26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaNaujajame Gyvūnų gerovės įstatyme numatytos pareigos, kurių privalo laikytis gyvūnų augintinių savininkai.

Naujajame Gyvūnų gerovės įstatyme numatytos pareigos, kurių privalo laikytis gyvūnų augintinių savininkai.

- Advertisement 3-


Rugsėjo 29 d. Ispanijoje, įskaitant Kanarų salas, įsigalioja naujas Gyvūnų gerovės įstatymas, kuriame numatytos naujos taisyklės gyvūnų augintinių savininkams. Gyvenimas su gyvūnu reiškia atsakomybę ir reikalauja ne tik atitinkamos priežiūros, bet ir dėmesio gyvūnui, kuris nuo šiol bus reglamentuojamas įstatymu. Tačiau gyvūnų savininkams vis dar kyla neatsakytų klausimų.

Ko privalės imtis šunų ir kačių savininkai:

Visoje Ispanijoje žmonių namuose gyvena apie 29 mln. naminių gyvūnų, todėl jų priežiūrą būtina reglamentuoti keliomis taisyklėmis:

- Advertisement -
keliones-i-tenerife


– Gyvūnų augintinių sterilizacija:

Siekiant sumažinti nekontroliuojamą veisimąsi ir ateityje atsisakyti gyvūnų, taisyklėse nustatyta prievolė sterilizuoti visus gyvūnus augintinius, kurie gyvena ne namų viduje.


– Gyvūnų augintinių identifikavimas:

Siekiama sukurti duomenų bazę, kurioje būtų nustatyta, kurie gyvūnai gali gyventi kartu su žmonėmis, o kurie ne.


– Vakcinacija:

Visi gyvūnai augintiniai privalės būti skiepijami, kad būtų apsaugoti nuo ligų.


– Draudimas prekiauti šunimis ir katėmis gyvūnų augintinių parduotuvėse:

Įsigaliojus naujajam įstatymui, gyvūnų augintinių parduotuvės turės 12 mėnesių nutraukti prekybą šiais gyvūnais.


– Privaloma priežiūra:

Gyvūnai augintiniai negalės būti palikti be priežiūros ilgiau kaip tris dienas iš eilės.


– Veisimo reguliavimas:

Tai gali daryti tik registruoti ir profesionalūs veisėjai.


– Nulinė auka:

Draudžiama nutraukti naminių gyvūnėlių gyvybę be tinkamai pagrįstos priežasties, pavyzdžiui, dėl sveikatos būklės.

Ar privalau išklausyti naująjį Gyvūnų teisės kursą?

Tai vienas iš prieštaringiausių klausimų, susijusių su naujuoju dekretu, kuriame nurodoma, kad kiekvienas, norintis turėti šunį kaip naminį gyvūnėlį, nepriklausomai nuo jo veislės, prieš jį įsigydamas privalo išklausyti kursą. Tie, kurie jau turi šunį, turės jį baigti per dvejus metus.

Jeigu jo neišlaikysite, negalėsite įsigyti ar laikyti šuns kaip naminio gyvūnėlio.

Civilinės atsakomybės draudimas pagal naująjį gyvūnų įstatymą

Naujasis įstatymas, patvirtintas praėjusių metų kovą, nurodo, kad šunų savininkai privalės draustis civilinės atsakomybės draudimu, nepriklausomai nuo jų dydžio, veislės ar amžiaus.

Įstatyme nustatyta, kad šunų savininkai privalo „sudaryti ir turėti galiojantį civilinės atsakomybės draudimą dėl žalos tretiesiems asmenims, kuris apima ir už gyvūną atsakingus asmenis, ir kurio suma yra pakankama padengti galimas išlaidas, kurios bus nustatytos reglamentu”.

Toks reguliavimas yra panašus į tą, kuris jau galioja tokiuose regionuose kaip Madridas ir Baskų kraštas. Pramonininkų skaičiavimais, mažų šunų draudimas gali kainuoti nuo 20 iki 50 eurų per metus, o pavojingų šunų draudimas, kuris jau buvo privalomas, svyruoja nuo 50 iki 100 eurų per metus.

Baudos už draudimo neturėjimą:

Šunų savininkams, neturintiems civilinės atsakomybės draudimo, gresia baudos iki 10 000 eurų.

Kiek laiko šuo gali būti vienas namuose?

Šunys Ispanijoje yra mėgstamiausi naminiai gyvūnai, o priėmus naująjį teisės aktą, tiems, kurie turi tokį augintinį, atsiras naujų pareigų jį prižiūrėti. Pagrindinis pokytis yra tas, kad bus įteisintas laikas, kurį šuo gali praleisti vienas namuose, ir jis bus ne ilgesnis kaip viena diena. Taip pat bus draudžiama palikti juos vienus automobilyje, neatsižvelgiant į sustojimo trukmę.

Pasibaigus šiam maksimaliam 24 valandų laikotarpiui, bus taikoma iki 10 000 eurų bauda. Rekomenduojama, kad šunys vieni praleistų ne daugiau kaip šešias ar aštuonias valandas. Šuniukams ar vyresniems šunims rekomenduojamas laikas sutrumpinamas iki dviejų valandų.

Išimtys taikomos šunims pagalbininkams, policijos šunims, šunims vedliams ir t. t., kurie, jei jiems implantuota identifikavimo mikroschema, gali būti vieni ilgiau nei vieną dieną.

Kitų naminių gyvūnų, pavyzdžiui, triušių, atveju maksimalus laikotarpis, kurį jie gali praleisti be priežiūros, yra 72 valandos, t. y. trys dienos. Taip pat bus draudžiama augintiniams gyventi terasose, balkonuose, rūsiuose ar panašaus pobūdžio patalpose.

- Advertisement 4-

Naujausi