26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaĮvykiaiSkrydžiuose į Tenerifę įvyksta daugiau trikdančių keleivių incidentų nei bet kur kitur...

Skrydžiuose į Tenerifę įvyksta daugiau trikdančių keleivių incidentų nei bet kur kitur Ispanijoje

- Advertisement 3-


Naujausiais Valstybinės aviacijos saugos agentūros (AESA) duomenimis, 2023 m. Tenerifės pietiniame oro uoste dėl incidentų, kilusių dėl netinkamo ar konfliktiško elgesio komercinių skrydžių metu, gauta daugiau skundų iš keleivių nei bet kuriame kitame Ispanijos oro uoste.

Iš viso Tenerifės pietiniame oro uoste užregistruoti 189 incidentai, įskaitant skundus, kuriuos pateikė skrydžių įgulos, atvykusios į paskirties vietą po to, kai lėktuve įvyko trikdančių incidentų.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Netoli antroje vietoje buvo Alikantė – 184 skundai, po jos – Palma de Maljorka – 177 incidentai. Valstybinė aviacijos saugos agentūra aiškina, kad tokį skundų skaičiaus augimą 2023 m. sausio-gruodžio mėn. iš dalies lėmė keli incidentai, į kuriuos pateko tuo pačiu reisu keliaujančių keleivių grupės, o tai reiškia, kad padidėjo kiekvienas rodiklis.

Kalbant apie kitų Kanarų salų duomenis, Gran Kanarijos oro uostas užėmė septintąją vietą nacionaliniu mastu – 64 atvejai, o Lansarotės – devintąją – 41 skundas

Iš karto po Lansarotės sekė Fuerteventūros oro uostas, užėmęs dešimtąją vietą nacionalinėje statistikoje – 37 atvejai pernai, o vienintelis kitas salyno oro uostas, įtrauktas į AESA sąrašą, yra Tenerifės šiaurinis oro uostas 13th – 12 skundų.

Kanarų salų skrydžių vadovų sąjungos (USCA) atstovas spaudai José Luis Feliú mano, kad skrydžių metu visada pasitaikydavo muštynių, ginčų ir kitokio pobūdžio incidentų, tačiau dabar jie „labiau pastebimi dėl to, kad socialiniuose tinkluose rodomi vaizdo įrašai ir nuotraukos”.

Feliú pabrėžia, kad šie smurtiniai konfliktai lėktuvui skrendant ore yra „gana nemalonūs ir pavojingi” pilotams, likusiai orlaivio įgulai ir, žinoma, kitiems keleiviams.

Francisco Cruz, kuris yra pilotas ir priklauso Sepla (Ispanijos oro linijų pilotų sąjungos) techniniam skyriui, sako, kad muštynės ir ginčai skrydžio metu kelia nerimą visai oro linijų pramonei, ir mano, kad ši problema vis didėja.

Pagal statistinius duomenis, kuriuos tvarko Cruz, 2022 m. vienam ar keliems keleiviams teko vienas incidentas su vienu ar keliais keleiviais per 835 skrydžius, tačiau 2023 m. šis parametras buvo vienas susirėmimas per 568 skrydžius, o tai rodo, kad jų gerokai padaugėjo.

Dažniausiai jie susiję su įgulos nurodymų nevykdymu, žodiniu priekabiavimu prie oro linijų personalo ir piktnaudžiavimu alkoholiu. Jie taip pat susiję su cigarečių rūkymu ar elektroninių cigarečių garinimu, saugos diržų neprisisegimu, perteklinio rankinio bagažo gabenimu ir netinkamu jo laikymu arba įgulos nepateikto alkoholio vartojimu. Fiziniai išpuoliai, Cruz žodžiais tariant, vis dar yra „nedideli”, tačiau 2023 m., palyginti su 2022 m., jų padaugėjo 67 %

Skrydziuose i Tenerife ivyksta daugiau trikdanciu keleiviu incidentu nei bet kur kitur Ispanijoje

Tarptautinė oro linijų pilotų asociacijų federacija ir IATA siūlo strategiją šiai problemai spręsti. Pirmasis punktas yra prevencija ir atgrasymas. Tai yra, imtis priemonių, kad keleiviai, jau ant žemės rodantys netinkamo elgesio ar neblaivumo požymių, nebūtų įlaipinami į orlaivį, pasitelkiant informacines kampanijas ir registracijos agentų veiksmus; siūloma padidinti baudas iki 40 000 arba 45 000 eurų.

Antrasis pasiūlymas – neleisti keleiviams įsinešti į lėktuvą alkoholio ar narkotikų arba įlaipinti juos į orlaivį su girtumo ar apsvaigimo požymiais. Sepla atstovas spaudai nurodo, kad „orlaivio vadas turi įgaliojimus užkirsti tam kelią, jei nustato, kad tas asmuo gali sutrikdyti skrydžio ramybę.”

Trečiajame punkte daugiausia dėmesio skiriama personalo mokymui. Jau yra oro linijų bendrovių, kurios vadovaujasi vadovais, kaip elgtis tokiose situacijose, iš pradžių remdamosi proporcingumo ir derybų principu. Ketvirtasis elementas susijęs su trukdančių keleivių „judesių apribojimo priemonių naudojimu”, pavyzdžiui, „diržais”, kuriais jie imobilizuojami.

Penktasis punktas susijęs su Monrealio protokolo (pasirašyto 2020 m. sausio 1 d.), kuris reiškia susitarimą, kad smurtaujantis asmuo būtų teisiamas toje šalyje, kurioje nusileidžia lėktuvas, taikymo apibendrinimu. Kartu Sepla mano, kad reikėtų sugriežtinti bausmes. Pavyzdžiui, Prancūzijoje yra bylų, kuriose gali būti skiriama iki 75 000 eurų bauda ir penkeri metai laisvės atėmimo.

Taip pat svarstoma galimybė įvesti vienašališką draudimą skraidyti, t. y. asmenims, kaltinamiems sukėlus trikdžius lėktuvuose, būtų uždrausta skraidyti su visomis oro linijų bendrovėmis tam tikrą laikotarpį, priklausomai nuo incidento rimtumo.

- Advertisement 4-

Naujausi