33.4 C
Tenerife
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Reklama
PradžiaĮvykiaiŠiąnakt geriausiai matomas Leonidų meteorų lietus

Šiąnakt geriausiai matomas Leonidų meteorų lietus

- Advertisement 3-


Leonidai – nepaprastas astronominis reiškinys, garsėjantis įspūdingu greičiu ir ryškumu – šįvakar (penktadienį) vėl papuoš naktinį dangų ir sužavės žvaigždžių entuziastus bei tuos, kurie tiesiog nori pamatyti vizualiai stulbinantį reginį.

Šie meteorų srautai, pasižymintys įspūdingu žaliu pėdsaku, savo ryškią išvaizdą lemia neįtikėtinu greičiu, kuriuo jie skrieja – maždaug 250 000 kilometrų per valandą.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šiąnakt, naktį iš lapkričio 17 į 18 Šiais metais žada būti idealios sąlygos Leonidams stebėti, nes jų aktyvumo pikas sutampa su tamsiu dangumi, praėjus vos keturioms dienoms po jaunaties. NASA duomenimis, per valandą stebėtojai gali išvysti 15-20 meteorų., bus meteorų lietaus pikas, todėl žmonės turės puikią progą stebėti šį dangaus reiškinį per optimalų stebėjimo langą nuo vidurnakčio iki 2:00

Leonidų radiantas ir kilmė:

Akivaizdus šių meteorų kilmės taškas, vadinamas radiantu, yra Liūto žvaigždyne, nuo kurio ir kilo meteorų lietaus pavadinimas. Iš tikrųjų Leonidai yra 55P/Tempel-Tuttle kometos fragmentai.

Šis įspūdingas reiškinys atsiranda, kai Žemė praskrieja pro šios kometos paliktas nuolaužas ir dulkių debesis. Šiuo metu mūsų planeta yra ties patekimo į šiuos nuolaužų debesis riba, ir tai sudaro prielaidas kvapą gniaužiančiam astronominiam įvykiui.

Leonidams sugrįžtant į mūsų dangų, astronomai ir žvaigždžių stebėtojai ruošiasi dangaus stebuklų nakčiai, nekantriai laukdami užburiančio reginio, kuris neabejotinai privers žiūrovus aikčioti iš nuostabos.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi