24.5 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaKanarų, Balearų salų, Katalonijos ir Madrido salų ekonominis augimas Ispanijoje

Kanarų, Balearų salų, Katalonijos ir Madrido salų ekonominis augimas Ispanijoje

- Advertisement 3-


Nepaisant pastebimo Ispanijos ekonomikos sulėtėjimo, ekonomikos augimas tęsiasi, ypač kai kuriuose šalies regionuose. Trečiąjį ketvirtį, kuriam buvo būdinga turizmo raida, keliose srityse bendrasis vidaus produktas (BVP) gerokai padidėjo, viršydamas šalies vidurkį – 0,3 % per ketvirtį.

Ypač tai pasakytina apie Balearų salas. Nepriklausomos fiskalinės atsakomybės institucijos (AIReF) duomenimis, Viduržemio jūros regiono BVP išaugo 0,6 %, t. y. dvigubai daugiau nei šalies vidurkis. Vasaros sezonas buvo palankus ir Kanarų saloms, kurių BVP išaugo 0,4 %.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Panašūs rodikliai užfiksuoti ir mūsų šalies ekonomikos galiūnėse: Madrido bendruomenėje ir Katalonijoje liepos-rugsėjo mėnesiais BVP išaugo 0,4 %.

Kita vertus, lėčiausiai augo Astūrijos, Baskų krašto, Kantabrijos, La Riochos, Andalūzijos ir Navaros regionai, kuriuose BVP augimas neviršijo 0,2 %.

Tai, kad vieni regionai auga labiau nei kiti, nereiškia, kad ekonomikos sulėtėjimas nėra plačiai paplitęs. Tiek Balearų salose, tiek Kanarų salose, Madride ir Katalonijoje liepos-rugsėjo mėn. augimas buvo lėtesnis nei antrąjį metų ketvirtį.

Šis reiškinys taip pat akivaizdus regionuose, kuriuose BVP augo lėčiau – jie prarado nuo vienos iki dviejų dešimtųjų procentinių punktų spartos.

Be to, šios tendencijos kartojasi ir kasmet. Trečiąjį metų ketvirtį didžiausias BVP augimas buvo užfiksuotas Balearų salose, po jų sekė Kanarų salos, kuriose BVP padidėjo atitinkamai 2,9 % ir 2,3 %. Madride ir Katalonijoje BVP padidėjo 2,1 %. Visi šie augimo tempai viršija nacionalinį BVP augimo vidurkį, kuris trečiąjį ketvirtį buvo 1,8 %.

Kokia ateitis laukia ateityje? Verslo ir įmonių pajamų duomenys nėra daug žadantys, rodantys, kad ketvirtąjį ketvirtį bus sąstingis. Tikimasi, kad 2024 m. lėtėjimas dar labiau sustiprės. Nors vyriausybė tikisi 2 % ekonomikos augimo, analitikai prognozuoja, kad BVP vystysis žemiau šio rodiklio.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos