26.5 C
Tenerife
Sekmadienis, 21 balandžio, 2024
Reklama
PradžiaĮdomybėsAudiovizualinė produkcija Tenerifėje 2023 m. uždirbo 103 mln. eurų

Audiovizualinė produkcija Tenerifėje 2023 m. uždirbo 103 mln. eurų

- Advertisement 3-


2023 m. audiovizualinė produkcija gerokai prisidėjo prie Tenerifės ekonomikos – ji sudarė 103 mln. eurų, t. y. beveik 2 proc. daugiau nei ankstesniais metais, pirmadienį pranešė Tenerifės kino komisija.

Spaudos konferencijoje Tenerifės Kabildos turizmo ministras Lope Afonso kartu su Tenerifės turizmo generaline direktore Dimple Melwani ir Tenerifės kino komisijos direktoriumi Ricardo Martinezu pateikė išsamią informaciją apie šios pramonės veiklos rezultatus per pastaruosius 12 mėnesių.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Iš viso prie šio ekonominio poveikio prisidėjo 163 filmai, kurių filmavimo trukmė siekė 990 dienų. Pažymėtina, kad pirmą kartą vokiečių produkcija aplenkė ispanų produkciją – 36 filmai, palyginti su 35, o britų produkcija užėmė trečiąją vietą – 21.

Tenerifės kino komisijos duomenimis, audiovizualinė produkcija sukūrė apie 3281 darbo vietą techninio ir meninio pobūdžio darbuose, taip pat 2867 darbo vietas statistams.

Afonso pabrėžė, kad sala tapo „etalonu” audiovizualinėje pramonėje ir yra „ideali vieta” filmavimams, kurie prisideda prie gerovės ir užimtumo didinimo. Jis pabrėžė „stulbinantį” ekonominio poveikio augimą, pažymėdamas, kad 2015 m. jis siekė vos 19 mln. eurų, t. y. mažiau nei 20 proc. praėjusių metų bendros sumos.

Furthermore, Afonso mentioned the incorporation of 14 more companies into the Tenerife Film Commission, which is approaching its 25 anniversary. He also acknowledged the increased presence of American productions, attracting Hollywood stars like Gerard Butler and Henry Cavill,  and directors such as Guy Ritchie, leading to enhanced tourism promotion for the island.

Buvo paminėti ir Europos animaciniai serialai, pavyzdžiui, „Berniukas”, kuris dabar kuriamas Tenerifėje, ir Yves Saint Laurent prekės ženklo reklama.

Papildomai prie lauko produkcijos Afonso pranešė, kad Kabinetas inicijavo „Ciudad del Cine” („Kino miestas”) projekto Adechėje rengimą, pripažindamas, kad jis yra privataus pobūdžio, tačiau pabrėždamas jo „strateginę” svarbą tolesniam salos ekonomikos įvairinimui

Melwani pridūrė, kad audiovizualinis sektorius Tenerifėje smarkiai išaugo, todėl sala tapo „pirmaujančia vieta” pritraukti produkciją. Ji pabrėžė didėjančias užimtumo galimybes, dėl kurių pradėti rengti mokymo kursai, ypač tokiose srityse kaip režisūra, scenarijai, filmavimo aikštelės, architektūra ir grafinis dizainas, taip užtikrinant, kad vietos gamybos įmonės turėtų reikiamų darbuotojų, kurių reikia tarptautinei produkcijai.

Audiovizualine produkcija Tenerifeje 2023 m uzdirbo 103 mln euru

Kalbėdama apie mokestinių paskatų svarbą, Fernández pripažino jų reikšmę pritraukiant produkciją, pabrėždama, kad jos nėra tik „dovana”, bet padeda „kompensuoti atstumą ir susiskaidymą”. Nepaisant tam tikrų nesėkmių, kurias sukėlė JAV aktorių ir scenaristų streikas, jis išreiškė optimizmą dėl 2024 m. po sėkmingų 2023 m.

Fernándezas pabrėžė, kad svarbu neapsiriboti tik konkrečiomis temomis, pažymėdamas, kad Tenerifėje galima kurti įvairias scenas. Jis taip pat gyrė animacijos subsektoriaus augimą, jo sėkmę iš dalies aiškindamas galingomis mokestinėmis paskatomis.

2023 m. Tenerifėje buvo rodomi tarptautiniai kino hitai, tokie kaip „Vagių dendis 2” su Gerardu Butleriu ir Guy Ritchie režisuotas filmas „ISLA/UGPR”, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Henry Cavillas ir Jake’as Gyllenhaalas. Tenerifės salą taip pat pasirinko ispaniški filmai, įskaitant „Padres”, „La Bandera”, „Odio el Verano” ir „Disco Ibiza Locomía”.

Tarptautiniai ir ispaniški televizijos serialai, taip pat tokių prekių ženklų kaip „Yves Saint Laurent”, „Glasgow”, „Volkswagen”, „Tezenis”, „Merrel” ir „Nivea” reklaminiai filmai prisidėjo prie klestinčio Tenerifės audiovizualinio sektoriaus. Vietos prodiuserinės įmonės, įskaitant „Sur Film”, „Volcano Films” ir „Boudika Productions”, atliko svarbų vaidmenį, padėdamos kurti šią produkciją.

- Advertisement 4-

Naujausi