26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaTurizmasTikimasi, kad britams oro uostuose susidarys dar didesnės eilės, nes EES programėlė...

Tikimasi, kad britams oro uostuose susidarys dar didesnės eilės, nes EES programėlė nebus parengta laiku.

- Advertisement 3-


Pasak sistemą kuriančios prekybos organizacijos „Logistics” atstovės Nicholos Mallon, mobilioji programėlė, skirta įvažiavimo ir išvažiavimo į ES ir Šengeno erdvės šalis sistemai (EES), kuri turėtų įsigalioti šių metų spalio mėn., gali būti neparengta laiku.

Nors Europos Sąjungos pareigūnai tvirtina, kad programėlė bus parengta laiku, Jungtinės Karalystės pareigūnai išreiškė susirūpinimą, kad taip nenutiks, o tai sukels chaosą prie ES ir Jungtinės Karalystės sienų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Paklausta apie galimą vėlavimą, ES Komisijos atstovė spaudai vidaus reikalų klausimais Anitta Hipper sakė POLITICO, kad mobilioji programėlė tikrai bus parengta tuo metu, kai pradės veikti EES.

Vis dėlto Jungtinės Karalystės transporto per kanalus vadovai baiminasi, kad tai netiesa. Mallon teigė, kad programėlė nebus parengta iki 2025 m. vasaros, nes ES neturi laiko iki spalio mėn. ją visiškai išbandyti.

Jungtinės Karalystės transporto vadovai mano, kad jei EES programėlė pradės veikti laiku, tai bus didžiulis palengvinimas ES ir Jungtinės Karalystės pasienio punktams, nes be jos jie tikisi didelių eilių ir ilgesnio britų laukimo prie sienų į ES šalis ir iš jų.

Taip yra todėl, kad, įdiegus sistemą, į ES teritoriją įvažiuojantys ir iš jos išvažiuojantys ne ES piliečiai bent jau pirmą kartą įvažiuodami į bloką turės duoti pirštų atspaudus ir atlikti veido skenavimą. Tačiau jei programėlė bus išleista laiku, keliautojai daugumą procedūrų galės atlikti internetu ir išvengs ilgo laukimo uostuose ir oro uostuose.

ES valdžios institucijos taip pat kuria Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemos (ETIAS) programėlę, kuri turėtų būti pradėta naudoti kartu su sistema 2025 m. viduryje. Europos Komisijos atstovė spaudai vidaus reikalų klausimais Anitta Hipper sakė EtiasVisaToEU, kad šiuo metu programėlė dar kuriama.

Kai ji bus parengta, ES Komisija pradės išsamią komunikacijos kampaniją, kad pasiektų įvairias atitinkamas auditorijas. Ji apims ir visuomenės informavimą apie ETIAS mobiliąją programėlę prieš ją priimant.

- Advertisement 4-

Naujausi