26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaOraiVyriausybė paskelbė perspėjimą dėl 35 °C temperatūros Kanarų salose

Vyriausybė paskelbė perspėjimą dėl 35 °C temperatūros Kanarų salose

- Advertisement 3-


Dėl šilto ir sauso oro antplūdžio ir intensyvaus rūko (Calima) archipelage iki sekmadienio gali būti paskelbtas aukščiausio lygio pavojus dėl aukštos temperatūros, kuri gali siekti 35 °C, o tai yra itin aukšta pavasariui temperatūra, 10 laipsnių aukštesnė už įprastą šiam metų laikui.

Taip pat paskelbtas išankstinis įspėjimas dėl Calima, kuris papildo įvairius įspėjimus dėl nepalankių oro reiškinių. Taip pat perspėjimai dėl stipraus vėjo, kurio gūsiai vakar keliose vietovėse viršijo 100 kilometrų per valandą greitį, dėl audringos jūros salų pakrantėse, dėl pakrančių potvynių Lansarotės ir Fuerteventuros salose, ypač potvynio metu, ir dėl miškų gaisrų Tenerifėje ir Gran Kanarijoje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Vakar po pietų (antradienį) į Kanarų salas pradėjo plūsti šilto ir sauso afrikietiškos kilmės oro masė, kuri beveik savaitę atneš neįprastai aukštą šiam metų laikui temperatūrą, kurios maksimali temperatūra svyruos nuo 30 iki 35 °C, taip pat padidės minimali temperatūra.

Dėl šios šiltos oro masės, kurią lydi iš Sacharos plūstanti kalima, temperatūra pakils iki vasarai būdingų ir šiam metų laikui neįprastai aukštų verčių

Dėl šios priežasties Kanarų salų vyriausybė įjungė aukštų temperatūrų pavojaus signalą dėl aukščiausios temperatūros Lansarotės ir Fuerteventuros vidaus vietovėse.

Nuo šiandien tas pats galioja Tenerifėje, Gran Kanarijoje, La Gomeroje, La Palmoje ir El Hierro, kur dėl šios šiltos masės, stipraus vėjo ir insoliacijos temperatūra sieks 34 °C arba net ją viršys. Tik nuo pasatų saugomose teritorijose šis padidėjimas nebus juntamas. Situacija išliks iki kito pirmadienio

Be to, vyriausybė paskelbė miškų gaisrų pavojų, kuris įsigaliojo šiandien nuo 8.00 val. ryto. Kabildos jau dislokavo savo priešgaisrines pajėgas ir įvedė patekimo į miškų teritorijas apribojimus ir draudimus.

- Advertisement 4-

Naujausi