24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaNaujas privalomas kursas šunų savininkams ir jo kaina

Naujas privalomas kursas šunų savininkams ir jo kaina

- Advertisement 3-


Viena iš labiausiai aptarinėjamų Ispanijos naujojo Gyvūnų gerovės įstatymo dalių yra ta, kad šunų savininkai privalės išklausyti privalomą kursą. Pagrindinis naujojo teisės akto tikslas – užtikrinti gyvūnų ir naminių gyvūnėlių gerovę, ir jis įsigalios jau po kelių savaičių, rugsėjo 29 d., po to, kai prieš šešis mėnesius buvo paskelbtas Oficialiajame valstybės leidinyje (BOE).

Pagrindinis šio teisės akto punktas, apie kurį plačiai diskutuojama ir dėl kurio į mus kreipėtės, yra reikalavimas šunų savininkams baigti privalomą mokymo kursą. Įstatymo 30 straipsnyje teigiama: „Asmenys, nusprendę tapti šunų savininkais, privalo įrodyti, kad yra baigę šunų laikymo mokymo kursą, kuris galios neterminuotai.”

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Teigiamas šio reikalavimo aspektas yra tai, kad kursas bus siūlomas nemokamai ir jį bus galima patogiai baigti internetu. Svarbu tai, kad jis taikomas tiek būsimiems šunų savininkams, norintiems įsivaikinti šunį, tiek tiems, kurie jau yra šunų draugai. Pagrindinis kurso tikslas – suteikti pagrindinių žinių apie elgesį su gyvūnais, jų priežiūrą ir atsakingą gyvūnų augintinių laikymą.

Nors konkreti kurso informacija dar neatskleista, Sergio García Torresas, Gyvūnų teisių generalinis direktorius Ispanijoje, šiek tiek paaiškino, ko galima tikėtis. Jis paaiškino: „Kalbame apie trumpą mokymo kursą, labai panašų į kursus, kuriuos lanko maisto tvarkytojai, norintys dirbti restoranuose. Tai nemokamas kursas, kuris vyksta internetu ir yra gana lengvas.” Be mokymo kurso, šunų savininkai taip pat turės apsidrausti civilinės atsakomybės draudimu, kad apsaugotų trečiąsias šalis. Be to, jie turi įsipareigoti nepalikti savo šunų vienų ilgiau nei 24 valandas arba uždarytų balkone, terasoje ar vidiniame kieme.

Karališkoji kinologų draugija atskleidė, kad mokymo programa apims tris pagrindinius komponentus: vienas iš jų skirtas gyvūnų priežiūrai, kitas – gyvūnų gerovei, o trečias – gyvūnų teisės aktams. Sėkmingai baigus mokymus, sertifikatas galios neribotą laiką.

Esamiems šunų savininkams suteikiamas dvejų metų lengvatinis laikotarpis iki 2025 m. rugsėjo 29 d. šiam reikalavimui įvykdyti, o būsimieji šunų savininkai turi baigti kursus prieš įsigydami šunį. Už šio reglamento nesilaikymą gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 10 000 eurų.

Pažymėtina, kad tarnybinių šunų, įskaitant šunis vedlius, savininkams privalomas mokymo kursas netaikomas, nes pripažįstama, kad jų pareigos ir mokymo reikalavimai yra specifiniai.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos