26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaVairuotojams už neteisingą posūkių rodiklių naudojimą gali būti skirta 200 eurų bauda

Vairuotojams už neteisingą posūkių rodiklių naudojimą gali būti skirta 200 eurų bauda

- Advertisement 3-


Eismo generalinis direktoratas (DGT) paskelbė, kad ketina pradėti griežčiau bausti vairuotojus už tai, kad jie neteisingai naudoja transporto priemonės posūkių rodiklius, nes dėl netinkamo jų naudojimo keliuose įvyksta vis daugiau eismo įvykių.

Nesignalizavus apie manevrą gali būti skiriama 200 eurų bauda, o už nepakankamai atidų posūkių rodiklių naudojimą ir pavojų kitiems eismo dalyviams keliantį vairavimą taip pat bus skiriamos 80 eurų baudos.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Juanas Ignacio Serena, DGT Vairuotojų mokymo skyriaus vadovas, paaiškino: „Už tai, kad vairuotojai nepakankamai atidžiai naudojasi posūkių rodikliais, gali būti skiriama 200 eurų bauda: „Dėl rodyklių nenaudojimo ar netinkamo naudojimo gali kilti konfliktinių situacijų ir nelaimingų atsitikimų, ypač atliekant tokį manevrą, kaip aplenkimas, kuriam rodyklės yra labai svarbios”.

„Rodyklės visada turi būti naudojamos iš anksto, atsižvelgiant į situaciją, transporto priemonės greitį ir manevro tipą. Vairuotojai turėtų laikytis pagrindinės saugos taisyklės „galinio vaizdo veidrodis – signalas – manevras”, nes priešingu atveju jie gali sukelti pavojingas situacijas arba net sukelti avariją”, – pridūrė jis.


Pagal šiuo metu galiojančias Ispanijos kelių eismo taisykles privaloma naudoti rodykles atliekant šiuos manevrus:


Keičiant eismo juostą:

Keičiant eismo juostą, kaip ir aplenkiant, apsisukant ir įprastai sukant, taikoma RSM saugos taisyklė (galinio vaizdo veidrodis – signalas – manevras).

Prieš pradedant judėti į šoną, pirmiausia būtina veidrodėliuose patikrinti, ar galima saugiai judėti, tiek prieš įjungiant posūkio signalus, tiek iš karto po jų įjungimo.


Sukimai į kairę ir posūkiai:

Abiejuose manevruose privaloma naudoti posūkio signalus. Reikėtų nepamiršti, kad juos būtina įjungti prieš nuspaudžiant stabdžių pedalą, kad nenustebintumėte kitų vairuotojų.


Apvažiavimas:

Apvažiuojant geriausia iš anksto įspėti kitus vairuotojus, įjungiant posūkių rodiklius.


Kelių apsisukimai:

Miestų keliuose daug eismo įvykių įvyksta žiedinėse sankryžose dėl to, kad vairuotojai nesavalaikiai arba neteisingai signalizuoja. Žiedinėje sankryžoje vairuotojai visada turėtų atkreipti dėmesį į eismo juostų keitimą ir išvažiavimą iš jos.

- Advertisement 4-

Naujausi