30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaGyvenimasNuo birželio 7-osios Ispanija įsileis vakcinuotus keliautojus iš viso pasaulio

Nuo birželio 7-osios Ispanija įsileis vakcinuotus keliautojus iš viso pasaulio

- Advertisement 3-

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sánchez penktadienį pareiškė, kad nuo birželio 7-osios dienos visi paskiepyti keliautojai, nepriklausomai nuo jų kilmės šalies, galės atvykti į Ispanija. Tokiu būdu Ispanija siekia atgaivinti nuo viruso ypač nukentėjusią šalies kelionių rinką.

„Nuo birželio 7 dienos visi paskiepyti asmenys ir jų šeimos nariai bus laukiami Ispanijoje, neatsižvelgiant į jų kilmės šalį“, – sakė Pedro Sánchez tarptautinėje turizmo mugėje Madride.

Jis taip pat paskelbė, kad nuo kitos savaitės britų keliautojams bus leista atvykti į šalį.

„Nuo ateinančio pirmadienio, gegužės 24-osios dienos, Ispanija su džiaugsmu vėl priims britų turistus“, – sakė Pedro Sánchez.

Jis teigė, kad keliautojai bus įleidžiami „be jokių apribojimų“, tačiau nepatikslino, ar jiems reikės pateikti neigiamą Covid-19 testą.

Didžioji Britanija ilgą laiką buvo didžiausias Ispanijos turistų šaltinis, tačiau iki šiol britų keliautojai į Ispaniją buvo įleidžiami tik būtiniausiems vizitams.

Savo ruožtu, Didžioji Britanija nepanaikino apribojimų keliautojams iš Ispanijos. Atvykę į šalį ispanai turi būti laikomi karantine ir pateikti neigiamą Covid-19 testą.

Oficialiais duomenimis, 2019 metais Ispanijoje, antroje pagal populiarumą kelionių krypčių pasaulyje po Prancūzijos, apsilankė 83.5 mln. užsieniečių.

2020 metais Ispanijoje apsilankiusių užsienio turistų skaičius, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo 77% ir nesiekė net 19 mln. lankytojų, nes pandemijos apribojimai stabdė daugelį kelionių.

Šį mėnesį turizmo ministrė teigė, kad 2021 metais tikimasi sulaukti apie 45 mln. užsienio turistų, t. y. perpus mažiau nei 2019 metais, prieš prasidedant pasaulinei sveikatos krizei.

Pedro Sánchez pasisakė tarptautinėje turizmo mugėje „FITUR“, į kurią šią savaitę susirinko apie 50 000 žmonių, dalyvavusių pirmajame susitikime nuo pasaulinės pandemijos pradžios.

Turizmo mugė įvyko tuo metu, kai Europoje ir daugelyje kitų šalių baigiasi dėl pandemijos paskelbti draudimai ir žmonės visame pasaulyje vėl ruošiasi kelionėms.

Turizmo pramonė buvo viena labiausiai paveiktų Covid-19 pandemijos verslo šakų.

Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (UNWTO) duomenimis, 2020 metais kelionių skaičius, palyginus su 2019-aisiais sumažėjo 74%.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai