26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaĮvykiaiRekomendacijos, kaip šį vakarą stebėti dalinį Saulės užtemimą iš Kanarų salų

Rekomendacijos, kaip šį vakarą stebėti dalinį Saulės užtemimą iš Kanarų salų

- Advertisement 3-


Šį vakarą, pirmadienį, Kanarų salose numatomas Saulės užtemimas bus nedidelis įvykis – nuo 20.17 val. Mėnulis uždengs tik apie 2 % Saulės, tačiau tai neturėtų atbaidyti žmonių, norinčių vykti į aukštesnes vietoves ir stebėti šį įspūdingą reiškinį, nes maždaug dešimt minučių Mėnulio diskas susitiks su Saulės disku ir nedidele dalimi jį uždengs.

Kanarų salų astrofizikos instituto (IAC) mokslininkas Alfredas Rosenbergas EFE paaiškino, kad šį astronominį reiškinį galima stebėti, kai Saulė yra labai arti horizonto, ir jis truks maždaug iki 20.27 val.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Iš Tenerifės ir vakarinių salų jis bus matomas tik tuo atveju, jei turėsite gerą saulėlydžio vaizdą, geriausia virš vandenyno, ir kuo aukščiau jį stebėsite, tuo daugiau laiko turėsite stebėjimui.

Kadangi Kanadoje, Meksikoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose užtemimas bus visiškas, Kanarų salų vakaruose, taip pat Pontevedroje ir Korunjoje jis bus matomas tik iš dalies.

Dėl to mokslininkai įspėja, kad salose užtemimas bus „visiškai anekdotinis”, neturintis jokios mokslinės reikšmės. Todėl Kanarų salų observatorijose nebus atliekami jokie astronominiai darbai, išskyrus įrašą su astrofotografu Izaña observatorijoje Tenerifėje.

Kitas visiškas užtemimas bus už daugiau nei 200 metų

Šiąnakt bus proga stebėti reiškinį, kuris Kanarų salose bus visiškai matomas tik 2243 m., kai tikimasi visiško Saulės užtemimo, kuris, tikėtina, bus „gana įspūdingas”, nes įvyks apie vidurdienį.

Tačiau šiaurinėje Lansarotės dalyje beveik visiškas užtemimas bus matomas 2078 m. saulėlydžio metu, o žemyninėje Ispanijos dalyje visiški Saulės užtemimai įvyks 2026 m. rugpjūčio 12 d. ir 2027 m. rugpjūčio 2 d., taip pat 2028 m. sausio 26 d. įvyks žiedinis Saulės užtemimas.

Žiediniai Saulės užtemimai įvyksta, kai Mėnulis yra tolimiausiame savo orbitos taške, todėl negali visiškai uždengti Saulės.

Žiedinis užtemimas įvyksta, kai Mėnulis tobulai susilygina ir įsiterpia tarp Saulės ir Žemės, užstoja Saulės diską ir sukelia tamsą, panašią į nakties, o visiškas Saulės užtemimas įvyksta maždaug kas pusantrų metų ir visiškai paveikia tik siaurą planetos paviršiaus juostą.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi