30.9 C
Tenerife
Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaĮdomybės"Loro Parque" sulaukė dviejų naujų afrikinių karūnuotųjų gervių jauniklių

„Loro Parque” sulaukė dviejų naujų afrikinių karūnuotųjų gervių jauniklių

- Advertisement 3-


Į Loro parką atvyko du nauji afrikinių karūnuotųjų gervių jaunikliai. Ši rūšis laukinėje gamtoje yra nykstanti, todėl jų dauginimasis šiame biologinės įvairovės išsaugojimo centre prisideda prie jų išlikimo. Tai pirmas kartas, kai Puerto de la Kruzo zoologijos sode sėkmingai atsivedė šių paukščių pora. Šį pasiekimą pavyko pasiekti „Loro Parque” ekspertams, turintiems daug žinių apie šių gyvūnų dauginimąsi.

„Šiais metais mes paruošėme porą, kad paskatintume juos daugintis, sustiprinome jų mitybą ir paruošėme vietą mūsų palmių giraitėje, kad jie galėtų sėkmingai pabandyti veistis”, – paaiškino „Loro Parque Fundación” direktorius Rafaelis Zamora.

Šios rūšies paukščių inkubacijos laikotarpis trunka maždaug mėnesį, todėl jaunikliai turės kelis mėnesius būti su tėvais, kad išmoktų maitintis ir išsiugdytų natūralų elgesį. Tėvai yra labai teritoriški, kai reikia apsaugoti savo jauniklius, todėl reikia atsargiai artintis prie jų lizdavietės.

Afrikoje, iš kur jie kilę, jų skaičius pastaraisiais metais smarkiai sumažėjo. Lauko biologai apskaičiavo, kad per pastaruosius du dešimtmečius jų populiacija sumažėjo daugiau kaip 50 %, o tai reiškia, kad iki 2030 m. šios rūšies populiacija sumažės apie 70 %.

Loro Parque sulauke dvieju nauju afrikiniu karunuotuju gerviu jaunikliu

Šiuo metu ši rūšis priskiriama nykstančių laukinėje gamtoje rūšių kategorijai. Šis mažėjimas pirmiausia siejamas su buveinių nykimu ir fragmentacija, neteisėtu individų ir jų kiaušinių gaudymu laukinėje gamtoje ir tarptautine neteisėta prekyba laukiniais gyvūnais.

Loro parkas, kaip gyvūnų ambasada, pripažino, kad reikia veisti šią rūšį ir padėti ją valdyti žmonių globoje, kol ji dar neišnyko iš laukinės gamtos.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai