36.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 31 liepos, 2021
Reklama
PradžiaĮvykiaiGaisro plotas Tenerifėje išsiplėtė iki 1100 hektarų

Gaisro plotas Tenerifėje išsiplėtė iki 1100 hektarų

- Advertisement 3-

Karinės oro pajėgos praneša, kad išsiuntė dar du vandens lėktuvus padėti kovoti su miškų gaisru Tenerifėje, kuris šiuo metu siautėja mažiausiai 750 hektarų plote, Arico savivaldybėje. Faktinis gelbėjimo tarnybų darbo perimetras yra 1 100 hektarų, t. y. 11 kvadratinių kilometrų ploto teritorija.

Šiuo metu septynios oro pajėgų ir antžeminės komandos, kurias sudaro daugiau nei 170 gelbėjimo tarnybų darbuotojų iš įvairių administracijų, bando suvaldyti gaisrą, kilusį Chajaña raguvoje.

Oro pajėgas sudaro keturi Kanarų salų vyriausybės GES sraigtasparniai, vienas Tenerifės kabineto sraigtasparnis, oro pajėgų hidroplanas ir Civilinės gvardijos sraigtasparnis. Karinės oro pajėgos oficialioje savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad dar du orlaiviai atskris iš Madrido.

Šiuo metu didžiojoje Tenerifės dalyje tvyro slogios nuotaikos. Saulės šviesą užstoja gaisro dūmai, jų kvapas jaučiamas ore. Ant daugelio stogų terasų matyti praeinančio dūmų debesies pelenų likučiai.

Kanarų salų vyriausybės pirmininkas Ángel Víctor Torres šį rytą grįžo iš „FITUR“ turizmo mugės ir apsilankė Arico regione, kad kartu su ekstremalių situacijų koordinatoriais patikrintų miško gaisro būklę. Šiuo metu ji atitinka antro lygio ekstremalią padėtį.

Kanarų salų vyriausybės pirmininkas Ángel Víctor Torres patvirtino, kad gaisras gali tęstis apie dvi dienas. Jis nerimauja dėl gaisro evoliucijos ir vėjo sąlygų. Didžiausias pavojus kyla Granadilijos kryptimi į pietus, nors prognozės rodo, kad oro temperatūra kris ir drėgmė didės. Tačiau išlieka stipraus vėjo tikimybė. „Turite būti labai atidūs ir imtis maksimalių atsargumo priemonių“, – sakė jis.

Ángel Víctor Torres paaiškino, kad šiuo metu tai antžeminis gaisras, kuris neturi įtakos medžių viršūnėms, ir pridūrė, kad šioje situacijoje geriausia žinia yra ta, kad nėra pavojaus jokiems gyventojų centrams ir kad žmonių evakuacija nėra būtina.

„Dirba visos antžeminės ir oro pajėgos: penki sraigtasparniai ir FOCA hidroplanas; be to, dar vienas sraigtasparnis atvyks šiandien, o trečias – rytoj“, – tęsė jis ir pagyrė 300 ugniagesių, kovojančių su liepsnomis, tarp jų UME, Gran Kanarijos, Tenerifės, La Gomeros, La Palmos ir El Hierro AIREF grupes.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai