25.7 C
Tenerife
Šeštadienis, 13 liepos, 2024
Reklama
PradžiaĮdomybės"Repsol" Tenerifės pietuose tirs geoterminės energijos gelmes

„Repsol” Tenerifės pietuose tirs geoterminės energijos gelmes

- Advertisement 3-


Kanarų salų vyriausybė suteikė bendrovei „Repsol” leidimą atlikti du geoterminių išteklių tyrimus Tenerifės pietuose. Tyrimai bus vykdomi šiose penkiose savivaldybėse: Vienas iš tyrimų, pavadintas „Tajao”, bus vykdomas 576 kasybos kvadratų plote Granadilla de Abona ir Arico savivaldybėse, o antrasis, pavadintas „Isora”, bus vykdomas 630 kasybos kvadratų plote Adeje, Santiago del Teide ir Guía de Isora savivaldybėse.

Regiono vyriausybė pakartojo, kad būtina skatinti veiksmus, kuriais būtų užtikrinamas salų dekarbonizavimas pagal Kasybos įstatymo nuostatas ir mažinama priklausomybė nuo energijos išteklių iš užsienio. Šiuo požiūriu ji pabrėžia, kad skatins atsinaujinančios energijos naudojimą visuose sektoriuose, pradedant mažais ir baigiant dideliais projektais.

- Advertisement -
keliones-i-tenerife

Kanarų salose geoterminės energijos tyrimai ir žvalgymai atliekami nuo XX a. septintojo dešimtmečio, ypač Tenerifėje, Gran Kanarijoje, La Palmoje ir Lansarotėje, t. y. salose, turinčiose didžiausią šios rūšies tvarios ir švarios energijos, gaunamos naudojant požeminę šilumą, potencialą.

Ispanijos geologijos ir kasybos instituto (IGME) atliktame tyrime pabrėžiama, kad Tenerifė, La Palma, Lansarotė ir Gran Kanarija turi lūkesčių dėl „aukštos temperatūros sandėlių (nuo 150 iki 300 laipsnių) ir karštų sausų uolienų”. Jų teigimu, šie telkiniai galėtų būti naudojami įprastinei elektros energijai ir dvinariams ciklams gaminti, taip pat jūros vandeniui gėlinti.

Repsol šiuo metu Gran Kanarijos saloje rengia žvalgybos projektą Lisa, kurio tikslas – nustatyti, ar žemės gelmėse yra pakankamai šilumos, kad būtų galima gaminti atsinaujinančiąją energiją. Jei taip, prasidėtų kitas etapas – tyrimo etapas, kuris gali trukti iki penkerių metų.

undefined

- Advertisement 4-

Naujausi

Nuorodos