26.1 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaOraiKanarų salose per vieną dieną iškrito daugiau lietaus nei per visą žiemos...

Kanarų salose per vieną dieną iškrito daugiau lietaus nei per visą žiemos sezoną

- Advertisement 3-


Kanarų salas užklupęs orų reiškinys, vadinamas „izoliuota aukšto lygio depresija”, arba DANA, atnešė lietaus, sniego, krušos, žaibų, griaustinio ir šalčio bangą, kuri sukėlė įvairių incidentų visame salyne. Laimei, kol kas pranešimų apie sužeistus žmones negauta.

Tačiau lietaus labai reikėjo – kai kuriose vietovėse per vieną dieną jo iškrito daugiau nei per visą žiemos sezoną.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Nuo penktadienio popietės, kai prasidėjo liūtys, gelbėjimo tarnybos užregistravo 124 incidentus visose salose. Dauguma jų buvo susiję su nuošliaužomis ir krentančiomis uolienomis, ypač keliuose šiauriniuose Gran Kanarijos regionuose, Anagos masyve Tenerifėje, taip pat įvairiose La Palmos, La Gomeros ir El Hierro dalyse.

Dėl apledėjusių ruožų ir susikaupusio sniego teko uždaryti kelius, todėl buvo apsunkintas patekimas į Teidės nacionalinį parką (Tenerifė) ir Roque de Los Muchachos (La Palma).

Nors po valymo darbų kai kurie keliai Tenerifėje vėl buvo atidaryti, valdžios institucijos pataria būti atsargiems ir nerekomenduoja be reikalo keliauti į aukštai esančias vietoves.

Pranešimai apie kanalizacijos perpildymą ir vandens nutekėjimo problemas pasirodė keliose savivaldybėse, daugiausia šiauriniuose Gran Kanarijos, Fuerteventuros, Lansarotės ir Tenerifės regionuose. Be to, kai kuriose vietovėse ilgam nutrūko elektros energijos tiekimas.

Kanarų salų generalinis nepaprastųjų situacijų direktoratas, remdamasis Valstybinės meteorologijos agentūros (AEMET) prognozėmis, Tenerifėje pratęsė lietaus pavojaus signalus. Perspėjimas tebegalioja Gran Kanarijoje, Fuerteventūroje, Lansarotėje ir Tenerifėje, o kitoms saloms galioja išankstinis perspėjimo statusas. Tikimasi, kad įspėjimas dėl smarkaus lietaus išliks iki šio vakaro (sekmadienio), vietomis galimi smarkūs lietūs.


Kanaru salose per viena diena iskrito daugiau lietaus nei per visa ziemos sezona

Atsižvelgiant į tebesitęsiantį orų nestabilumą, gelbėjimo tarnybos pataria be reikalo nekeliauti ir nevairuoti per smarkų lietų. Atsargumo priemonės: stebėti vandens lygį, sumažinti važiavimo greitį, vengti užlietų teritorijų ir audros metu nesiartinti prie medžių ir metalinių konstrukcijų.

DANA, anksčiau vadintas šaltuoju lašu, atsiranda, kai poliarinės srovės srauto bangavimas izoliuoja dalį atmosferos cirkuliacijos ir sukelia vietinius orų sutrikimus.

Valstybės institucijos toliau stebi situaciją ir teikia naujausią informaciją, kad užtikrintų visuomenės saugumą, tačiau meteorologai tikisi, kad DANA pradės palikti Kanarų salas ir pamažu judės į šiaurės rytus tolyn nuo salyno.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos