to, patikrinti 94 gyvenamieji namai, šalia esantys pastatai ir mokyklos.

Toliau atliekami epidemiologiniai tyrimai ir uodų įkandimų identifikavimas, kad būtų sustiprinta uodų pernešėjų kontrolė, pridūrė Monzonas.

Tuo pat metu buvo vykdomos informavimo kampanijos ir skleidžiama informacija, įskaitant bendruomenių susitikimus ir dalijimąsi patarimais per oficialius Sveikatos apsaugos ministerijos ir SCS Visuomenės sveikatos direktorato socialinės žiniasklaidos kanalus.

Pagal protokolą sveikatos centrai ir vaistinės, esančios 500 metrų spinduliu nuo vietos, kurioje buvo rastas mėginys, buvo informuoti, kad būtų „ypač budrūs” dėl neįprastų įkandimų ir karščiavimo atvejų žmonėms, kurie neseniai keliavo į geografines vietoves, kuriose paplitusios uodų pernešamos ligos, tokios kaip dengė ar čikungunija.

Ministras patikslino, kad šios ligos nėra paplitusios Kanarų salose, o jų atvejai yra pavieniai ir importuojami. Bendradarbiaujant su Santa Kruso de Tenerifės taryba, aplink vietovę, kurioje buvo surinktas egzempliorius, buvo atliekami drenažo, drėkinimo punktų, parkų, sodų ir griovių patikrinimai ir apdorojimas, nuolat vykdoma nuolatinė stebėsena.

Monzónas pabrėžė, kad piliečių bendradarbiavimas yra labai svarbus užkertant kelią uodų dauginimosi vietoms ir nustatant potencialius egzempliorius. Ji paragino visuomenę siųsti įtariamo Aedes albopictus buvimo arba sunkių uždegiminių reakcijų į įkandimus nuotraukas el. pašto adresu [email protected], nurodant tikslią geografinę vietą ir kontaktinį telefono numerį.

Tenerifėje šių uodų aptikimo stebėsena vykdoma nuo 2013 m., saloje įrengtos 196 specialios gaudyklės, iš viso Kanarų salose įrengtos 635 gaudyklės. Dvidešimt viena iš jų buvo įrengta šiltnamyje, kuriame šie egzemplioriai buvo aptikti pirmą kartą.

- Advertisement 4-

Naujausi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Aptiktas Ads Blocker!!!

Prašome palaikyti mus ir nenaudoti reklamų blokavimo įskiepių ADBLOCK.

Mes neturime kitų pajamų šaltinių, todėl išjunkdami reklamų blokatorius palaikote mus.

Dėkojame Jums už tai

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO