26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaOraiŠią savaitę temperatūra kils, nes įsijungia miškų gaisrų pavojus

Šią savaitę temperatūra kils, nes įsijungia miškų gaisrų pavojus

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybė, remdamasi Ispanijos meteorologijos tarnybos rekomendacijomis ir vadovaudamasi Specialiuoju Kanarų salų nepaprastųjų situacijų dėl nepalankių meteorologinių reiškinių rizikos planu (PEFMA), nuo šio vakaro (pirmadienio) 20.00 val. paskelbė pavojų dėl vėjo visame salyne, o nuo rytojaus (antradienio) 15.00 val. paskelbė pavojų dėl miškų gaisrų pavojaus – iš pradžių Gran Kanarijoje, o trečiadienį – ir kitose salose.

Kalbant apie pavojų dėl vėjo, jis dažniausiai pūs iš šiaurės ir šiaurės rytų, jo vidutinis greitis svyruos nuo 20 iki 50 km/h, o Tenerifėje ir Gran Kanarijoje – iki 60 km/h, o Lansarotėje ir Fuerteventūroje gali viršyti 90 km/h.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kalbant apie pavojų dėl miškų gaisrų pavojaus, rytoj nuo 15.00 val. jis iš pradžių galios Gran Kanarijoje, o nuo trečiadienio 12.00 val. – Tenerifėje, La Palmoje, La Gomeroje ir El Hierro.

Meteorologijos tarnybos duomenimis, numatoma šilto ir sauso žemyninio Afrikos oro advekcija, kurią iš rytų lydės įvairaus dydžio rūkas, pirmiausia paveiksiantis Lansarotę ir Fuerteventūrą, o vėliau išplisiantis po likusias salas. Temperatūros inversija išsilaikys kelias dienas, tačiau ji bus mažesniame nei 400 metrų aukštyje, o santykinis oro drėgnumas taip pat turėtų būti mažesnis nei 30 %.

Temperatūra pradės kilti antradienį, tačiau nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ji smarkiai pakils. Vidutinis pakilimas miškingose vietovėse gali viršyti 10 laipsnių Celsijaus, o nuo ketvirtadienio daugelyje rajonų numatoma maksimali dienos temperatūra lygi arba aukštesnė nei 30-32 laipsniai, kai kur vietomis, esant rūkui, pasieks 35 laipsnius.

Prie šios situacijos prisideda meteorologinė sausra ir kritulių trūkumas, ypač pietiniuose ir vakariniuose salų šlaituose.

Geltoni ir oranžiniai orų perspėjimai:

Sia savaite temperatura kils nes isijungia misku gaisru pavojus

Valstybinė meteorologijos agentūra (AEMET) šiam vakarui įjungė geltonus perspėjimus dėl vėjo Gran Kanarijoje, La Gomeroje, El Hierro, Tenerifėje, Fuerteventūroje ir La Palmoje. Pirmadienis, balandžio 8 d.

Trečiadienį, antradienį, taip pat bus paskelbti geltoni įspėjimai dėl pakrančių reiškinių Gran Kanarijos rytuose, pietuose ir vakaruose, Lansarotėje, Tenerifės rytuose, pietuose ir vakaruose, Fuerteventūroje, La Gomeroje, La Palmos rytuose ir vakaruose, taip pat El Hierro. Oranžinės spalvos pranešimai dėl stipraus vėjo trijose Kanarų salose nuo 9.00 val. Šis įspėjimas galios Gran Kanarijos rytuose, pietuose ir vakaruose, taip pat Lansarotėje ir La Gomeroje, kur vėjo gūsiai sieks 90 kilometrų per valandą.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi