33.4 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaĮdomybėsElektriniai motoroleriai - viskas, ką reikia žinoti apie naujas naudojimo taisykles

Elektriniai motoroleriai – viskas, ką reikia žinoti apie naujas naudojimo taisykles

- Advertisement 3-


Pastaraisiais mėnesiais vis dažniau naudojami elektriniai paspirtukai, kurie kelia daug ginčų tarp pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių. Nuo sausio 22 d., jiems bus taikomos atskiros elektrinio judumo taisyklės, kuriomis bus reglamentuojamas jų įsigijimas ir naudojimas ateityje.

Asmeninė judumo transporto priemonė (angl. Personal Mobility Vehicle, PMV) – tai transporto priemonė su vienu ar daugiau ratų, skirta vienam važiuojančiajam ir varoma tik elektros varikliais (baterijos iki 100 VDC su integruotu įkrovikliu iki 240 VAC). Šie elektros varikliai gali suteikti transporto priemonei maksimalų projektinį greitį nuo 6 iki 25 km/h, o sėdynė arba balnelis gali būti tik tuo atveju, jei joje įrengta savaime balansuojanti sistema.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Šių transporto priemonių eismas draudžiamas sankryžose, tarpmiestiniuose keliuose, dvikeliuose, greitkeliuose, greitkeliuose ir miesto tuneliuose. Be to, draudžiama važiuoti šaligatviais miestų teritorijose. Kadangi jos visomis prasmėmis laikomos transporto priemonėmis, jų vairuotojai privalo laikytis kelių eismo taisyklių, kaip ir bet kuris kitas eismo dalyvis.

Prieš išvažiuojant į kelią su elektriniu paspirtuku, labai svarbu žinoti taisykles, kurios įsigalios vėliau šį mėnesį. Šios taisyklės taikomos visiems asmeninio judumo transporto priemonių (PMV) naudotojams keliaujant mieste.

Generalinio eismo direktorato (DGT) duomenimis, 2020 m. iš viso užfiksuotos aštuonios žūtys, susijusios su šiomis transporto priemonėmis, iš kurių septynios įvyko miestuose, o viena – tarpmiestinėje teritorijoje, kurioje šiuo metu jas naudoti draudžiama.

Kadangi kiekviena savivaldybė gali reguliuoti PMV, įskaitant elektrinius paspirtukus, judėjimą, naudotojai privalo laikytis minimalių sąlygų, taikomų kiekviename Ispanijos regione.

Be to, nuo 2024 m. sausio 22 d. bus galima prekiauti tik sertifikuotomis asmeninio judumo transporto priemonėmis. DGT nurodė, kad šiuo taisyklių pakeitimu siekiama padidinti eismo saugumą ir apsaugoti šių transporto priemonių vairuotojus bei kitus eismo dalyvius.

Tos transporto priemonės turi būti pagamintos taip, kad galėtų važiuoti ne didesniu kaip 25 km/val. greičiu, kurį viršijus variklis nustoja varyti transporto priemonę. Jose turi būti įrengtos greičio ir galios kontrolės sistemos, taip pat matomas informacinis indikatorius, rodantis greitį ir akumuliatoriaus įkrovos lygį.

Visos PMV turi turėti du nepriklausomus stabdžius, kurių lėtėjimo greitis turi būti ne mažesnis kaip 3,5 m/s². Transporto priemonės, turinčios daugiau nei 2 ratus, taip pat turi turėti stovėjimo stabdį.

PMV turi turėti priekinius atšvaitus (baltus), šoninius atšvaitus (baltus arba geltonus) ir galinius atšvaitus (raudonus). Be to, stabdžių žibintas turi būti atskiras arba sujungtas su galiniu žibintu.

Visos PMV turi turėti garsinį įspėjamąjį signalą (garsinį signalą), o tos, kurios skirtos prekėms ar paslaugoms pristatyti, turi turėti ir atbulinės eigos įspėjamąjį signalą.

PMV, turinčios mažiau nei 3 ratus, stovėdamos turi turėti stabilizavimo sistemą, pavyzdžiui, šoninį stovą arba centrinį stovą, kad nenukristų viduryje gatvės.

Mažiausias nustatytas ratų skersmuo yra 203,2 mm, o jų sukibimą su kelio danga užtikrina šiurkštus paviršius. Griežtai draudžiama naudoti lygias padangas.

Variklinės transporto priemonės turi turėti dvigubą apsaugos sistemą, užtikrinančią, kad jos liktų saugiai sulankstytos ir būtų išvengta netyčinio atidarymo.

Visos motorinės transporto priemonės turi turėti unikalų, nuolatinį, įskaitomą gamyklinį ženklą, esantį matomoje vietoje, kuriame pateikiama informacija apie didžiausią greitį, serijos numerį, sertifikato numerį, pagaminimo metus, prekės ženklą ir modelį.

Variklinių transporto priemonių gale turi būti vieta, kurioje būtų galima pritvirtinti identifikavimo arba registracijos žymenį. Be šių techninių charakteristikų, vadove nurodomos ir kitos į kokybę orientuotos savybės (konstrukcijos vientisumas, elektromagnetinis suderinamumas, atsparumas drėgmei, akumuliatoriaus apsauga nuo aukštos temperatūros, neslidus paviršius ir t. t.).

- Advertisement 4-

Naujausi