24.3 C
Tenerife
Šeštadienis, 22 birželio, 2024
Reklama
PradžiaIspanijaPedro Sánchezas perrinktas ministru pirmininku, laimėjęs balsavimą Kongrese

Pedro Sánchezas perrinktas ministru pirmininku, laimėjęs balsavimą Kongrese

- Advertisement 3-


Šią popietę (ketvirtadienį) Pedro Sánchezas buvo oficialiai perrinktas Ispanijos ministru pirmininku po to, kai laimėjo balsavimą Kongrese, gavęs 179 deputatų, kurie sudaro 51,14 % žemųjų parlamento rūmų narių, paramą. Gavus absoliučią daugumą, nebereikės rengti antrojo balsavimo ir jis bus įšventintas naujuoju Vyriausybės pirmininku

Konkrečiai Sánchezą parėmė 121 PSOE deputatas, 31 Sumar, septyni ERC, septyni Junts, šeši Bildu, penki PNV, BNG ir Kanarų koalicijos deputatai. Prieš balsavo kiti 171 Kongreso deputatas, kuriuos sudaro PP partija, Vox ir UPN.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Paskelbus balsavimo rezultatus, pusė rūmų salės prapliupo plojimais, Socialistų frakcijos nariai šaukė „Prezidente, Prezidente”, o opozicijos deputatai paliko salę.

PPP lyderis Alberto Núñez Feijóo, kuris laimėjo rinkimus, bet nesugebėjo sudaryti koalicijos ir tapti ministru pirmininku, pirmasis pasveikino Sanchezą ir paspaudė jam ranką. Visi kiti lyderiai, išskyrus Vox, taip pat jį pasveikino.

Pedro Sanchezas perrinktas ministru pirmininku laimejes balsavima Kongrese

Prieš išeidamas iš salės Sánchezas norėjo pasveikinti kiekvieną iš 120 jį palaikiusių PSOE deputatų, pabučiuodamas ir apkabindamas, taip pat jį pasveikinti atėjusius Sumar atstovus. Svečių galerijoje susijaudinusi plojo prezidento žmona Begoña Gómez.

Po balsavimo Kongreso pirmininkė Francina Armengol nutraukė sesiją, taip užbaigdama daugiau nei dvylika valandų trukusius antruosius įstatymų leidžiamosios valdžios debatus dėl investitūros.

Armengol bus atsakinga už balsavimo rezultatų perdavimą karaliui, kad būtų galima surengti priesaikos ceremoniją Zarzueloje, kuri numatyta šį penktadienį.

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos