25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaTop 20 geriausių vietų aplankyti Barselonoje

Top 20 geriausių vietų aplankyti Barselonoje

- Advertisement 3-


Atraskite 20 populiariausių Barselonos vietų, kurias būtina aplankyti ir kurios padarys jūsų kelionę nepamirštamą. Mūsų gidas aprėpia viską – nuo žymių lankytinų vietų iki paslėptų brangakmenių, todėl jūsų kelionė į Barseloną, net jei turite pigių skrydžių į Barseloną, bus prabangi.

Barselona – miestas, kuriame susilieja kultūra, menas ir istorija, siūlo daugybę įspūdžių kiekvienam keliautojui. Nors surasti Lengvi verslo klasės skrydžiai į Barseloną gali būti sėkmės dalykas, tačiau išsirinkti geriausias vietas, kurias verta aplankyti šiame gyvybingame mieste, reikia šiek tiek daugiau įžvalgumo.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Toliau pateikiame 20 svarbiausių vietų, kurios turėtų atsidurti jūsų Barselonos maršrute:

1 La Sagrada Família – Antoni Gaudi šedevras

La Sagrada Família, monumentali bazilika Barselonoje, yra architektūrinių naujovių ir religinės simbolikos šedevras. Architekto vizionieriaus Antonijaus Gaudžio (Antoni Gaudí) sumanyta šventovė, pradėta statyti 1882 m. ir statoma iki šiol, atspindėdama besikeičiančią gotikos ir secesijos stilių sintezę.

Įmantrūs statinio fasadai ir aukšti bokštai, įkvėpti gamtos ir krikščioniškos ikonografijos, žavi stebėtojus. Jo interjeras, skendintis ryškioje šviesoje, kurią skleidžia vitražai, demonstruoja organiškas formas ir turtingas tekstūras. La Sagrada Família – tai daugiau nei pastatas, liudijantis neblėstančią tikėjimo, meno ir žmogaus dvasios sąveiką.

2 Guelio parkas – Gaudžio suprojektuota stebuklų šalis

Guelio parkas Barselonoje – tai įmantrus ir spalvingas viešasis parkas, kurį suprojektavo garsusis architektas Antonis Gaudis. 1900-1914 m. sukurtas parkas yra žavinga unikalaus Gaudžio stiliaus, kuriame organinės formos dera su secesijos ir katalonų modernizmo stiliumi, puošmena.

Parkas pasižymi banguojančiomis akmeninėmis struktūromis, išradingomis mozaikomis ir fantastiškais, tarsi iš pasakų atkeliavusiais pastatais. Iš pagrindinės terasos, kurią riboja ilgas serpantinas, padengtas ryškiomis plytelių nuolaužomis, atsiveria miesto panorama. Guelio parkas – tai gamtos ir architektūros šventė, kviečianti lankytojus į svajingą, siurrealistinį kraštovaizdį.

3 La Rambla – Barselonos šurmuliuojantis bulvaras

La Rambla – triukšmingas, medžiais apsodintas bulvaras, besidriekiantis per Barselonos (Ispanija) širdį. Ši gyvybinga gatvė tęsiasi 1,2 km nuo Katalonijos aikštės iki Kristupo Kolumbo paminklo Port Vell ir yra Barselonos kultūros mozaika. Ji garsėja gatvės atlikėjais, lauko kavinėmis ir spalvingais turgumis, pavyzdžiui, La Boqueria, kuriuose galima pajusti vietinio gyvenimo skonį.

La Rambla taip pat yra istorinių lankytinų vietų, įskaitant Liceu teatrą ir Palau Güell, centras. Tiek dieną, tiek naktį čia verda miesto šurmulys, o turistams siūlomas unikalus turistinio žavesio ir autentiškos katalonų dvasios derinys.

4 Gotikinis kvartalas – pasivaikščiojimas po istoriją

Gotikinis kvartalas, arba Barri Gòtic, yra istorinė Barselonos (Ispanija) širdis, kuriai būdingos siauros, vingiuotos grindinio gatvelės ir įspūdinga viduramžių architektūra. Ši senovinė miesto dalis siekia romėnų laikus, apie tai liudija romėnų sienos liekanos.

