26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaSveikataNuo kitos savaitės optikos ir ortopedijos centruose kaukės nebus privalomos

Nuo kitos savaitės optikos ir ortopedijos centruose kaukės nebus privalomos

- Advertisement 3-


Nuo ateinančio trečiadienio, vasario 8th d., Ispanijoje, įskaitant Kanarų salas, nebereikės dėvėti kaukių viešajame transporte, t. y. taksi, autobusuose, tolimojo susisiekimo autobusuose, keltuose, tramvajuose ir lėktuvuose, skrendančiuose Ispanijos viduje, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija taip pat patvirtino, kad jų nebereikės dėvėti optikos ir ortopedijos centruose.

Apie tai vakar (ketvirtadienį) Ispanijos sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias pranešė regioninėms sveikatos priežiūros institucijoms Tarpteritorinėje sveikatos taryboje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nuo kito trečiadienio kaukės bus privalomos tik medicinos ir socialinės sveikatos centruose, ligoninėse ir vaistinėse po to, kai antradienį Ministrų taryba oficialiai patvirtins šią priemonę ir ji bus paskelbta oficialiajame valstybės leidinyje (BOE).

Paukščių gripo stebėsena:

Be to, vakar sveikatos apsaugos administracijos susitarė imtis daugiau priemonių, kad būtų sustabdytas paukščių gripas. Visuomenės sveikatos komisija vakar patvirtino atnaujintą šios ligos protokolą, kuriuo gerokai sugriežtinama žmonių, įtariamų turėjus kontaktą su N5H1, priežiūra.

Tekste, kurį parengė „Ponencia de Alertas”, pabrėžiama, kad nors tikimybė, jog sergantis paukštis ar bet kuris kitas gyvūnas užkrės žmogų, yra nedidelė, ateityje gali būti „pavienių atvejų”, kaip atsitiko rugsėjo mėnesį Gvadalacharoje, kai fermos darbuotojas tapo pirmuoju žmogumi Ispanijoje, tiesiogiai užsikrėtusiu paukščių gripu dėl kontakto su virusą nešiojančiais paukščiais.

Siekdama kontroliuoti įtariamus atvejus, Visuomenės sveikatos komisija nustato, kad viruso paveiktiems žmonėms bus taikoma „dviguba priežiūra, kuri leis kuo anksčiau nustatyti įtartinus atvejus” ir „padidins tikimybę aptikti besimptomius atvejus”. Tokiu būdu jiems bus taikoma pasyvi ligos simptomus atitinkanti stebėsena ir jie bus tikrinami taikant PGR.

Naujame dokumente „Paukščių gripo prevencija, ankstyvasis nustatymas ir kontrolė” daugiausia dėmesio skiriama galimybei užsikrėsti per aerozolius – mažus seilių lašelius, kurie ilgą laiką išlieka ore. „Dėl didelio aerozolių kiekio, kuris gali susidaryti tokių protrūkių metu ir atliekant valymo bei dezinfekavimo darbus, su protrūkiu susiję žmonės (pvz., ūkio darbuotojai) bus laikomi užsikrėtusiais, neatsižvelgiant į tai, ar poveikio metu buvo naudojamos asmeninės apsaugos priemonės”, – rašoma tekste.

Pakartotinai paukščių gripas tapo nauja grėsme visuomenės sveikatai, o pavojaus varpais imta skambinti po to, kai Galisijos ūkyje mirė nuo šios ligos užsikrėtusios kurmiai. Minkai, kaip ir kitiems žinduoliams, gali atsirasti viruso mutacijų, dėl kurių jie tampa mirtinesni žmonėms.

Šiuo metu Kanarų salos nėra aktyviai stebimos, tačiau protokolai taikomi visuose Ispanijos regionuose.

- Advertisement 4-

Naujausi