26.8 C
Tenerife
Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
Reklama
PradžiaĮdomybėsPoilsio namai dabar sudaro daugiau kaip 50 % turistų apgyvendinimo vietų

Poilsio namai dabar sudaro daugiau kaip 50 % turistų apgyvendinimo vietų

- Advertisement 3-


Naujoje Kanarų salų turizmo observatorijos, bendradarbiaujančios su La Lagunos universitetu, ataskaitoje atskleista svarbių duomenų apie turistų apgyvendinimą salyne. Ataskaitą, pavadintą „Turistų apgyvendinimo vietų pasiskirstymas ir koncentracija Kanarų salose”, antradienį pristatė regiono turizmo ministrė Jessica de León.

Tyrimas rodo, kad šiuo metu viešbučiai sudaro mažiau nei pusę visų apgyvendinimo galimybių Kanarų salose. Šiuo metu yra daugiau nei pusė milijono apgyvendinimo vietų, todėl 54 % apgyvendinimo vietų yra ne viešbučiuose, o viešbučiai sudaro likusius 46 %.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Skirstant ne viešbučių kategoriją, poilsio namai sudaro 36 % visos apgyvendinimo pasiūlos, o turistinių apartamentų kompleksai – 18 %. Viešbučiai užima 46 %, todėl salose yra 545 344 turistų apgyvendinimo vietos.

Ataskaita paskelbta atsižvelgiant į dedamas pastangas įgyvendinti Įstatymą dėl tvaraus būsto naudojimo turizmo reikmėms Kanarų salose. Jessica de León pabrėžė, kad didėjant poilsio namų populiarumui reikia reglamentavimo, ypač siekiant užkirsti kelią tokioms problemoms, kaip gyvenamųjų būstų nuomos trūkumas.

Ji atkreipė dėmesį, kad kai kuriose savivaldybėse, tarp jų Las Palmas de Gran Kanarijoje ir La Oliva Fuerteventūroje, jau dabar yra daugiau poilsio namų nei viešbučių. Ši tendencija pabrėžia, kad būtina skubiai reguliuoti turistų apgyvendinimo paslaugų pasiūlą, atsižvelgiant į pasaulinę praktiką ir sparčiai augančią poilsio namų pasiūlą.

Turizmo ministro pavaduotojas José Manuel Sanabria išskyrė šešias savivaldybes, kuriose turistinių vietų skaičius viršija registruotų gyventojų skaičių, pabrėždamas skirtingus iššūkius, su kuriais susiduria skirtingi regionai, valdydami savo apgyvendinimo vietas. Profesorius Raúl Hernández pažymėjo, kad Kanarų salose 100-ui gyventojų vidutiniškai tenka aštuonios atostogų namų vietos, tačiau įvairiose vietovėse šis skaičius skiriasi. 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis, archipelage buvo apie 200 000 atostogų namų vietų. Spalio mėn. statistiniai duomenys apie nuosavybę rodo, kad yra 28 560 savininkų, iš kurių 71 % yra privatūs asmenys ir 28 % – įmonės. Be to, pusė atostogų namų priklauso asmenims, turintiems vieną nekilnojamojo turto objektą, o kita pusė – tiems, kurie šiam tikslui naudoja du ar daugiau nekilnojamojo turto objektų. Ataskaitoje atskleidžiama sudėtinga Kanarų salų apgyvendinimo sektoriaus dinamika ir raginama atsargiai vertinti reguliavimo priemones.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi