30.4 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 30 birželio, 2022
Reklama
PradžiaSveikataKada privalėsite pateikti Covid-19 sertifikatą Tenerifėje?

Kada privalėsite pateikti Covid-19 sertifikatą Tenerifėje?

- Advertisement 3-

Vakar (pirmadienį) Oficialusis Kanarų salų leidinys (BOC) paskelbė prevencijos priemonių, taikomų skirtinguose pavojaus lygiuose, apžvalgą. Joje nurodoma, kad bus sušvelninami kai kurie ankstesni apribojimai. Tačiau norint patekti į tam tikras įstaigas ar patalpas bus privaloma pateikti Covid-19 sertifikatą.

Kelias savaites dauguma epidemiologinių rodiklių rodė didelę arba labai didelę Covid-19 grėsmę Tenerifėje. Tačiau pagrindine perėjimo į 4 pavojaus lygį priežastimi tapo didėjantis spaudimas sveikatos priežiūros įstaigoms. Užsikrėtimų atvejų skaičius didėja visame pasaulyje, tačiau mirčių nuo šio viruso skaičius nėra didelis.

Paskelbus atnaujinimus paaiškėjo, kad naujojo, 4 lygio apribojimai, labai panašus į 3 lygio apribojimus. Didžiausias skirtumas – kai kurių pajėgumų pakeitimai ir Covid-19 sertifikato įvedimas. Sertifikatą Kanarų salose jau turi per 900 000 žmonių, o nuo paskelbimo – 200 000.

Žemiau pateiktos veiklos rūšys ir situacijos, kuriose bus reikalaujama pateikti vakcinaciją patvirtinantį dokumentą (keliautojai iš JK gali naudotis NHS programėle) arba ES skaitmeninį Covid-19 sertifikatą:

Dokumentas, kurį privalote pateikti:
Įrodymą, kad esate pilnai vakcinuotas (dviejomis „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ arba viena „Janssen“ vakcinos doze), neigiamą Covid-19 testo rezultatą, atliktą per paskutines 72 valandas, dokumentą, įrodantį, kad per paskutinius šešis mėnesius sirgote ir pasveikote nuo Covid-19.

Svetingumo įstaigos:
Norėdami patekti į maitinimo įstaigą, privalote pateikti Covid-19 sertifikatą. Jis nebūtinas, jei esate aptarnaujami lauko terasose ar norite pasinaudoti viduje esančiomis paslaugomis (pavyzdžiui tualetu), bet privalote dėvėti apsauginę veido kaukę. Jaunesniems nei 18 metų asmenims Covid-19 sertifikato pateikti nereikia.

Kultūrinė veikla:
Į kino teatrą, teatrą, auditorijas ir kitas patalpas, kuriose vyksta spektakliai ar renginiai įleidžiami tik pilnai vakcinuoti (arba turintys testą/persirgę ir pasveikę) asmenys. Jaunesniems nei 18 metų asmenims Covid-19 sertifikato pateikti nereikia.

Fizinė ir sportinė veikla:
Sporto salėje, sporto centre, savivaldybės sporto įstaigoje, šokių mokykloje ir t. t. užsiimant nefederacine ar neprofesionalia veikla patalpose, būtina pateikti Covid-19 sertifikatą, visada dėvėti apsaugines veido kaukes. Tarp sportuojančiųjų visada turi būti išlaikomas saugus 2 metrų atstumas.
Dėl šios priežasties draudžiamas bet koks kontaktinis sportas ar sparingas. Grupiniuose užsiėmimuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 4 žmonės, įskaitant instruktorių.
Jaunesniems nei 18 metų asmenims Covid-19 sertifikato pateikti nereikia, tačiau privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes bei laikytis saugaus atstumo.

Lošimų įstaigos:
Tai kazino, bingo salės ir lošimo automatų salonai, kuriuose prie vieno stalo gali sėdėti ne daugiau kaip keturi asmenims. Draudžiama vartoti gėrimus ir valgyti. Jaunesni nei 18 metų asmenys į šias įstaigas nėra įleidžiami.

Masiniai renginiai:
Pagal galiojančias Covid-19 taisykles „masinis renginys“ – tai bet koks renginys, kuriame dalyvauja daugiau nei 10 žmonių ir kuris vyksta ne licencijuotose patalpose, o jam surengti reikia specialaus leidimo. Pagal bendrą rekomendaciją, 4 pavojaus lygio zonose tokie renginiai neturi vykti. Tačiau išimtys bus taikomos Ayuntamientos organizuojamiems renginiams, kuriuose bus įrengtos lauko scenos.

Kita:
Pagal BOC kitų vietų, kuriose būtų reikalaujama pateikti Covid-19 sertifikatą nėra. Tačiau vietos savivaldybės turi teisę įdiegti papildomas taisykles. Todėl patariama turėti Covid-19 sertifikato kopiją savo mobiliajame telefone.

Vakcinacija yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas, tačiau jei nesate pasiskiepiję, gyvenimas taps kur kas sudėtingesniu. Dabartiniai reikalavimai yra pati pradžia. Greitu metu draudimų ir reikalavimų skaičius didės.

- Advertisement 4-
- Advertisment -

Naujausi

Naujausi komentarai