26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasBalandžio mėnesį Tenerifėje planuojamas didžiausias protestas prieš turizmą

Balandžio mėnesį Tenerifėje planuojamas didžiausias protestas prieš turizmą

- Advertisement 3-


Tenerifė sumušė visus atvykstančių turistų rekordus – tai patvirtina praėjusią savaitę paskelbtos naujausios ataskaitos. Tuo tarpu vietos ir regiono valdžios institucijos siekia dar labiau padidinti šiuos skaičius ir naudą, kartu užsibrėždamos tikslą padaryti šią pramonės šaką „tvaresnę” ir skatinti „modelio transformaciją”, siekdamos padidinti turizmo gebėjimą „kurti vertę ir gerovę piliečiams”. Tačiau tokios kultinės salos vietos kaip Teidė ar Anaga dėl didžiulio lankytojų antplūdžio, skatinančio vadinamąjį „perteklinį turizmą”, patiria žlugimo pavojų.

Ketvirtadienį Prekybos rūmų parengtame Tenerifės salos ekonomikos biuletenyje atskleistas Tenerifės salos turistų skaičius 2023 m. ketvirtąjį ketvirtį. Duomenys parodė, kad 2023 m. saloje apsilankė daugiau nei 6,5 mln. žmonių – tai didžiausias skaičius per visą salos istoriją.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Iš jų daugiau nei 5 mln. buvo tarptautiniai turistai, t. y. per metus jų skaičius išaugo 11 %, o beveik 900 000 buvo nacionaliniai turistai iš žemyninės Ispanijos, t. y. 7,1 % daugiau nei praėjusiais metais.

Šis nusivylimas saloje vėl pasireikš jau po trijų savaičių, kai penkiolika pilietinių ir aplinkosaugos grupių paragino surengti demonstraciją Tenerifėje.

Jų tikslas yra dvejopas: protestuoti prieš dabartinį plėtros modelį, kuris, jų teigimu, „užgožė” salą, ir tapti „didžiausia demonstracija Tenerifės istorijoje”.

Demonstracija planuojama balandžio 20 d., šeštadienį, 12 val.

Organizatoriai: ATAN, „Salvar La Tejita”, „Salvar Tenerife”, „Fundación Telesforo Bravo-Juan Coello”, „Salvar El Puertito”, „Tabona”, „Plataforma Los Silos-Isla Baja”, „Asociación Abeque”, „Red Asirem”, „Coordinadora El Rincón”, „Rebelión Científica” ir „ADC- Asamblea en Defensa de Nuestra Tierra” (ADNT). ¡Por un cambio de modelo!”

(Kanarų salos turi ribą. Už modelio pakeitimą!), grupės reikalaus geriau saugoti salų gamtines erdves, įvesti ekologinį arba turistinį mokestį, paskelbti turizmo moratoriumą ir reglamentuoti užsieniečių nekilnojamojo turto pirkimą.
Tenerifės Kabildos turizmo ministras Lope Afonso ketvirtadienį sakė, kad „Tenerifė yra geros ekonominės būklės sala, pirmaujanti šiame archipelage”, tačiau taip pat teigė, kad ji „susiduria su silpnybėmis ir grėsmėmis”.

„Turime sutelkti dėmesį į silpnybių gerinimą ir vengti triumfalizmo. Ši lyderystė, atsiradusi dėl turizmo veiklos augimo, turi būti atsakinga”, – pabrėžė jis, pabrėždamas, kad ši pramonės šaka turi būti tvaresnė.

Taigi net ir tuo metu, kai diskutuojama apie tvarumą ir modelio keitimą, tos pačios valdžios institucijos leidžia steigti daugiau viešbučių ir svarsto apie naujų „turistinių miestelių”, daugiausia skirtų turizmui, plėtrą salos pietuose.

Šis projektas žinomas kaip El Mojón projektas, vykdomas netoli jau perpildyto turizmo centro Los Cristianos. Nė viena vietos, salų ar regiono administracija nepasiūlė jokių apribojimų turizmo pramonei (pvz., ekologinio mokesčio ar moratoriumo šiam sektoriui), o iniciatyvos tai padaryti buvo atmestos.

Pavyzdys – kovo 14 d. La Lagunos miesto tarybos plenariniame posėdyje. PSOE, CC, PP ir Vox atmetė Drago Verdes Canarias pasiūlymą apriboti arba kontroliuoti turistinių transporto priemonių patekimą į Anagos kaimo parką.

Balandzio menesi Tenerifeje planuojamas didziausias protestas pries turizma

Pasiūlymo gynėjas patarėjas Alberto Rodríguezas pabrėžė, kad „transporto priemonių kontrolė Anagoje nepakankama, o tai daro poveikį saugomai gamtinei erdvei.”Pasiūlyme buvo prašoma, kad miesto taryba sukurtų reikiamą infrastruktūrą ir prieigos mechanizmus, kad būtų apribotas turistinių transporto priemonių, įskaitant nuomojamus automobilius, transporto priemones, turinčias turistinių transporto priemonių vairuotojo (VTC) licencijas, ir keturračių bei bagių ekskursijas, įvažiavimas, nustatant maksimalią dienos kvotą, kad būtų išsaugota nacionalinio parko gamta.

Jame taip pat buvo siūloma apriboti privačių turistinių transporto priemonių eismą savaitgaliais, taip pat uždrausti jų stovėjimą parko ribose kaip neatidėliotiną priemonę dėl tiesioginio poveikio saugomai teritorijai.

Vos po dviejų dienų nuo šio pasiūlymo atmetimo į Anagos kaimo parką masiškai plūstelėjo transporto priemonės, todėl Kabildos aplinkos ministras Pedro Millánas situaciją pavadino „tobula audra”, nes teritoriją suniokoti padėjo keli veiksniai: geras oras, vykstantys kelio darbai ir viename iš kelių įrengtas šviesoforas.

Ši situacija nėra nauja, ir Anagos gyventojai kritikavo didelį parko keliais važinėjančių transporto priemonių skaičių, ne kartą sukėlusį spūstis automobilių stovėjimo aikštelėse ir ypač didelius autobusus, užimančius abi eismo juostas, kad galėtų daryti staigius posūkius siaurais ir vingiuotais keliais.

Tačiau šios spūstys susidaro ne tik Anagoje, bet ir Teidės nacionaliniame parke, Teno kaimo parke ir kai kurių paplūdimių, pavyzdžiui, Las Gaviotas ar Las Teresitas, prieigose, kur savaitgaliais, esant geram orui, susidaro didžiulės spūstys.

Akivaizdu, kad tai ne tik turistų problema; pastaraisiais metais Tenerifėje labai padaugėjo gyventojų, todėl ši sala tapo tankiausiai apgyvendinta salyno sala, kurioje gyvena beveik milijonas žmonių.

Nepaisant nuolatinių turizmo pramonės pastangų populiarinti Kanarų salas ir valdžios institucijų pasitikėjimo šiuo sektoriumi kaip salų ekonomikos varikliu, vis didesnė gyventojų dalis priešinasi, jų nuomone, „vystymo” modeliui, pagal kurį gamtos ištekliai ir salų kraštovaizdis išnaudojami kuriant darbo vietas ir gerovę.

Tačiau nors turizmo rodikliai sparčiai auga, Kanarų salos vis dar pasižymi žemiausiais skurdo ir atskirties rodikliais Ispanijoje (daugiau kaip 33 % gyventojų) ir antru pagal dydį darbo užmokesčiu

Vis labiau suvokiama, kad Kanarų salų teritorija yra ribota ir trapi, ypač jos gamtinės erdvės, kurias reikia labiau saugoti.

Daugėjančiam salų gyventojų skaičiui tai prieštarauja siekis nuolat didinti lankytojų skaičių ir statyti didelius viešbučius ar infrastruktūrą, pavyzdžiui, uostus, oro uostus ar net automobilių lenktynių trasą. Tokie prieštaringai vertinami projektai kaip Cuna del Alma, Fonsalijos uostas ir La Tejita viešbutis Tenerifėje sukėlė visuomenės pasipiktinimą dėl savo masto, o kai kuriais atvejais – dėl to, kad neatitiko teisės aktų reikalavimų ar buvo padaryta pažeidimų.

Penktadienį Turismo de Islas Canarias patvirtino savo naują 2024 m. rinkodaros planą, kurio biudžetas – 62,6 mln. eurų, daugiausia iš Europos fondų. Turizmo ministerija teigia, kad šiuo planu siekiama trijų tikslų: didinti turizmo gebėjimą kurti vertę ir gerovę piliečiams, skatinti didesnį įsipareigojimą siekti klimato neutralumo ir prisidėti prie didesnio atsparumo ir konkurencingumo.

Šiems tikslams pasiekti nustatytos penkios pagrindinės veiklos kryptys, kuriose daugiausia dėmesio skiriama pilietiškumui, tvarumui, skaitmeninimui, turizmo žvalgybai ir visapusiškam požiūriui į turistinę patirtį.

undefined

undefined

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi