23.2 C
Tenerife
Sekmadienis, 5 vasario, 2023
Reklama
PradžiaTurizmasNaujoji ETIAS ir atvykimo/išvykimo sistema padės valdžios institucijoms stebėti lankytojų buvimo trukmę

Naujoji ETIAS ir atvykimo/išvykimo sistema padės valdžios institucijoms stebėti lankytojų buvimo trukmę

- Advertisement 3-

1,4 mlrd. žmonių iš daugiau nei 60 skirtingų šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, kurie šiuo metu keliauja į 27 Šengeno erdvės šalis be trumpalaikės vizos, nuo 2023 m. lapkričio 1 d. turės pateikti prašymą ir sumokėti už kelionės leidimą internetu prieš bet kokią kelionę į ES anksčiau buvo planuota, kad ši sistema įsigalios gegužės mėnesį, tačiau praėjusių metų vasarą, nieko nepranešusi, ES tyliai atidėjo jos paleidimą iki 2023 m. lapkričio

ETIAS yra kelionės leidimas, dėl kurio keliautojai iš Šengeno bevizio režimo šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, turės kreiptis nuo šių metų lapkričio mėn. Prašymas bus pildomas ETIAS interneto svetainėje, kuri dar nepradėjo veikti, tačiau iki lapkričio mėn. bus paskelbta .eu domene.

Tvirtinama, kad prašymas išduoti ETIAS užtruks apie dešimt minučių, nes keliautojai turės į sistemą įkelti savo paso nuotrauką ir nuotrauką, o po to atsakyti į kelis paprastus klausimus.

Visai neseniai ES taip pat paskelbė, kad atvykimo ir išvykimo sistema, kuri turėjo pradėti veikti 2023 m. gegužės mėn.

Įvažiavimo/išvažiavimo sistema (EES) – tai nauja ES sukurta automatizuota IT sistema, kurioje bus registruojami trečiųjų šalių keliautojai, tiek tie, kuriems reikia vizų, tiek tie, kuriems jų nereikia, įskaitant jų čia praleistą laiką, taigi ji padės stebėti 90/180 dienų.

Apie šį žingsnį paskelbė ES didelės apimties IT sistemų laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėse operacijų valdymo agentūra (eu-LISA) sausio 12 d. Taline (Estija) vykusiame eu-LISA valdybos posėdyje.

„Planuota, kad EES pradės veikti 2023 m. gegužę, laikoma nebeįgyvendinama dėl rangovų vėlavimo. Šiuo metu agentūra rengia patikslintą grafiką, kuris bus pateiktas tvirtinti kovo mėn. įvyksiančiam TVS tarybos posėdžiui”, – pranešė agentūra.

- Advertisement 4-

Naujausi

Naujausi komentarai