Kvartale gausu gotikinių pastatų, ypač įspūdinga Barselonos katedra, pasižyminti sudėtingais fasadais ir aukštai iškilusiais bokštais. Žavingos aikštės, tokios kaip Rei aikštė (Plaça del Rei) ir Sant Jaume aikštė (Plaça Sant Jaume), yra gyvybingos susibūrimo vietos, kuriose šurmuliuoja kavinės ir gatvės artistai. Gotikinis kvartalas – tai istorijos ir modernumo mišinys, kviečiantis tyrinėti ir atrasti jo šešėlines gatveles ir paslėptus kampelius.

5 Casa Batlló – Gaudžio architektūros perlas

Barselos širdyje esanti Casa Batlló yra nuostabus architekto Antoni Gaudžio išradingo darbo pavyzdys. Šis pastatas, priklausantis „Nesantaikos obuolio” kvartalui, demonstruoja unikalų Gaudžio požiūrį į modernizmą (katalonų secesiją).

1904 m. baigtas statyti statinys išsiskiria ryškiu, spalvingu fasadu, papuoštu mozaika iš skaldytų keraminių plytelių, ir banguojančiu, drakono nugaros formos stogu. Pastato fasadas, primenantis legendą apie šventąjį Jurgį, užmušusį drakoną, yra vizualinė šventė, o interjeras pasižymi įmantriomis formomis, šviesiomis erdvėmis ir naujoviškomis architektūrinėmis detalėmis – tai būdingi novatoriško Gaudžio stiliaus elementai.

6 „Camp Nou” – futbolo sirgalių Meka

„Camp Nou” – kultinis Barselonos futbolo stadionas – yra didžiausias stadionas Europoje ir FC „Barcelona” namų aikštė nuo pat atidarymo 1957 m. Stadionas talpina daugiau nei 99 000 žiūrovų, todėl yra futbolo entuziastų šventovė. Rungtynių dienomis stadionas savo dydžiu ir įelektrinta atmosfera kelia baimę, o sirgaliams suteikia nepamirštamų įspūdžių.

Camp Nou stadionas yra Katalonijos pasididžiavimo ir sportinio meistriškumo simbolis, kuriame vyksta įspūdingos futbolo rungtynės, įskaitant daugybę tarptautinių susitikimų. Čia įrengtas muziejus, kuriame pristatoma turtinga Barselonos futbolo klubo istorija ir pasiekimai, todėl jį būtina aplankyti visiems sporto aistruoliams.

7 Montjuic – kalva su vaizdu

Iš garsios Barselonos kalvos Montjuic atsiveria miesto ir uosto panorama. Jo pavadinimas, viduramžių katalonų kalba reiškiantis „Žydų kalnas”, byloja apie jo istorinę reikšmę. Montžuikas garsėja vešliais sodais, 1992 m. žaidynių olimpiniais objektais ir kultūriniais objektais, įskaitant Palau Nacional, kuriame įsikūręs Katalonijos nacionalinis meno muziejus.

Kalva taip pat garsėja stebuklinguoju fontanu, kuriame rengiami įspūdingi šviesos ir vandens šou. Be to, ant kalvos stovi XVII a. Montžuiko pilis – buvusi karinė tvirtovė, turinti turtingą istoriją, dabar tarnaujanti kaip apžvalgos aikštelė ir kultūrinė erdvė. Montžuikas – tai gamtos grožio, istorijos ir kultūros derinys, siūlantis ramų pabėgimą iš šurmuliuojančio miesto.

8 Pikaso muziejus – meno duoklė

Barseloje esantis Pikaso muziejus – tai duoklė įtakingam ispanų dailininkui Pablui Pikaso. Penkiuose gretimuose viduramžių rūmuose, esančiuose La Ribera rajone, įsikūręs muziejus gali pasigirti viena gausiausių Pikaso kūrinių kolekcijų, kurioje ypač daug dėmesio skiriama jo kūrybos formavimosi metams. Muziejuje sukaupta daugiau kaip 4 000 eksponatų, todėl čia galima susipažinti su dailininko kūrybos evoliucija ir pamatyti jo ryšį su Barselona, kur jis praleido pirmuosius savo gyvenimo metus.

