24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaIspanijos vairuotojo pažymėjimų pakeitimas, kuris gali turėti įtakos visiems vairuotojams

Ispanijos vairuotojo pažymėjimų pakeitimas, kuris gali turėti įtakos visiems vairuotojams

- Advertisement 3-


Europos Parlamentas pritarė pasiūlymui, kuris, jei įsigaliotų, reikštų esminį B kategorijos vairuotojo pažymėjimo, kurį turi dauguma Ispanijos vairuotojų, pakeitimą. DGT taip pat nustatė naują baudą iki 500 eurų, jei vairuodami automobilį neturėsite jo su savimi.B kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti labiausiai paplitusius automobilius, vadinamus „turismos”, kurie technine prasme reiškia transporto priemones, kurių didžiausias leistinas svoris yra 3500 kg, įskaitant automobilius su devyniomis sėdimomis vietomis, mikroautobusus ir pikapus.

Tai galioja iki šiol, tačiau padėtis gali pasikeisti, nes Europos Parlamentas pritarė pasiūlymui, pagal kurį leistinas transporto priemonių, kurias galima vairuoti su „B” kategorijos vairuotojo pažymėjimu, svoris gali būti padidintas iki 4250 kg.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Tai reikštų, kad šio tipo vairuotojo pažymėjimas leistų žmonėms vairuoti bet kokią motorinę transporto priemonę, kurios svoris neviršija šio svorio, ir nereikėtų įsigyti sunkvežimio vairuotojo pažymėjimo, jei „B” kategorijos vairuotojo pažymėjimą turite ne mažiau kaip dvejus metus.

Bet tai dar ne viskas. Jei priemonei bus pritarta, šis pakeitimas taip pat leistų vairuoti didelius elektrinius automobilius, pavyzdžiui, elektrinį „Hummer”, kuris yra toks sunkus, kad šiuo metu jam vairuoti reikia sunkvežimio vairuotojo pažymėjimo.

Pasiūlymas kurį laiką sklandė ore, nes jį pateikė EFC (Europos karavaningo federacija), kuri reikalavo, kad būtų galima vairuoti tik elektra varomus namelius ant ratų arba kemperius.

Tačiau pagaliau šis ES nustatytas didžiausios leistinos masės (MMA) padidinimas nuo 3500 kg iki ne daugiau kaip 4250 kg taip pat reiškia, kad bus galima vairuoti visureigius arba didelius elektromobilius.

Pasiūlyme ši priemonė elektra varomiems automobiliams taikoma siekiant padengti arba kompensuoti padidėjusį elektromobilių svorį, nes jie veikia naudodami baterijas, kurios sveria daug daugiau nei benzininių ar dyzelinių automobilių vidaus degimo varikliai.

Tai galėtų būti gera žinia, skatinanti dažniau naudoti elektromobilius, tačiau tokių didelių gabaritų ir tokio didelio svorio transporto priemonių atveju jų pradinis anglies dioksido pėdsakas reikštų, kad, norint kompensuoti šį pėdsaką, reikėtų nuvažiuoti šimtus tūkstančių kilometrų.

„Motorpasion” pavyzdžiu, „GMC Hummer EV turi 245 kWh bateriją (penkis kartus didesnę nei elektrinis Renault Clio), todėl jo anglies pėdsakas nebus kompensuotas nuvažiavus tik 70 000 km, kaip tai padarytų elektrinis Volvo XC40.”

Šiuo metu priemonei, kuri, jei būtų įgyvendinta, būtų įgyvendinta po Europos Parlamento rinkimų, įvyksiančių per pirmąsias dvi birželio savaites, dar nėra uždegta žalia šviesa.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos