26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaOraiOro kokybė dėl kalimo priskiriama "itin nepalankiai" klasei

Oro kokybė dėl kalimo priskiriama „itin nepalankiai” klasei

- Advertisement 3-


Vakar po pietų (ketvirtadienį) 15 val. Tasarte (Gran Kanarijoje) temperatūra pasiekė 38,3 °C. Tai aukščiausia temperatūra Kanarų salose, pranokusi 38,0 °C Tenerifės pietiniame oro uoste, 37,9 °C Adechėje (Tenerifė), 36,6 °C Pajeroje (Fuerteventura) ir 36,4 °C Agaetėje.

Iš viso archipelage užfiksuota dešimt aukščiausių temperatūrų visoje Ispanijoje, visos jos buvo pasiektos centrinėmis dienos valandomis ir daugiausia vidaus arba pietinių ir pietrytinių šlaitų vietovėse, ypač Gran Kanarijoje ir Tenerifėje.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tikimasi, kad šiandien bus šiek tiek vėsiau, nors Valstybinės meteorologijos agentūros (Aemet) prognozė rodo, kad Fuerteventuros, Gran Kanarijos pietinės dalies ir La Palmos vakarinio šlaito vidaus vietovėse temperatūra gali viršyti 34 laipsnius

Temperatūra rytinėse salose šiek tiek arba vidutiniškai sumažės, išskyrus Gran Kanarijos viršukalnes, kur ji dar šiek tiek pakils. Tenerifėje ir vakarinėse salose numatomas nedidelis minimumų kilimas, ryškesnis viršūnėse, o maksimumai pakrantėse ir šalies gilumoje šiek tiek sumažės, o viršūnėse – šiek tiek padidės.

Todėl Kanarų Vyriausybės Sveikatos apsaugos ministerija iki sekmadienio Santa Lucía de Tirajana ir iki šiandien, penktadienio, San Bartolomé de Tirajana palieka galioti oranžinės spalvos pavojų sveikatai dėl aukštos temperatūros, o iki šeštadienio – geltonos spalvos pavojų Mogán ir La Aldea de San Nicolás Gran Kanarijoje, Tuineje, Antigua ir Pájara Fuerteventūroje ir San Bartolomé Lansarotėje.

Salų dangų užklupusi kalima ir toliau veiks ypač pietinius ir rytinius šlaitus. Ji tokia intensyvi, kad ketvirtadienį keliuose Kanarų salų taškuose, ypač Tenerifės ir Gran Kanarijos rytuose ir pietuose bei sostinėje La Gomeroje, oro kokybė buvo įvertinta kaip „itin nepalanki”.

Aplinkos kokybės indeksas laikomas itin nepalankiu, kai, be kitų galimybių, vadinamųjų PM10 dalelių kiekis viršija 150, remiantis Kanarų vyriausybės monitoringo tinklo matavimais. Ilgalaikis ar pakartotinis jų poveikis gali sukelti žalingą poveikį žmogaus kvėpavimo sistemai.

Tenerifėje vakar 16.00 val. kietųjų dalelių PM10 (kietosios ar skystosios dulkių, pelenų, suodžių, metalo dalelių, cemento ar žiedadulkių dalelės, išsibarsčiusios atmosferoje, kurių skersmuo svyruoja nuo 2,5 iki 10 tūkstantųjų milimetro dalių) koncentracija Granadiljoje buvo 297, San Isidro mieste – 255, o El Río mieste – 241.

Tuo pačiu metu Las Galanas, San Sebastiane de La Gomeroje, jis siekė 261, o Gran Kanarijoje 15.00 val. šis rodiklis buvo 247 Agüimes ir 204 Castillo del Romeral.

Daugelyje kitų taškų įvairiose salyno salose šių dalelių kiekis ketvirtadienį oro kokybę padarė „labai nepalankią”, nes svyravo nuo 100 iki 150.

Aemet prognozė šiandien, penktadienį, numato vidutinio stiprumo šiaurės rytų vėjus, su stipraus vėjo tarpais įprastose greitėjimo zonose ryte, nuo vidurdienio linkusiais silpnėti. Kalnuotesnių salų viršūnėse bus nuo silpno iki vidutinio, kintančios krypties, dienos pabaigoje vyraus šiaurės vakarų krypties vėjas.

- Advertisement 4-

Naujausi