Muziejus išsiskiria išsamia ankstyvųjų Pikaso eskizų, keramikos ir tapybos darbų kolekcija, todėl čia galima susipažinti su unikalia kelione per dailininko raidos etapus ir jo ilgalaike įtaka šiuolaikiniam menui.

9 Barselonos paplūdimys – saulė, jūra ir smėlis

Barselonetos paplūdimys, esantis pačioje Barselonos širdyje, Ispanijoje, yra populiarus miesto paplūdimys, besidriekiantis palei Viduržemio jūros pakrantę. Žinomas dėl savo auksinio smėlio ir gyvos atmosferos, jis yra mėgstama tiek vietinių gyventojų, tiek turistų vieta. Paplūdimį juosia triukšminga promenada, garsėjanti jūros gėrybių restoranais, paplūdimio barais ir audringu naktiniu gyvenimu.

Ši vietovė taip pat garsėja vaizdingais žvejų namais ir kultūros paminklais, pavyzdžiui, moderniu viešbučiu „W Hotel”. Barceloneta paplūdimys – tai ne tik vieta, kur galima degintis ir maudytis, bet ir gyvybingas bendruomenės centras, kuriame lankytojai gali pasinerti į dinamišką Barselonos pakrantės kultūrą.

10 La Boqueria Market – A Food Lover’s Paradise

La Boqueria turgus, oficialiai vadinamas Mercat de Sant Josep de la Boqueria, yra triukšmingas kulinarinis objektas pačioje Barselonos širdyje, garsiojoje La Rambla gatvėje. Šis gyvybingas turgus – tai pojūčių šventė, kurioje gausu šviežių vaisių, daržovių, mėsos, jūros gėrybių ir įvairių vietinių bei tarptautinių skanėstų.

13 amžiuje įkurtas La Boqueria turgus yra ne tik istorinė vieta, bet ir maisto rojus. Spalvingi prekystaliai, gyvybinga atmosfera ir įvairūs patiekalai traukia tiek vietinius, tiek turistus, todėl čia būtina apsilankyti visiems, norintiems pažinti autentiškus Barselonos skonius ir kultūrą.

11 Palau de la Música Catalana – architektūrinė koncertų salė

Barselonoje (Ispanija) esanti Palau de la Música Catalana yra Katalonijos modernizmo architektūros perlas. Ši koncertų salė, suprojektuota Lluís Domènech i Montaner ir atidaryta 1908 m., garsėja nuostabiu interjeru, kuriam būdingos sudėtingos mozaikos, vitražai ir puošnios skulptūros. Pagrindinė salės dalis – prabangi koncertų salė, kurią vainikuoja nuostabus vitražinis stoglangis, užliejantis erdvę natūralia šviesa ir sukuriantis nežemišką atmosferą.

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas „Palau” yra ne tik pasaulinio lygio muzikinių pasirodymų vieta, bet ir Katalonijos meninės kūrybos bei kultūros paveldo liudijimas. Dėl savo unikalaus dizaino ir akustikos jis tapo Barselonos meninio palikimo simboliu.

12 Casa Milà (La Pedrera) – modernizmo šedevras

Casa Milà, paprastai vadinama La Pedrera, yra Barselonoje (Ispanija) esantis modernizmo šedevras, kurį suprojektavo garsus architektas Antoni Gaudi. Šis 1912 m. baigtas statyti architektūros stebuklas garsėja savo unikaliu dizainu ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pastato fasadas – tai banguotą akmeninę struktūrą primenanti struktūra, neturinti tiesių linijų, sukurianti suakmenėjusio karjero įspūdį, todėl pastatas vadinamas „La Pedrera”, kas reiškia „akmenų karjeras”. Išskirtinę išvaizdą jam suteikia Josep Maria Jujol suprojektuoti kaustytos geležies balkonai.

Išoriškai pastatas ne mažiau įspūdingas. Palėpė su daugybe katenarinių arkų liudija Gaudžio genialią statybos inžineriją. Dar vienas akcentas – stogo terasa su įmantriais kaminais ir ventiliacijos bokšteliais, kurie labiau primena skulptūras nei funkcinius elementus. Kiekvienas „Casa Milà” elementas atspindi organišką Gaudi dizaino filosofiją, kai gamtos įkvėptos formos sklandžiai dera su naujoviškomis architektūros technikomis.

Casa Milà” buvo ne tik architektūrinis pasiekimas, bet ir socialinis pareiškimas. Pere Milà ir jo žmona Roser Segimon užsakė ją kaip rezidenciją ir gyvenamąjį namą, atspindintį XX a. pradžios Barselonos socialinius ir kultūrinius pokyčius. Šiandien čia veikia kultūros centras, kuriame rengiamos parodos ir renginiai, ir yra svarbus traukos centras tiems, kurie domisi modernistine architektūra ir Gaudžio darbais.

13 Katalonijos aikštė – Barselonos širdis

Katalonijos aikštė – tai didelė, triukšminga aikštė pačioje Barselonos širdyje, žinoma kaip centrinis miesto centras, kuriame susilieja daug svarbių gatvių, įskaitant La Rambla ir Passeig de Gracia. Aikštė užima apie 30 000 kvadratinių metrų plotą, ji yra pagrindinė tranzito vieta ir populiari vietinių gyventojų bei turistų susitikimų vieta. Aikštę puošia fontanai, statulos ir žaliosios erdvės, suteikiančios šiai miesto susibūrimo vietai grožio.

Katalonijos aikštė, apsupta parduotuvių, kavinių ir architektūros paminklų, yra ne tik transporto mazgas, bet ir kultūrinis bei komercinis epicentras, įkūnijantis gyvybingą ir dinamišką Barselonos dvasią.

14 El Raval – Barselonos šmaikštusis rajonas

El Raval – įvairus ir dinamiškas Barselonos rajonas, garsėjantis turtingu daugiakultūriu gobelenu ir veržliu gatvės gyvenimu. Kadaise buvęs viduramžių priemiesčiu, jis virto triukšmingu miesto rajonu, kuriame dera istorinės vietos ir šiuolaikinė kultūra. El Raval rajone yra daugybė meno galerijų, unikalių parduotuvių ir etninių restoranų, atspindinčių jo kosmopolitiškumą.

Kaimynystėje taip pat yra tokių žymių objektų kaip Barselonos šiuolaikinio meno muziejus (MACBA) ir istorinė Santa Creu ligoninė. Siauros El Ravalio gatvelės ir gyvos aikštės, pavyzdžiui, Rambla del Raval, leidžia susipažinti su autentišku Barselonos miesto ritmu.

15 Poble Espanyol – miniatiūrinė Ispanija

Poble Espanyol, įsikūręs ant Montjuiko kalvos Barselonoje, Ispanijoje, yra architektūros muziejus po atviru dangumi, kuriame galima susipažinti su įvairia Ispanijos regionų architektūra ir kultūra. Pastatytas 1929 m. Barselonos tarptautinei parodai, jis apima įvairių Ispanijos dalių gatvių, aikščių ir pastatų kopijas. Komplekse demonstruojama architektūros stilių įvairovė – nuo Andalūzijos kiemų iki Katalonijos romaninių vienuolynų.

Poble Espanyol mieste veikia ne tik architektūrinė ekspozicija, bet ir amatų parduotuvės, tradiciniai restoranai ir gyvosios muzikos dirbtuvės, suteikiančios turtingą kultūrinę patirtį. Tai miniatiūrinė Ispanija, kurioje vienoje erdvėje telpa šalies architektūrinis paveldas ir gyvybingas kultūrinis gobelenas.

16 Tibidabo – kalno viršūnės pramogų parkas

Tibidabo – tai kalnas, nuo kurio atsiveria Barselonos (Ispanija) panorama, garsėjantis nuostabiais miesto ir Viduržemio jūros vaizdais. 512 m aukščio kalnas yra aukščiausia Serra de Collserola kalnų grandinės viršūnė. Tibidabo garsėja savo atrakcionų parku, vienu seniausių pasaulyje, kuriame siūlomas nuostabus senovinių ir modernių atrakcionų derinys, o jo žavinga atmosfera mėgstama šeimų.

Kalne taip pat stovi įspūdinga Sagrat Cor bažnyčia, vainikuojanti jo viršūnę. Dėl gamtos grožio, laisvalaikio pramogų ir kultūros paminklų derinio Tibidabo yra patraukli vieta įvairaus amžiaus lankytojams.

17 Santa Maria del Mar – gotikinės architektūros perlas

Santa Maria del Mar yra puikus Katalonijos gotikinės architektūros pavyzdys, esantis La Ribera rajone Barselonoje, Ispanijoje. Ši bazilika, pastatyta XIV-XV a., garsėja elegantiška ir griežta gotikine struktūra. Vadinama „Jūros katedra”, ji buvo pastatyta Barselonos klestinčio jūrinio ir prekybinio rajono gyventojų ir jiems skirta.

Bažnyčia pasižymi stulbinančiu interjeru su aukštai iškilusiomis kolonomis ir nuostabiais vitražais, sukuriančiais erdvią, šviesos kupiną atmosferą. Santa Maria del Mar yra ne tik maldos vieta, bet ir Barselonos istorinio ir meninio paveldo simbolis, įkūnijantis jos žmonių dvasią ir atsparumą.

18 Palau Güell – Gaudžio suprojektuoti rūmai

Palau Güell yra įspūdingas architektūros šedevras Barselonoje, suprojektuotas žymaus katalonų architekto Antoni Gaudžio. Pramonės magnato Eusebi Güell užsakymu jis buvo pastatytas 1886-1890 m. Šis ankstyvasis A. Gaudi kūrinys atspindi unikalų jo požiūrį į modernizmą (katalonų secesiją), kuriame susilieja gotikos ir maurų įtaka.

Rūmai pasižymi novatorišku erdvės, šviesos ir medžiagų panaudojimu. Išskirtiniai rūmų bruožai – įmantrūs stogo kaminai ir įspūdinga centrinė salė, skirta aukštuomenės renginiams. Guelio rūmai, įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, liudija Gaudžio vizionierišką genialumą ir yra neatsiejama Barselonos architektūros paveldo dalis.

19 Gracia – madingas rajonas

Grasija – žavus Barselonos rajonas, garsėjantis bohemiška dvasia ir energingu bendruomenės gyvenimu. Iš pradžių buvęs nepriklausomas miestelis, XIX a. pabaigoje Gracia buvo prijungtas prie Barselonos, tačiau išlaikė savitą, kaimą primenančią atmosferą.

Šis rajonas garsėja triukšmingomis aikštėmis, tokiomis kaip Plaça del Sol ir Plaça de la Vila de Gracia, kuriose įsikūrusios kavinės, barai ir nepriklausomos parduotuvės. Siaurose Gracijos gatvelėse įsikūrusios meno studijos, ekologiški turgeliai ir tarptautinės virtuvės restoranai. Šis rajonas ypač garsėja kasmet vykstančia gatvių švente „Festa Major”, kurios metu gyventojai gausiai puošia gatves, demonstruodami Gracijos kūrybiškumą ir stiprius bendruomenės ryšius.

20 Fundació Joan Miró – Miró palikimo puoselėjimas

Barselonos Montjuic rajone įsikūręs Fundació Joan Miró yra Katalonijos dailininko Joan Miró gyvenimui ir kūrybai skirtas muziejus. Įkurtas 1975 m., jame saugoma gausiausia Miró meno kūrinių, įskaitant paveikslus, skulptūras ir tekstilę, kolekcija.

Muziejus, kurį suprojektavo architektas Josep Lluís Sert, atspindi Miró meninę viziją, pabrėždamas natūralią šviesą ir atvirą erdvę. Fondas ne tik eksponuoja Miró kūrinius, bet ir aktyviai propaguoja šiuolaikinį meną rengdamas laikinas parodas ir edukacines programas. Fundació Joan Miró yra ne tik duoklė Miró palikimui, bet ir dinamiškas kultūros centras, skatinantis menines naujoves ir ieškojimus.

Apibendrinant galima teigti, kad Barselona yra miestas, kuris žavi istorinio žavesio ir šiuolaikinio gyvybingumo deriniu. Nesvarbu, ar vaikštinėjate gotikinėmis gatvelėmis, ar žavitės Gaudi architektūros šedevrais, ar mėgaujatės gyvybingais paplūdimiais, ar mėgaujatės pasaulinio lygio virtuve, Barselona žada nepamirštamų įspūdžių.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos