32.1 C
Tenerife
Ketvirtadienis, 21 rugsėjo, 2023
Reklama
PradžiaĮdomybėsDėl naujausio Euribor padidinimo vidutinė hipotekos paskolos įmoka Ispanijoje padidės 3 100...

Dėl naujausio Euribor padidinimo vidutinė hipotekos paskolos įmoka Ispanijoje padidės 3 100 eurų per metus

- Advertisement 3-


Dar daugiau blogų naujienų turi hipotekas turintys žmonės, nes artimiausiu metu padėtis nepagerės, šiuo atveju tiems, kurių palūkanų norma priklauso nuo Euribor. Šios normos kilimas toli gražu nepasiekė savo viršutinės ribos, o paskolos su kintama palūkanų norma ir toliau brangs, bent jau pirmaisiais 2023 m. mėnesiais.

Kaip ir baimintasi, šis hipotekos rinkos rodiklis praėjusių metų pabaigoje viršijo psichologinę 3 % ribą: gruodžio mėnesio vidurkis buvo 3,018 %, palyginti su 2,828 % lapkritį. Per pastaruosius 12 mėnesių rodiklis padidėjo 3,52 punkto.

Toks naujas padidėjimas reikš, kad smarkiai padidės mėnesinės kintamųjų palūkanų hipotekos paskolų, kurios šį mėnesį peržiūrimos atsižvelgiant į gruodžio mėnesio Euribor, įmokos.

Del naujausio Euribor padidinimo vidutine hipotekos paskolos imoka Ispanijoje padides 3 100 euru per metus

Paskolos gavėjai, gavę 150 000 eurų paskolą 25 metams ir turėdami vieno punkto skirtumą, kas mėnesį turės mokėti 260 eurų daugiau, o tai sudaro papildomus 3150 eurų per metus. Tomis pačiomis sąlygomis paėmus 200 000 eurų paskolą, mėnesinės įmokos padidės 350 eurų per mėnesį, t. y. beveik 4 200 eurų per metus.

Rinkos analitikai mano, kad labai tikėtina, jog Euribor išliks tarp 3 ir 4 punktų.5-4 % šiais metais, tačiau sunku prognozuoti, kokia bus hipotekos palūkanų norma metų pabaigoje, nes jos vertė priklausys nuo to, kas nutiks su infliacija, Europos centrinio banko (ECB) politika, taip pat nuo karo Ukrainoje.

Jeigu konfliktas Ukrainoje užsitęs, o infliacija artimiausiais mėnesiais išliks didelė, Europos centrinis bankas bus priverstas ir toliau didinti palūkanų normas, nes Euribor ir toliau kils. Kita vertus, jei infliacija sumažės dėl to, kad karas greitai baigsis, arba dėl to, kad neseniai pakeltos palūkanų normos padarė poveikį, ECB gali sušvelninti savo politiką ir Euribor gali likti toks pat arba būti mažesnis.

Lėtėjantis hipotekos paskolų paraiškų skaičius:

Dėl padidėjusio Euribor jau dabar lėtėja hipotekos rinka. Paskutiniais 2022 m. mėnesiais buvo pasirašyta ne tiek daug hipotekos sutarčių, kiek metų pradžioje, ir manoma, kad tai tęsis. Jeigu Euribor kils, hipotekos paskolos bus brangesnės ir mažiau žmonių galės sau leisti įsigyti būstą, todėl bus mažiau hipotekos paskolų paraiškų

Bankai taip pat bus atsargesni, iš dalies dėl ekonominio nestabilumo, iš dalies dėl brangesnių hipotekos paskolų. Jie nenorės rizikuoti, todėl bus selektyvesni ir tikėtina, kad bus patvirtinta mažiau paraiškų.

Dėl to 2023 m., palyginti su 2022 m., tikėtina, kad naujų hipotekos paskolų skaičius stagnuos arba net sumažės. O jeigu bus suteikta mažiau paskolų, logiška, kad sumažės ir nekilnojamojo turto pardavimai, nes praktiškai pusė visų pirkinių yra finansuojami hipoteka.

Del naujausio Euribor padidinimo vidutine hipotekos paskolos imoka Ispanijoje padides 3 100 euru per metus 1

Įmokų negrąžinimas:

Kita logiška didesnių hipotekos paskolų įmokų pasekmė – padaugės žmonių, kurie negrąžina paskolų, o taip greičiausiai nutiks, nes dėl Euribor gerokai pabrangs kintamos palūkanų normos hipotekos paskolų įmokos ir atsiras žmonių, kurie negalės mokėti padidėjusių įmokų.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad beveik 30 % hipotekos paskolų yra su fiksuotomis palūkanomis, todėl jų turėtojams Euribor padidėjimas įtakos neturės, o daugelis jų turėtojų galės iš naujo derėtis dėl savo hipotekos paskolų sąlygų, kad sumažintų įmokas, tiesiogiai susitarę su bankais arba pasinaudodami vyriausybės patvirtintomis priemonėmis.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai